Jump to content
Singer

Ukradena lična karta, falsifikovani potpis i poneki poligraf

Recommended Posts

Tpojka

Po definiciji ce opstati vlast koja sagradi vise (/bolje) zatvore.

Budja

ako bih bas moro da uprem prstom, verovatno bi upro u svilanu.

nek me neko ispravi ako gresim.

Svilanovic svakako nije bio deo Djindjiceve ekipe niti neki poseban Djindjicev saradnik.

Budja

+1.

možda bi mogli da napravimo neki spisak, čisto da definišemo osnovne pojmove. Đinđićeva ekipa bi bili Mali, Đelić, Vlahović, Vesić, Janjušević, Kolesar ... ?

Zika Pauk, Ceda

Budja

Pa to ti je ista ekipa. Obe Djunic

Najcrnje je bilo kada su radili na istim projektima. Jedni buy side, drugi sell side

"Odvojena pravna lica" je kako su objasnjavali taj fenomen

Na Sartidu su bas radili zajedno.

A ekipa jeste bila mlada. Tendere ili aukcije su vodili u vise navrata ljudi u ranim tridesetim

Djindjinomics

U ranim dvehiljaditim bilo je kolaca za svakoga, a najvise za Djunica.

U mojoj tadasnjoj firmi su se motali Alekasandar Popovic, Bojan  Dimitrijevic, Daca Cvjeticanin, tj. DSS ekipa.

djordje geprat

uf, da se ovo o "đinđićevoj ekipi" počev od mog posta prebaci na topik o đinđiću?

ne znam na šta se tačno misli o gašinom "lupetanju".  znam da je nekom prilikom rekao (rečeno mi je) da "ako izdržimo do kraja mandata, nema povratka na staro". mislio je na reformu obrazovanja. nije izdržano. bio sam insajderski informisan o radu te ekipe. funkcionislo je, valjalo je. ne znam na šta je buba mislila.

žika pauk je bio na čelu tima koji je obučavao nas kontrolore. šta god bilo posle, kakav god da je bio u "pauk servisu", on je odradio ogroman posao i, delom i zahvaljujući njemu koštunica je upisao 50.24%.

da se vratim na moj prvi post. čime je mali zaslužio/kvalifikovao se za, kako vidim, mesto pomoćnika ministra? zna li neko, konkretno?

Edited by djordje geprat

Eraserhead

...

Edited by Eraserhead

gospa buba

mislila sam prvenstveno da, zahvaljujuci zapochetoj, i nemojte se zavaravati, lepo odmakloj reformi, imamo shkole u kojima deca nece nishta nauchiti ni kako treba ni do 'kraja'. jer je mnoooogo teshko i stvarno nije u redu da se deca muche. nego informativno, laganica. posle zidamo mostove i operishemo otvorena srca. preko vibera, ako moze. ali ne mislim da su samo oni krivi, doprineo je malo kapitalizam, malo sirotinja, mnogo roditelji. i nekritichko prihvatanje tudjih iskustava kao jedinih ispravnih. inkluzivono obrazovanje je primer za to. ali da ne pochinjem ovde, ipak ^_^

edip, nemojte zaboraviti da je za nama samo 2 decenije informatichkog drushtva, od kojih jedna stvarno ozbiljno i globalno, a da se svet josh nije zaista raspasuljio shta to tachno znachi. da je stasala prva generacija dvadesetogodishnjaka odraslih na kompu a ne u parku, a da se svet josh nije odluchio shta sa njima. da mi pre 2 decenije nismo imali pojma shta ce biti danas (i opabato kako smo se iznenadili, ako se neko i nadao, nije se nadao ovako brzo), a da danas vec realno nemamo pojma shta ce biti za 5 godina. ja naivno verujem, ako cemo da greshimo, bolje je da pogreshimo autentichno, nego da pogreshimo slepo sledeci tudja verovanja, takodje zasnovana na pretpostavkama, za koje se ne zna gde su u realnosti. da dok greshimo autentichno, mozda gresheci sachuvamo neshto shto valja, pukim sluchajem, nego da namerno srushimo sve, jer je tudje bolje. danas svet ne zna, a mi smo potpuno ravnopravni uchesnici u neznanju...

edip2. ono shto me posebno boli, a vi znate da ja nisam ono neshto naci, naprotiv, je to da je, za koga je slobodan rekao da je izdajnik i strani placenik, posle zaista ispalo da je tako. samo su slobodanove i moje pochetne pretpostavke razlichite, a ishod ispade isti. pumajkumu, tome se nisam nadala ^_^

ne kazem. mozda nije ni moglo drugachije :unsure:

Edited by gospa buba

Prokleto Djubre

Ваљало би навреме саградити још неки затвор.Чини се да ће бити потребе.

Ako nas je nesto naucilo ovo istorije sto smo uzivo gledali onda je to da zatvori nikad nece imati smisla. Postoje dve opcije - da se ostre macete ili da sve bude isto. Sa nacijom staraca i picki ocito je da opcija 1) nema sansu, tako da nema smisla ni bacati pare za zatvorski smestaj.

urkozamanje

edip2. ono shto me posebno boli, a vi znate da ja nisam ono neshto naci, naprotiv, je to da je, za koga je slobodan rekao da je izdajnik i strani placenik, posle zaista ispalo da je tako. samo su slobodanove i moje pochetne pretpostavke razlichite, a ishod ispade isti. pumajkumu, tome se nisam nadala 

Leeeleeee.. ja da sam ovo rek'o, rekli bi da sam budala. Dobro, to misle i ovako, al to nije bitno.

gospa buba

Leeeleeee.. ja da sam ovo rek'o, rekli bi da sam budala. Dobro, to misle i ovako, al to nije bitno.

nije da sam srecna zbog toga. i zbog tebe i zbog mene ^_^

za mene obichno ne misle da sam budala, pa mogu da si dajem lufta sa tim nekim ekscentricitetima -_-

elem. nadjimo nekoga ko nas nije ojadio za svoju lichnu korist, a da je josh ziv, ljubim vas :(

Edited by gospa buba

svashtabezneshto

mislila sam prvenstveno da, zahvaljujuci zapochetoj, i nemojte se zavaravati, lepo odmakloj reformi, imamo shkole u kojima deca nece nishta nauchiti ni kako treba ni do 'kraja'. jer je mnoooogo teshko i stvarno nije u redu da se deca muche. nego informativno, laganica. posle zidamo mostove i operishemo otvorena srca. preko vibera, ako moze. ali ne mislim da su samo oni krivi, doprineo je malo kapitalizam, malo sirotinja, mnogo roditelji. i nekritichko prihvatanje tudjih iskustava kao jedinih ispravnih. inkluzivono obrazovanje je primer za to. ali da ne pochinjem ovde, ipak ^_^

edip, nemojte zaboraviti da je za nama samo 2 decenije informatichkog drushtva, od kojih jedna stvarno ozbiljno i globalno, a da se svet josh nije zaista raspasuljio shta to tachno znachi. da je stasala prva generacija dvadesetogodishnjaka odraslih na kompu a ne u parku, a da se svet josh nije odluchio shta sa njima. da mi pre 2 decenije nismo imali pojma shta ce biti danas (i opabato kako smo se iznenadili, ako se neko i nadao, nije se nadao ovako brzo), a da danas vec realno nemamo pojma shta ce biti za 5 godina. ja naivno verujem, ako cemo da greshimo, bolje je da pogreshimo autentichno, nego da pogreshimo slepo sledeci tudja verovanja, takodje zasnovana na pretpostavkama, za koje se ne zna gde su u realnosti. da dok greshimo autentichno, mozda gresheci sachuvamo neshto shto valja, pukim sluchajem, nego da namerno srushimo sve, jer je tudje bolje. danas svet ne zna, a mi smo potpuno ravnopravni uchesnici u neznanju...

edip2. ono shto me posebno boli, a vi znate da ja nisam ono neshto naci, naprotiv, je to da je, za koga je slobodan rekao da je izdajnik i strani placenik, posle zaista ispalo da je tako. samo su slobodanove i moje pochetne pretpostavke razlichite, a ishod ispade isti. pumajkumu, tome se nisam nadala ^_^

Ovo boli. Mnogo.

Ja još uvek ne smem ovo glasno da izgovorim.

Sve u svemu nismo ni imali šansu, sa jedne strane nacionalisti, sa druge lopovi u onim bazičnom smislu.

Sranje u svetu nam ide na ruku, da se ne osetimo baš kao kompletni luzeri.

urkozamanje

ma kakva crna sreca. da je srece da nisi u pravu, pristao bi (i prihvatio) da sam budala. bez problema.

Venom

Jel onaj uskokovic s prve strane lopov ili izdajnik?

gospa buba

Jel onaj uskokovic s prve strane lopov ili izdajnik?

lopov. od njega nisam ochekivala opshte dobro i prosperitet ^_^

mislim, zavitlavam se ja i sve, ali ljudi moji ovo sve je zalosno.

Edited by gospa buba

djordje geprat

ovo gore napisano je stanje društva. ministarstvo je u gašinom mandatu pokušalo da osavremeni obrazovanje, da se napravi otklon od "ja pričam, ti slušaš pa ponoviš šta sam rekao od reči do reči" sistema. koliko se uspelo u te dve godine, znam. posle se vratilo na staro, plivanje niz vodu.

što se tiče bolonjskog iskustva, moje je samo porodično, video sam razliku između semestralnog/kolikovijumskog polaganja i onog kada izvlačiš cedulju sa tri pitanja vezanih za 500 strana knjige.

ovo iz drugog edita, priznajem, ne razumem. mislim da tu nema ni izdajnika ni stranih plaćenika, samo su , što bi predsednik toma rekao, koze čuvale kupus. vazda bilo.