Jump to content
IGNORED

The X-Files - Trust no one


Frank Pembleton

Recommended Posts

zavisi da li voliš te teme, koje su pre serije obrađivali časopisi, treće oko ili zona sumraka :happy:

- opet mnoge od tih priča su iz još starijih mitova i narodnog predanja iz prošlih vekova, samim time da su izdržale probu vremena i da su nam zanimljive i danas posle 500 ili 1000 godina su garancija dobre zabave

Link to comment

Ja sam prošle godine krenuo da gledam sve ispočetka i te prve epizode su uglavnom limunada, poput one sa likom koji prolazi kroz uske prostore ili divljom šumskom ženom. Osećaj je kao da čitaš neki treš strip, a same epizode su nekako vanvremenske, ne mogu da kažem ni da su loše ostarile, ni da izgledaju kao da su iz današnje kinematografije toliko su pomerene. :D 

Link to comment
1 hour ago, Pokojni Ruxin said:

jel ste sigurni da x-files nije ostario užasno? ja se sve plašim ponavljati iz tog razloga, ali možda me utisak vara pa vredi udariti neki bindž (ovaj invertovani slalom zvuči primamljivo)

 

Odgledao sve pre 5 godina, skroz korektno. Naravno, ne sve epizode, ali generalni utisak je dobar, pogotovo ako si fan.

Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

Pa da, objasnio je gore, sve monster-of-the-week (zasebne) epizode preskače, samo ta glavna priča. Mada se tako propuštaju ozbiljni biseri, da ne kažem, mala remek-dela.

 

 

Gledao sam ja naravno i ne-mitske epizode (ali ne u ovoj iteraciji). One, uglavnom, stoje same za sebe pa ne moraju da se bindžuju. Neki dan sam npr. gledao Kill Switch (koju je pisao William Gibson) i meni je bila dosta dobar SF, premda sam video loše kritike (čak je negde proglašena najgorom epizodom te sezone, lol).

 

 

Link to comment

Meni su dve Gibsonove epizode među top 5 najgorih u celoj seriji pa ti vidi :lol:

 

Ima i ona neka amaterska sa nekom vešticom čini mi se u nekoj školi ili tako nešto, eto, te tri pamtim kao najgore i najgluplje :D

 

Link to comment

I meni su te sa čudovištima kojekakvim bile dosadne, slične, neinventivne..

Bilo bi zanimljivo odgledati ove ostale pogotovu što mislim, sramim se priznati, da nikad nisam ni odgledao seriju do kraja :( 

Al to će čekati da se pojavi xfiles na nekom strimu. Hbo go, netflix, pa i amazon prime bi platio ponovo samo to da odgledam.

Link to comment

Mnogi će ti reći da slobodno možeš da završiš sa gledanjem u momentu kada Molder i Skali odu iz serije, ali ne i ja :D U principu, eventualno možeš da preskočiš ovo što je izašlo poslednjih par godina, ali i tu ima lepih momenata.

 

Mislim da u nekom od kioska možeš lako da nađeš sve, poskidaj, sedi odgledaj svojim tempom :)

Link to comment
10 hours ago, mraki said:

Dobro je, uplaših se da snimaju još jednu sezonu.

 

Bilo bi super, što se mene tiče... Okultisti okupljeni oko Marine Abramović odlaze u Martha's Vineyard na poziv misteriozne ženske osobe sa inicijalima C.C. (koju je Fox Mulder bejbisitovao kao malu devojčicu, pošto su bili prve komšije), e da bi organizovali bacanje čini na Bernie Sandersa da ispadne iz prajmarija... Ili, epizoda "What happened to Jeff" gde su J.E. iz zatvora pokupili njegovi (((hibridni vanzemaljci))) prerušeni u osoblje Comet Ping Pong pizzerije a na njegovom mestu ostavili leš nebitnog robijaša morfovanog u Jeffreyja... A tek ovo (ekčual novinski naslov): "Russian President Vladimir Putin to reveal alien existence secret?" 

 

Čak i skeptična Scully morala bi priznati da su ova sad vremena neka đavolska posla...:D

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, napadaj said:

Osećaj je kao da čitaš neki treš strip, a same epizode su nekako vanvremenske, ne mogu da kažem ni da su loše ostarile, ni da izgledaju kao da su iz današnje kinematografije toliko su pomerene. :D 

+1

Link to comment
  • 4 months later...

Prva omiljena serija ikad u životu. Na neki način je to i ostala.

Poslednje sezone odgledah al se pravim da ne postoje, filmovi su mi isto bzvz.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...