Jump to content
IGNORED

The X-Files - Trust no one


Frank Pembleton

Recommended Posts

5 hours ago, mraki said:

Kakva katastrofa od finala, ovo je kao neka parodija. Nije da sam očekovao ne znam šta ali ajde rekoh da odgledam i tu zadnju kad sam već gledao prvu. To su valjda jedine dve epizode koje se tiču glavne teme, ostalo su neki sporedni slučajevi i to nisam gledao. Ovo im baš nije trebalo, bolje da nisu nastavljali priču. Ne sećam se sad najbolje one prošle sezone, prvog nastavka posle dosta godina, ali čini mi se da nije bilo ovako loše. Džilijen Anderson je navodno rekla da je za nju gotovo sa ulogom Skali, što je pametno. Nadam se da neće ni snimati više...

  Reveal hidden contents

...iako je Skali opet trudna :lol::isuse: To se valjda može računati kao hepi end, ovo dete ionako nije bilo “pravo“, a nije ni Molderovo, pa i nije neka šteta što su ga ubili iako zapravo nisu. :D

Gledao još neko?

 

Pitam se sad nešto, da nije zapravo i originalna serija bila težak krš, nego se meni tad eto činilo drugačije, što zbog godina, što zbog nedostatka nečeg kvalitetnijeg na tv-u.

Gledala ja. baš nekako bljutavo i predvidljivo.

A što se tiče originalne serije, jbg, ipak je to bilo 90-ih, ratovi, Sloba, inflacija, ova serija je bila jedna od retkih aktuelnih, a i bili smo mnogo mlađi. 

Link to comment
7 minutes ago, Arkadija said:

A što se tiče originalne serije, jbg, ipak je to bilo 90-ih, ratovi, Sloba, inflacija, ova serija je bila jedna od retkih aktuelnih, a i bili smo mnogo mlađi. 

 

Gledao sam tad, gledao 10 god kasnije, i sad kad pogledam i dalje je sasvim "ovovremenska", ničim ne odaje da je četvrt vijeka stara, sve bez mobilnih, tableta.. Sutra kad budem gledao s klincima vjerujem da će biti isto.

Link to comment
32 minutes ago, kipo said:

 

Gledao sam tad, gledao 10 god kasnije, i sad kad pogledam i dalje je sasvim "ovovremenska", ničim ne odaje da je četvrt vijeka stara, sve bez mobilnih, tableta.. Sutra kad budem gledao s klincima vjerujem da će biti isto.

Imali su Molder i Skali one cigle od mobilnih telefona. To su valjda prvi tv likovi koji su ih koristili. :D

Link to comment
Just now, Arkadija said:

Imali su Molder i Skali one cigle od mobilnih telefona. To su valjda prvi tv likovi koji su ih koristili. :D

Da, to su one Motorole kod nas što su se pojavile, gdje umjesto baterija stoji AKUMULATOR :D

Link to comment

Ja izbegavam da pogledam ovu zadnju, sve u nadi da će neko da kaže neku lepu reč i da je većina u krivu [emoji31].
A što se tiče onih "original" sezona pogledao sam sve pred onaj prošli polu nastavak, i još me sasvim rade, nema efekta šoka. Ali sa svešću šta je mitologija a šta su pojedinačni slučajevi sve još uvek radi posao...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
  • 1 year later...

Sad gledam seriju u "slalom" stilu - naime, samo mytharc epizode (a preskačući sve monsters-of-the-week). Moram da kažem da se takvo X-Files bindžovanje mnogo dobro drži i mogu da ga preporučim. Ispod je celokupna X-Files "mitologija" (iliti mytharc), s tim da se ja zasad držim originalne serije...

 

Season 1:
"Pilot"
"Deep Throat"
"Fallen Angel"
"E.B.E."
"The Erlenmeyer Flask"
Season 2:
"Little Green Men"
"Duane Barry"
"Ascension"
"One Breath"
"Red Museum"
"Colony"
"End Game"
"Anasazi"
Season 3:
"The Blessing Way"
"Paper Clip"
"Nisei"
"731"
"Piper Maru"
"Apocrypha"
"Talitha Cumi"
Season 4:
"Herrenvolk"
"Musings Of A Cigarette Smoking Man"
"Tunguska"
"Terma"
"Memento Mori"
"Tempus Fugit"
"Max"
"Zero Sum"
"Demons"
"Gethsemane"
Season 5:
"Redux"
"Redux II"
"Christmas Carol"
"Emily"
"Patient X"
"The Red and the Black"
"Travelers"
"The End"
The X-Files: Fight the Future (feature-length film set between Seasons 5 and 6)
Season 6:
"The Beginning"
"S.R. 819"
"Two Fathers"
"One Son"
"Biogenesis"
Season 7:
"The Sixth Extinction"
"The Sixth Extinction II: Amor Fati"
"Sein und Zeit"
"Closure"
"En Ami"
"Requiem"
Season 8:
"Within"
"Without"
"The Gift"
"Per Manum"
"This Is Not Happening"
"Deadalive"
"Three Words"
"Vienen"
"Essence"
"Existence"
Season 9:
"Nothing Important Happened Today"
"Nothing Important Happened Today II"
"Trust No 1"
"Provenance"
"Providence"
"William"
"The Truth"
Season 10:
"My Struggle"
"My Struggle II"
Season 11:
"My Struggle III"
"Ghouli"
"My Struggle IV"

Link to comment

Pa da, objasnio je gore, sve monster-of-the-week (zasebne) epizode preskače, samo ta glavna priča. Mada se tako propuštaju ozbiljni biseri, da ne kažem, mala remek-dela.

 

Link to comment

Meni su te mitske epizode bile sve slabije i besmislenije kako je serija odmicala, posto definitivno vise nisu znali sta da rade kad su jednom priznali da postoje vanzemaljci. Medju zasebnim epizodama zaista imaju briljantnih, kada slucajno naletim na neku takvu na TV, sa zadovoljstvom ponovo odgledam..

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

Pa da, objasnio je gore, sve monster-of-the-week (zasebne) epizode preskače, samo ta glavna priča. Mada se tako propuštaju ozbiljni biseri, da ne kažem, mala remek-dela.

 

 

+1

Propustiti epizodu sa Judžinom Tumsom je greh, isto kao i sa fetišistom koji je oteo Skali i vezao je za radijator ili sa vidovnjakom od koga je Skali dobila kuče. 

Link to comment
1 minute ago, Arkadija said:

 

+1

Propustiti epizodu sa Judžinom Tumsom je greh, isto kao i sa fetišistom koji je oteo Skali i vezao je za radijator ili sa vidovnjakom od koga je Skali dobila kuče. 

 

Triangle je meni jedna od omiljenih, uz prezabavne The Goldberg Variation i Je Souhaite

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Meni su te mitske epizode bile sve slabije i besmislenije kako je serija odmicala, posto definitivno vise nisu znali sta da rade kad su jednom priznali da postoje vanzemaljci. Medju zasebnim epizodama zaista imaju briljantnih, kada slucajno naletim na neku takvu na TV, sa zadovoljstvom ponovo odgledam..

 

+1

 

Ja sam pre neku godinu gledao invertovanim Indy slalom stilom - preskakao sve "mitske" epizode. 

Link to comment

jel ste sigurni da x-files nije ostario užasno? ja se sve plašim ponavljati iz tog razloga, ali možda me utisak vara pa vredi udariti neki bindž (ovaj invertovani slalom zvuči primamljivo)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...