Jump to content
IGNORED

kuvanje na talasima


ivy

Recommended Posts

Jel ima opasnosti da pukne casa?

imas vatrostalno staklo, trebalo bi da pise na pakovanju kako moze da se koristi. isto kao za rernu, kada je vruce moras biti oprezan da nema nagle  promjene temperature inace i to moze da prsne.

Link to comment

ladno mislila da je kuvanje na talasima neka pecaroshka zajebancija, ono, peca pa kuva na chamcu, pa ne zalazim, rachunam, kad ja pa idem po chamcima :rolf:

Link to comment

imas vatrostalno staklo, trebalo bi da pise na pakovanju kako moze da se koristi. isto kao za rernu, kada je vruce moras biti oprezan da nema nagle  promjene temperature inace i to moze da prsne.

Jasno za nagle promene temperature al ja generalno imam strah od guranja casa u mikrotalasnu.

 

Ubedise me (il su bar probali :) ) da je staklo ipak sigurno pa mozda jednom i probam.

Link to comment

Valjda imaš već staklo unutra, onaj tanjir dole što se okreće. Vatrostalno staklo kad nešto treba da bude vruće, ako ćeš da praviš mlaku vodu može i obično.

 

Moja mater jednom zapalila bagel u mikrovalnoj. Možda sam ja kriva, nije mi palo na pamet da bi stavila na 3 minute kako inače podgrijava.

Edited by djili
Link to comment
  • 3 months later...

Mikrotalasni brudet:

 

U veliku činiju sunem otprilike po deci maslinovog, jedan oveći ljubičasti luk iseckan na sitne kockice i par čenova belog luka, seckanog na sitno.

Poklopim (imam onaj plastični poklopac za mikrotalasnu) i navijem mikrotalasnu na 10 min.

U medjuvremenu iseckam dva velika paradajza (prethodno oljuštena - ljuštim zbog pojedinih ukućana, inače ne bih) i dve-tri paprike, zavisi kolike su i koliko su mesnate.

Na onom ručnom super secku iseckam jednu-dve šargarepe na onom dodatku sa tisuću malih nožića, dobijem sitne štapiće.

Izmešam sve sa onim lukom i pustim talase još 15 min.

U međuvremenu, jedno pola kg. girica (pola kese, to je obično 400-500 grama) izmešam sa sokom jednog limuna i dve kašičice Kotany začina za ribu (ima sad neki "C ideja za riblji filet" - može i taj).

Spojim sve, promešam, dodam eventualno malo morske soli i bibera, i nukujemtm ga još 15 min.

 

Ostavim da se ohladi i krkam sa crnim lebom i 'ladnim vinom.

Link to comment
  • 3 months later...

Trebalo mi nesto brzinski da pojjedem pa da trcim napolje

 

tost hleb+ neki nemacki namaz + gauda listic iz Arome +neko lepo madjarsko suhomesnato

 

stavio 30 sekundi u mikrotalasnu i ispalo ko sasvim solidna pica :)

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...