Jump to content
Calavera

EL 1. kolo: Crvena zvezda - Strasbourg, 19:00

20 members have voted

1. 1. Ko dobija?

• Zvezda
    • Strasbourg
    • Ljubitelji guslarske muzike

Recommended Posts

harper

btw, dobro je odigrao Gudurić, ima talenta definitivno + leva ruka, ali polako, da ga ozbiljni timovi malo skautiraju i pripreme se za njega, pa ćemo videti. Sviđa mi se što traži svaku loptu, ne sakriva se u ćošku.

Ne ocekujem ja od Gudurica mnogo ove godine ali ako za nekog iz te generacije mislim da je safe bet to je onda on. Njemu je ovo prva sezona gde se ocekuje da sve svoje minute u odbrani odigra bez stekanja i neko vreme ce mu zbog manjka snage trpeti napad ali kad ga onaj Gacevic iscedi doci ce do punog izrazaja sve ono sto Gudura moze s loptom a sto nije bas srpska kosarkaska svakodnevica. Interesantno je da decko ima veoma brze noge i mogao bi igrati sasvim solidnu odbranu, par puta je veceras bukvalno sam iznudio gresku igraca koje je cuvao. Rebicu ce manjak visine i kratke ruke odrediti plafon u karijeri ali Guduric bi mogao bas daleko ako se bude razvijao kako treba. U svakom slucaju, ima jako dobru osnovu.

Ivo Petović

Da ne bude zabune, Jović je odigrao do jaja. Od njegove individualne odbrane nema mnogo boljih u EL. Samo mu treba malo ograničiti broj odluka koje donosi u napadu. :)

Edited by Ivo Petović

yolo

cekamo narkomana za madjiju.

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk

Ivo Petović

Aj kad sam tu, još jedan komentar. Čitam malo kako kenjaju ljudi po Sofou i laprdaju kako bi Nastić mogao već sad da ga menja. Mogao bi đoku. Sofo dok je na terenu menja celu koncepciju protivničke odbrane. Dovoljno je da se instalira pod koš i cela protivnička odbrana se skoncentriše na njega, što čini posao ostalima mnogo lakšim.

btw, što onaj Srdjan sa SK ne radi Zvezdu? Ova dvojica (naročito Kuzmanović) su tragikomični. 

Ivo Petović

Ne ocekujem ja od Gudurica mnogo ove godine ali ako za nekog iz te generacije mislim da je safe bet to je onda on. Njemu je ovo prva sezona gde se ocekuje da sve svoje minute u odbrani odigra bez stekanja i neko vreme ce mu zbog manjka snage trpeti napad ali kad ga onaj Gacevic iscedi doci ce do punog izrazaja sve ono sto Gudura moze s loptom a sto nije bas srpska kosarkaska svakodnevica. Interesantno je da decko ima veoma brze noge i mogao bi igrati sasvim solidnu odbranu, par puta je veceras bukvalno sam iznudio gresku igraca koje je cuvao. Rebicu ce manjak visine i kratke ruke odrediti plafon u karijeri ali Guduric bi mogao bas daleko ako se bude razvijao kako treba. U svakom slucaju, ima jako dobru osnovu.

Ima dobre predispozicije Gudurić, mada onako deluje kao da su ga pokupili sa terenčeta. Čak mi se učinilo da je dobar skakač.

harper

Ima dobre predispozicije Gudurić, mada onako deluje kao da su ga pokupili sa terenčeta. Čak mi se učinilo da je dobar skakač.

Taj rad. :lolol: Ali bas mi fale takvi igraci, nekad smo ih u SFRJ imali pun kufer. 6 poena, 3 skoka, 4 ukradene, 4 asistencije, to je Guduricev ucinak veceras.

Segundo

Složio bih se sve u vezi sa Jovićem. Naletelo je par komentara gde je zakačen neki loš potez, ali je on po meni večeras uz Zirbesa bio najbolji naš igrač.

Iako je bio često pod povredama, na terenu je uvek davao ogromnu energiju i sjajnu odbranu, a sada mu je izgleda baš legla ona pauza nakon ispadanja sa spiska, zalečio je povredu i spremio se maksimalno, deluje mi da je još brži nego lani i da je i napad podigao na viši nivo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

MiddleClass

Imao je par lijepih zakucavanja. :)

nemoderisani

Centarska linija ubija.

Taj rad. :lolol: Ali bas mi fale takvi igraci, nekad smo ih u SFRJ imali pun kufer. 6 poena, 3 skoka, 4 ukradene, 4 asistencije, to je Guduricev ucinak veceras.

I 0 izgubljenih lopti.

Кристофер Лумумбо

majka i jovic su preokrenuli utakmicu kada su usli, ovi od tada u napadu nisu mogli nista da urade.

Timmi

majka i jovic su preokrenuli utakmicu kada su usli, ovi od tada u napadu nisu mogli nista da urade.

kratko i jasno. kad zeljkara opet ispusi na f4 ili prije njega, dovodi jovaru za milion i po u fener. mmw.

inace, sjecam se da sam prije 11 mjeseci do rekao za kalinica, samo je bio efes u pitanju. :D

edit: strasbourg je bas los, ne vise od solidne evrokup ekipe, tako da ne bih nista sudio po ovome. utakmica je bila losa bez ikakvog ritma.

Edited by Timmi

pbg12345

manje vise sve ste vec napisali. lepo vece u areni u svakom slucaju. najverniji smorili na pocetku, ali kasnije se i oni donekle popravili i ukljucili u utakmicu. na stranu sto "guslaju" svoju pricu nego se od idiota ne moze cuti ostala publika.

nego, ko jebe "najvernije". cirbes bog, jovic i mitrovic odlicni. radonjic me vise nego ugodno iznenadio sto je guduric dobio mesto u rotaciji ispred simonovica, ispostavilo se da je simonovi odigrao sve minute veceras na cetiri, ali bez obzira, odlican potez radonjica. radonjic je opet imao svoje uobicajene lose poteze, primera radi drzao je cirbesa celu trecu cetvrtinu, iako se videlo da ovaj posustaje, a onda uveo sofa na pocetku cetvrte, nekako bi mi mnogo logicnije bilo da je ovaj drugi odigrao dva, tri minuta krajem trece.

guduric fenomenalan, kao sto je neko vec napisao, nije se videlo da mu je ovo debi u el. odlican u odbrani, fino se kretao u napadu, doduse jesu ga preskakali, ali bice to bolje u nastavku. posebno mi se dopalo kad je negde u cetvrtoj posle ubacene trojke, pa nekoliko situacija gde je izvisio za loptu a bio otvoren, primio solidan pas na trojci, ali nioje decacki raspalio nego asistirao nekom (mitrovicu?) u reket i ovaj dao kos

videcemo kako ce ovo izgledati protiv jacih ekipa, ali veceras su zaista bili odlicni u odbrani. posle traljavih 5,6 minuta na pocetku primili su za preostalih 35 neki poen preko 40, sve sa onom trojkom preko pola.

posle vecerasnje utakmice jos sam ubedjeniji da nam ne treba nikakva trojka koja moze na cetiri, vec najpre "cista" cetvorka ili eventualno cetvorka koja moze i na nisko krilo. mada, uopste me ne bi iznenadilo da nikog i ne dovode.

da i rebic je za onih par minuta nekako delovao sigurnije nego ranije, vidi se da ima utakmica u nogama i ne pravi one karakteristicne decije gluposti. a za gudurica sam bio ubedjen da je odigrao oko 25 minuta, iznenadio sam se kad sam video da je samo 18

u napadu skripi, bice jos teze kad nam protivnik dozvoli manje kontri. u pozicionom napadu moramo vise direktno i indirektno dobiti od sofoa. odnosno mora se raditi na kreiranju pozicija za sut posle njegovog povratnog pasa

bradilko

kratko i jasno. kad zeljkara opet ispusi na f4 ili prije njega, dovodi jovaru za milion i po u fener. mmw.

inace, sjecam se da sam prije 11 mjeseci do rekao za kalinica, samo je bio efes u pitanju. :D

edit: strasbourg je bas los, ne vise od solidne evrokup ekipe, tako da ne bih nista sudio po ovome. utakmica je bila losa bez ikakvog ritma.

jovic je profan

strazbur je ko pola evrolige

jebote klupski duda

yolo

otisao sam na tekmu zato sto sam prosle godine primetio pravilo da sto ima vise ljudi u areni, to je kolicina i ponasanje najvernijih nepodnosljivije, dok su se neke manje tekme (tipa litvanaca) mogle lepo gledati bez oda kosovu, jagodi i slicno. kakva fatalna greska, iako je arena bila mozda jedva preko pola kapaciteta, ono je bilo toliko nesnosno da definitivno nije za mene. uzasan svet.

utisak i to negativan veceri mi je ovo sto se svidja petovicu, nacin na koji radonja koristi sofoa. to je sve samo ne kosarka ali kapiram da je to ta neka nova publika, kao i ovi oko mene koji su trojku strazbura umesto aplauza ispratili pickaranjem i hranjenjem kurcem da li jovica ili ko je vec tu zabagovao napad. to radonjino opsesivno zatrpavanje reketa vec prerasta u ozbiljnu patologiju a ne smem da zamislim koju vlaznost covek sofovih gabarita i nepokretnosti proizvodi u njegovoj glavi. cak je i drugoligaski tim veceras par puta to lucidno koristio za proigravanje igraca samog na sutu. mogu misliti sta ce nam raditi ozbiljniji timovi na tu foru.

Edited by yolo