Jump to content
IGNORED

Logor Staro sajmište


Recommended Posts

...a ti i dalje guslaš svoje.

 

Гуслам, а ти дуваш у исту тикву са екипицом задртих нацоша, шатро учећи их историји, "ал` тако да не боли". На крају им само идеш низ длаку, учвршћујеш их у миту у који сам, тобоже, не верујеш... Нпр. када допушташ да основни дискурс приче о Сајмишту буде пребројавање Срба, плус раздвајање на "етничке" Vs. "идеолошке". Историчар вредан тог имена никада не губи перспективу, на начин на који си ти побркао лончиће у овој причи о Сајмишту. Ипак се овде најдиректније ради о геноциду.

 

Него, ти заправо тврдиш да је Дежуловић ову причу о Вучићевој Јад Вашем туристичкој атракцији - измислио? То ли кажеш?

Link to comment

Dobro, condore, a sta po trebi treba da bude perspektiva?

 

Pritom, menjas teze. Nisam primetio da neko ovde tvrdi da Dezulovic izmislja pricu o Vucicevom Jad Vasemu, nego samo prolazi kroz zasluzenog toplog zeca oko bocne argumentacije gde poteze Sajmiste. Jbg, ove ufotkane knjizurine lepo kazu da su Srbi stradali na sajmistu, ne samo kao partizani i antifasisti. Mislim, nije Dezulovic prosuo ceo tekst zbog toga, ali je napisao ono sto jednostavno nije tacno.

 

edit: sto

Edited by Yoda
Link to comment

Гуслам, а ти дуваш у исту тикву са екипицом задртих нацоша, шатро учећи их историји, "ал` тако да не боли". На крају им само идеш низ длаку, учвршћујеш их у миту у који сам, тобоже, не верујеш... Нпр. када допушташ да основни дискурс приче о Сајмишту буде пребројавање Срба, плус раздвајање на "етничке" Vs. "идеолошке". Историчар вредан тог имена никада не губи перспективу, на начин на који си ти побркао лончиће у овој причи о Сајмишту. Ипак се овде најдиректније ради о геноциду.

 

Него, ти заправо тврдиш да је Дежуловић ову причу о Вучићевој Јад Вашем туристичкој атракцији - измислио? То ли кажеш?

boze, kako si iskljuciv,krut,dosadan.vucicu je to jos 1 bal na vodi.promasio je dezulovic temu a i ti.cemu vredjanje?

Link to comment

da li si i ti zadrti nacoš?

 

Ocito je da jeste.

 

Zasluzio je da bude premesten u cose i kleci na kukuruzu koji je raprostr'o condor, a gde vec obitava gotovo celi forum. Istoricari su najgore prosli, em klece em su maltretirani jer citaju i citiraju knjige. Budale.

 

Situacija nije nimalo naivna i svi se pitamo sta dalje sledi

Link to comment

Гуслам, а ти дуваш у исту тикву са екипицом задртих нацоша, шатро учећи их историји, "ал` тако да не боли". На крају им само идеш низ длаку, учвршћујеш их у миту у који сам, тобоже, не верујеш... Нпр. када допушташ да основни дискурс приче о Сајмишту буде пребројавање Срба, плус раздвајање на "етничке" Vs. "идеолошке". Историчар вредан тог имена никада не губи перспективу, на начин на који си ти побркао лончиће у овој причи о Сајмишту.

Za razvrstavanje se obrati autoru:

 

истинa дa Зeмлин Jудeнлaгeр – кaкo му сaм нaзив кaжe – ниje пoдигнут кao лoгoр зa Србe, нити je тo икaд биo, и дa нaкoн истрeбљeњa српских Jeврeja тaмo нису убиjaни Срби, вeћ српски кoмунисти, aнтифaшисти и њихoви симпaтизeри. Aкo сe нa Стaрoм сajмишту нeкo и зaтeкao сaмo зaтo штo je Србин, тaj je – jeбeм тe, квргaвa српскa истoриjo – биo с другe стрaнe жицe

Da li je posle 15 strana jasno da je fulao u stavu koji je nadrkano istakao? 

 

 

 

Ипак се овде најдиректније ради о геноциду.

Nije valjda.

 

...postoji jasna delineacija holokausta u Srbiji od nemačkih zločina prema Srbima (en grosse), sa nužnim elementima preklapanja u periodu kada Nemci nisu imali jasnu predstavu šta i kako sa lokalnim Jevrejima pa su ih streljali i kao taoce zajedno sa Srbima. U tim elementima, jeseni '41, sudbina streljanih Srba i Jevreja ima istu pozadinu (taoci za odmazdu zbog ustanka), Nemci uvežbavaju "konačno rešenje" ne Balkanu i u SSSRu (koje je formalno još mesecima daleko) koje potom primenjuju na potezu Sajmište-Jajinci, itd itd.

 

 

Него, ти заправо тврдиш да је Дежуловић ову причу о Вучићевој Јад Вашем туристичкој атракцији - измислио? То ли кажеш?

 

 

Postoji razlika između nečega što se radi na terenu i Vučićevog odlaska od tačke do tačke uz povike "Jasenovac-Jad Vašem". To što Vučić hajdžekuje neku priču ne znači da je ona ono što Vučić o njoj kaže. 

Pa nema ni Sajmište veze sa Dežulovićevom predstavom o "srpskom Jad Vašemu", tj Dežulović fula, ja sam ga jasno stavio pod navodnike. Inače je Koljanin involviran u jedan širi projekat edukacije o holokaustu a koji uključuje i ljude koji pokušavaju da osmisle Sajmište kao memorijalni centar (gde ima i potpuno banalnih problema koji koče poput vlasništva nad zemljištem, privatnih stanova u ex-mađarskom paviljonu koji se realno ne mogu iseliti, kojekakvih likova koji imaju svoje komercijalne interese na tom zemljištu itd itd).

Link to comment

Дакле, разумна већина је након презентованих аргумената, показаног историјског знања и позивања на релевантне изворе закључила да је Дежуловић злоупотребио своју колумну за дневнополитичка препуцавања стављајући у шири историјски контекст логор Сајмиште, потурајући неистините тезе и релативизујући злочин.

Остало је недоречено да ли је разлог необразованост или зла намера али сложили смо се да је најизвеснија опција коју је први изнео слоу а која говори о насилној симетрији.

Дакле, Дежуловић је обмањивач, ништа мањи од звезде његове колумне.

 

Е сада је време да се вратимо на почетак (кокси није добро проценио тај тренутак).

 

Свестан сам да површност, дилетантизам и психологија навијачких група све више прожима сваку пору друштва али кондор је топик отворио констатацијом - Дежуловић је цар.

Толико.

Link to comment

Ja ne mislim da je zloupotrebio nešto ili bio maliciozan nego da se zaleteo.

 

Није био малициозан и није имао намеру да било шта злоупотреби, једноставно је силовао симетрију из убеђења, мало се залетео и ненамерно злоупотребио тему обмањујући површне читаоце који су се напецали а међу којима је био и кондор.

 

 

Daleko od toga, to je simplifikacija, Dežulović je antiustaša, on jednostavno pravi nasilnu simetriju u u pokušaju da bude objektivan i kritičan ali simetrija je ovde nepostojeća. Sa prljavom vodom je izbacio i dete, objektivnu istinu. Ako je i bilo malicioznosti, u šta ja ne verujem, ona je u okviru te nasilne simetrije.

Link to comment

Ja ipak mislim da bi trebali da revidiramo svoje pogrešne stavove jer je drug Condor star i mudar čovek, svašta je u svom dugom životu preturio preko glave. Ljudima takvog kapaciteta i iskustva nisu potrebne ni knjige, ni pseudoistoričari, oni su sami živa enciklopedija, njih je komesarski život očeličio i dao im veliku mudrost. Možete vi da se bunite koliko hoćete ali nama je realno potreban Broj 1. na forumu, neko ko će očinski strogo da nas opomene i pravilno usmeri kada pogrešimo. Ne znam kako je kod vas ali ja sam se duboko zamislio i mogu vam reći da počinjem da osećam krivicu. 

Link to comment

Nebitno je zasto je Dezulovic napisao onakav tekst, nacuo nesto pa srocio ili kako god, dosapnuce mu vec neko da blage veze sa zivotom faktografski nema to njegovo spisanije, pa ako ga bude sramota srocice vec neki follow up tekst. Na kraju, potpuno nebitno.

Takodje nije Dezulovic kriv sto na starom sajmistu nema muzeja. To je recimo ono sto jeste bitno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...