Jump to content
IGNORED

Logor Staro sajmište


Recommended Posts

puno četnika i partizana koji su uhvaćeni kao takvi, naročito u ranijim godinama, nisu bili ni četnici ni partizani, tako da je besmisleno prebrojavati ih ideološki

Link to comment

puno četnika i partizana koji su uhvaćeni kao takvi, naročito u ranijim godinama, nisu bili ni četnici ni partizani, tako da je besmisleno prebrojavati ih ideološki

apsolutno. ja ne znam kako ljudi ovo ne uzimaju u obzir.

Link to comment

Koljanin kaže jasno da je gro zatočenika koji su došli sa teritorije NDH tu zato što su žrtve genocidnog terora a ne zato što su pripadali ustaničkim formacijama. Većina logoraša koja je uhapšena u Srbiji je imala učešća u raznim formacijama.

Edited by slow
Link to comment

 

 

ne valja ti ovo.

vidi, ako kažeš da se Boris malo zajebao (čak ako si spreman i glavu da daš da se zajebao iz čiste lenjosti, prosto su mu se ove formulacije sasvim lepo uklapale u razradi osnovne - ispravne!- teze teksta), ti u stvari veliš da je Dežulović ustaša.

 

 

 

 

Daleko od toga, to je simplifikacija, Dežulović je antiustaša, on jednostavno pravi nasilnu simetriju u u pokušaju da bude objektivan i kritičan ali simetrija je ovde nepostojeća. Sa prljavom vodom je izbacio i dete, objektivnu istinu. Ako je i bilo malicioznosti, u šta ja ne verujem, ona je u okviru te nasilne simetrije.

 

 

Iskreno i meni izgleda kao da se on u jednom trenutku zamislio nad tekstom, koji je bio drugačiji, i pomislio "daj da malo nivelišem..." .

Dakle ne zaslužuje epitete ustaša relativizator ovo-ono... Samo loš tekst autora koji je poklekao pred nagonom da se ne zameri... Ako je to "samo".

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

 

 

jebiga, meni je sad stvarno neprijatno: nije valjda da je shvaćeno kako ja tvrdim da je Dežulović ustaša ili da sugerišem da je to neko ovde rekao?

nisam mislio da treba da crtam na šta se referišem.

Edited by koksy
Link to comment

jebiga, meni je sad stvarno neprijatno: nije valjda da je shvaćeno kako ja tvrdim da je Dežulović ustaša ili da sugerišem da je to neko ovde rekao?

nisam mislio da treba da crtam na šta se referišem.

 

Ako si bio sarkastičan trebalo je da malo pojačaš taj sarkazam. Crtaj malo.

Edited by slow
Link to comment

jebiga, meni je sad stvarno neprijatno: nije valjda da je shvaćeno kako ja tvrdim da je Dežulović ustaša ili da sugerišem da je to neko ovde rekao?

nisam mislio da treba da crtam na šta se referišem.

Nisam ni mislio konkretno, na tebe.

Nego je to moja ideja kako dođe do zabuna.

Takođe mislim da i "razni Dežulovići" moraju da paze kad su ovakve teme, da obična naoko bezazlena "slabost" može da rezultira ozbiljnijim posledicama.

Link to comment

WP_20151015_11_27_15_Pro.jpg

 

 

 

 

 

Ako sam dobro prebrojao, Boris se zajebao za nekih 5000 Srba (kao takvih) u Sajmistu.

 

Ajd', nije previse, treba jebati Vucica i nacose. Odlican clanak!

Edited by hausmaistor
Link to comment

Дакле, кајем се што сам постовао дотични чланак. Кајем се не етички, него естетски: просто ми је гадно да читам већину коментара, не само пролупале праслинијаде већ и овај псеудоисторични дискурс са све уфотканим књижуринама. Мада то углавном прескачем: ко не зна шта је било на Сајмишту ни како су прошли београдски Јевреји (btw, та тема би требало да буде о њима, а не усташама и четницима!)... тај дабоме треба да учи, ал' надајмо се на каквом бољем месту?

 

Дежуловићева поента је у Вучићевој намери да од Старог сајмишта прави следећи историјски Дизниленд, и то јесте тема од које се сваком добронамерном грађанину мора озбиљно слошити. Уместо тога, ви сте се латили пребројавања Срба, по могућству четника, који су робијали на Старом сајмишту? Па може, ал' није само промашено и гадно, него је јалово и јадно. И треба Вучић да вам шибицари испред носа, кад евидентно може.

Link to comment

Kao što rekoh ranije, Vučić se ogrebao za photo op, to nije njegova ideja, on nema pojma o tome niti njega neko pita za izglede, sadržaje i slično (ako se išta uradi a nisam nimalo ubeđen u to).

 

Tako da je Dežulović u povezivanju BnV, Vučić-despotovca i Sajmišta zalajao na pogrešno (treće) drvo, a ti prosto nemaš pojma o ovome nego nudiš gadljivost na društvo, okruženje i slično, tj. najjeftinije prodavanje forumske moralne magle.

 

Jedna je stvar da Dežilović ne zna nego mu se učinilo zgodnim na prvi pogled da poveže sve to, druga je stvar što je na topiku nacrtano kako stvari stoje a ti i dalje guslaš svoje.

Edited by Prospero
Link to comment

Дакле, кајем се што сам постовао дотични чланак. Кајем се не етички, него естетски: просто ми је гадно да читам већину коментара, не само пролупале праслинијаде већ и овај псеудоисторични дискурс са све уфотканим књижуринама. Мада то углавном прескачем: ко не зна шта је било на Сајмишту ни како су прошли београдски Јевреји (btw, та тема би требало да буде о њима, а не усташама и четницима!)... тај дабоме треба да учи, ал' надајмо се на каквом бољем месту?

 

Дежуловићева поента је у Вучићевој намери да од Старог сајмишта прави следећи историјски Дизниленд, и то јесте тема од које се сваком добронамерном грађанину мора озбиљно слошити. Уместо тога, ви сте се латили пребројавања Срба, по могућству четника, који су робијали на Старом сајмишту? Па може, ал' није само промашено и гадно, него је јалово и јадно. И треба Вучић да вам шибицари испред носа, кад евидентно може.

 

Ne razumem. Kako se saznaje kako su prošli beogradski Jevreji nego čitajući knjige? Zar je to nekakvo urođeno znanje? Ne shvatam ni floskulu pseudoistorični diskurs sa sve ufotkanim knjižurinama. Koljanin je pseudoistoričar? Ne odgovara vam ni kada vam se fotkaju knjige i okače ovde da čitate?

 

Lebe mekani.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...