Jump to content
IGNORED

NHL 2015


Miljenko

Recommended Posts

sada vise nije 2-0, sada je 3-0 :o

 

ne bih Columbus jos prebacio u sledecu rundu, ali ovo je opaka prednost. Bobrovsky igra ko pobesneo. nakon sto je primio 3 gola u prvoj trecini prve tekme, u preostalih 8 trecina, samo dva primljena gola, i to protiv najboljeg napada lige. su-lu-do!

 

Pittsburgh ce isto tesko vratiti 0-3, ali ako koga sere, to su St Louis Cardinals u baseballu, New England Patriots u fudbalu i Pittsburgh Penguins u hokeju, pa da ih ne otpisujemo. pogotovo sto ce Crosby tesko ostati na 0 postignutih poena...

Link to comment

Za Tampu ne znam, ali u nas povratak ne verujem. Jedan slabiji ili manje srecan mec i to je to. Jedino mi je cudno sto ce nam glave doci Islandersi; tim koji nema nijednu liniju bolju od nase.:sleep:

Link to comment

Da, tako i meni izgleda. imaju vrhunski tim; osvojili su vec, pa verujem da vise nema ni straha od neuspeha. Plus mi timovi sa Zapada deluju ipak malo slabije, u odnosu na najbolje sa Istoka.

Link to comment
2 hours ago, Miljenko said:

Za Tampu ne znam, ali u nas povratak ne verujem. Jedan slabiji ili manje srecan mec i to je to. Jedino mi je cudno sto ce nam glave doci Islandersi; tim koji nema nijednu liniju bolju od nase.:sleep:

 

Islandersi su na papiru mozda najslabiji medju PO ekipama, ali imaju odlicno poslozen tim. Kao sto sam pisao, Trotz je opasno utegao odbranu i nije nikakvo iznenadjenje sto ovako dobro igraju. Ja sam isto dao prednost Pensima cisto na iskustvo, ali Islandersi su jednostavno brzi, koriste maksimalno sanse koje im se ukazu, dok s druge strane ne daju mnogo prilike protivniku.

 

Eliminacija Tampe posle onakve sezone bila bi senzacija, ali to je lepota hokeja, gde je momentum tako vazan. Da su resili prvi mec u 2/3, sve bi sada bilo drugacije, ali Bobrovski rekao njet, i eto promenjenih uloga. Jacketsi su ti koji sada dominiraju, puni samopouzdanja, a Tampa razbijena vojska.

 

Vegas ocekivano preuzeo kontrolu, angazovanje Stonea se pokazao kao pun pogodak, dok svi nedostaci Sharksa pozadi dolaze do izrazaja.

 

Drago mi je i da su Jetsi vratili jedan brejk, pravi mindset u 3. tekmi za razliku od Tampe..

Link to comment

Tampa oborila raznorazne rekorde ove sezone, i na kraju postala prvi tim u istoriji sa najboljim skorom koji je pociscen u prvoj rundi. E zato volim NHL plej-of, nema bolje od toga..

 

Trotz protiv (verovatno) Capsa u sledecoj rundi. Ako neko zna da postavi igru da neutralise Ovija i druzinu, to je on. Bice Islandersi tvrd orah..

 

Jetsi se potpuno vratili, nametnuli svoj ritam. Binnigton je cinio cuda, ali zasluzeno je 2-2..

Link to comment

I druga najbolja ekipa iz regularnog dela na pragu eliminacije. Drugi put u seriji Flamesi dozvolili da ispuste prednost u finisu i potom gube u OT. Oni od kojih se najvise ocekuje su do sada podbacili (Gaudreau samo jedna ass), dok s druge strane MacKinnon, Rantanen i Landenskog isporucuju ono sto se trazi..

 

Bruinsi vratili brejk, odlicna tekma sinoc, kao uostalom i cela serija sa Torontom. Pastrnak, Marchand i Bergeron zbirno 6 poena, kad su tako raspolozeni Bruinsi ne gube. McAvoy isto odlican, kakva asistencija za Marchanda.. :Hail:

Link to comment
5 hours ago, Jimmy Kowalski said:

I druga najbolja ekipa iz regularnog dela na pragu eliminacije. Drugi put u seriji Flamesi dozvolili da ispuste prednost u finisu i potom gube u OT. Oni od kojih se najvise ocekuje su do sada podbacili (Gaudreau samo jedna ass), dok s druge strane MacKinnon, Rantanen i Landenskog isporucuju ono sto se trazi..

 

Posle sjajne partije u ponedeljak (6-2), Kolorado je juce delovao kao kilava strina, sve do sredine trece cetvrtine. Tada su dali gol, i otprilike 4 minuta pred kraj dobili PP gde je MacKinnon, koji je davio pak celo vece, konacno dodao kako treba i Rantanen je izjednacio. Odmah posle tog gola neko iz Kalgarija nicim izazvan napravi delay of game, pa je Kolorado imao jos jedan PP na 2,5 minuta pred kraj koji nije iskoristio. U produzecima su Flames imali PP koji nisu iskoristili i dvadesetak sekundi posle toga primili gol. Ono sto je interesantno je da Soderberg, koji je bio u PP kill formaciji, nije izasao kada se PP zavrsio iako su Landenskog i Rantanen usli - a skoro celo vece su njih dvojica igrali sa Mac Kinnonom. To je na kraju ispalo dobro, jer MacKinnon svakako pas od Landenskoga ne bi odmah produzio do Rantanena, sto je Soderberg uradio. 

Link to comment

Mozda i najcudniji playoff, od kada pratim NHL. Nije Colorado neki slab tim, no Flamesi su potpuno razocarali u ovoj seriji. Prve dve utakmice su bile meh i kada sam ocekivao da im napad proradi, oni su zaigrali jos gore. Tu je i ovaj povratak Caroline protiv Capitalsa gde je vec prilicna razlika u kvalitetu timova.

Neka bar Toronto prodje, da imam jednu ekipu za navijanje; imaju mec loptu kod kuce, mada to u ovoj seriji i nije bitno.

Link to comment

Prvi gol Leafsa morao biti ponisten, ali sudije u Torontu odlucile da se prave slepi..

 

Flames definitivno razocarali, zakazali oni koji treba da budu lideri, svi se plasili da ce Smith na golu zasrati, a on bio jedina svetla tacka tima. Prva dva napada jedva 11 poena ukupno. Avs nemaju dubok roster, ali zato su nosioci bili na visini zadatka - MacKinnon, Rantanen i Landeskog zbirno 21 poen..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...