Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Neko je svojevremeno postavio neke demose i live snimke L. drveta. Nisam tu nasao nista zanimljivo. Recimo, da je to bila faza odrastanja. U post pubetretu su procvetali :)

Link to comment
  • 2 years later...
  • 1 year later...
On 30.8.2016. at 12:43, Indy said:

Pazi, moja fotka u videju, 

 

Ovo je savrseno.

 

Ja tek sada cujem Limunovo Drvo, i koliko se god trudio ne uspevam da budem objektivan. Prosto, rec je o najvaznijem pesniku naseg r'n'r-a, i to je i ovde jasno. 

 

Nedavno sam citao da je za razliku od Dilana kome je trebalo 15 minuta da napise "Just like a woman", Cohenu trebalo 7 godina da napise "Allelujah". U oba slucaja, u odnosu na pesme koje ostaju, vreme je nebitno. Bitno je samo ono sto na kraju kazes.

 

Bilo bi interesantno videti Milanov stvaralacki proces. Da li se borio sa stihovima ili su mu dolazili lako?

 

Ovu pesmu je "izgradio" oko stihova. Ovde je "muzika reci" osnov za rif. Brilijantno. Narocito zato sto kasnije Sarlo koristi iste stihove da artikulise sopstvenu neuroticnu energiju.

 

Tu vidis da jos 1979-te imas zrelog autora, naspram, na primer, ovih pajsera sto natamburaju nesto pa pisu reci na silu. 

 

Beskrajno hvala coveku koji je ovo stavio na net. 

Edited by Minimoog
Link to comment
  • 3 years later...

Pokušao sam jutros da pametujem nešto o transformaciji ŽM u nezasitog žderača ljudskih duša i života s obzirom na početne muzičke korake i pustim si Oktobar 1864

 

 

Pa ponovim ovaj song nekoliko puta, slušam dok pratim tekst, pa preslušam album, pa još jednom, pa ispočetka. Sjetim se skoro svih stvari iako nikad nisam vrtio ovaj bend i zaključim da je Igra bojama jedna fenomenalna pop-rok ploča, tako dobro napisana, komponovana i odsvirana, tako inteligentno i precizno sažeta u 8 prejakih brojeva i tek nešto više od pola sata muzike.

 

Odustao sam od pametovanja, jer ne mogu nikako da pojmim kako je neko ko je bio dio ovakvog nadahnutog kolektiva i učestvovao u stvaranju ovakvog remek-djela - sa predivnim Tanjinim vokalom, Subom kao producentom i Milanom M. koji ti se motao po studiju i pjevao prateći vokal - samo par godina kasnije počeo da se pretvara u ono što je sada (i odavno).

 

Nešto me je puklo danas, kosio sam travu u dvorištu na popodnevnom suncu, pa odmah zatim drmnuo jedan ledeni tuzlanski pilsner, možda je to

  • +1 6
Link to comment

Cane je pričao da im je ŽM dao studio Pink za dž da bi snimili Rimtutituki, baš se sećam da je rekao "Nije to ovaj ŽM, onaj ŽM je nosio iscepani vojnički džemper i dao nam studio da snimamo".:D

 

Igra bojama je dobar album, sad baš gledam ploču, a sama ekipa sa tog albuma...klavijature Dejan Abadić (posle narodnjački producent), gitara Tole (posle Braća Left pa urednik City recordsa), Suba producirao i malo svirao, Zoran Janjetov uradio jedva čitljiv omot...

 

 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...