Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Chivo, ovako kad vidim moj quote obavijen sa tvoje dve rečenice mnogo se lepo osećam... :) :huh: opa, izvinte me, ovo je za drugi topik

Edited by Glen Livet
Link to comment
Idi, bre, Kudravi... <_< Ocekivala sam vise od ovog topika. Nesto kreativnije, nesto u stilu:...Ali, ovo je jos samo jedno serijsko prepucavanje, u stilu: volim - ne volim. B0ring. :yawn2:
LJUBAVJa sam oduvek spavaoS tvojim imenom na usnama,Ti si oduvek spavalaS mojim imenom na usnama,Kako lep nacin da se kaze da nekog volis oduvek. Ni Seka Aleksic ga ne bi bolje sastavila...I kud god krenemTvoja je ruka u mojoj ruci,I kada želim nešto da kažem,Ja kažem mi! Jos jedan umetnik slicnog kalibra je ovo rekao:Ti si meni sveti mi dajes svei kada tebe nematesko mi jeLjubav, ljubav, ljubav, ah ljubav! Refren za postovanjeI svi moji drugovi su odavnoI tvoji drugovi.Dvojinu su stari SloveniImali u rečniku,Oni se druze... Inace dvojina potice iz sanskrita i ostala je dosta dugo u raznim jezicima. Milan je ocigledno procitao po koju knjigu, ali ne previse. A mozda je zeleo da naglasi svoje slovensko poreklo? "Sloven sam, belac, slobodni strelac..."I kada želim da kažem jaJa kažem mi,I kada mislim o sebi,U stvari mislim o nama!Ljubav, ljubav, ljubav, ljubav! Da li uopste treba pricati o ovome?Kako vreme nam prolazi!Da, vreme nam prolazi brzo!I dani i noći su slonoviNa indijskom crtežu.I boli, i boli, i boli, i boli, boli nas nas ljubavI boli, i boli nas nas ljubav, boli nas ljubav.Slonovi na indijskom crtezu??? Spori? Veliki? Ali to se kosi sa prethodno recenim, kako vreme prolazi brzo. Mozda postaju stari? Nema smisla u svakom slucaju...Ljubav, ljubav, ljubav, ljubav!Opet taj refren za sva vremena. Neko ranije pomenu bezvremenski.Polako dosada mrsi nam kosu,I prlja nam ruke.Polako dosada pravi nam boreOd lažnoga smeha.I naše reči od milja su navika,I naša imena od milja su navika,Boli nas ljubav, ljubav...Konacno, trunka smisla. Ne bi me zacudilo da je oko ovoga i nastala kompletna pesma. Odlicno receno! Problem je sto nije imao nista vise pametno da kaze na temu, pa je ostatak nalupao najstrasnije, da bi ostala forma klasicne rnr pesme. Nepotrebno i tako plitko. Za ovakve stvari je moj deda umeo da kaze "Zlatom pise, govnom potpisuje". Imas dobru ideju, ali si lenj i/ili picka d ato dovedes do necega smislenogLjubav, ljubav, ljubav, ljubav... ...Chivo, jel ti sad interesantno? Sluzimo narodu, sto rekli pripadnici JNA.
Link to comment

A je l ok onda da ja priznam da mi se bljuga od kompletne domaće mainstream rok scene i u osamdesetim i u devedesetim, osim Brejkersa (prva 3 albuma) i EKV (koje ne slušam ali gajim određeno poštovanje prema delu)?

Link to comment

Chivo, molim te pomiluj ga malo po kosici da oseti ženski dodir, a ja ću da ga zagrlim kao mlađeg brata... biće mu lakše.može da se priljuči još ko hoće, vreme je za grupni zagrljaj.

Link to comment
A je l ok onda da ja priznam da mi se bljuga od kompletne domaće mainstream rok scene i u osamdesetim i u devedesetim, osim Brejkersa (prva 3 albuma) i EKV (koje ne slušam ali gajim određeno poštovanje prema delu)?
naravno da je ok, ali to mora Gaućos da potvrdi pošto je on domaćin. tvoj stav je normalan jer kao što sam napisao na priznanjima obično ljudi vole jedan ili dva benda ili određene delove njihovog opusa, ali nije realno da ih sve jednim potezom poništavaš. takav potez više govori ili o nepoznavanju ili ne baš sjajnom raspoloženju kritičara.
Link to comment
Chivo, molim te pomiluj ga malo po kosici da oseti ženski dodir, a ja ću da ga zagrlim kao mlađeg brata... biće mu lakše.može da se priljuči još ko hoće, vreme je za grupni zagrljaj.
Nešto u ovom stilu? :D
želim da se stisnem uz tebeda te milujemda ti šapućem na uho bisereda pričam o slobodida se glupiramda ti kažem - oh ti ludo jedina
Edited by Ivo Petović
Link to comment
Zlato, bolje prekini na vreme... Dok jos ima dovoljno dugacke motke...P.S. Ne preziri ljubav. Ne podsmevaj joj se. Nije to izum dokonih pesnika. Videces vec...
Isuse, dragi Boze... Pa nemam ja nista protiv ljubavi. Imam protiv onih koji misle da se o ljubavi peva tako sto kazes u refrenu "Ljubav, oh ljubav". To je dno, koliko god neko bio romantican.
A je l ok onda da ja priznam da mi se bljuga od kompletne domaće mainstream rok scene i u osamdesetim i u devedesetim, osim Brejkersa (prva 3 albuma) i EKV (koje ne slušam ali gajim određeno poštovanje prema delu)?
Sve je u redu henrice... Osim sto volis to sto volis :) Ma zajebavam se, vidis da ni sam ne mozes slusati EKV, to postovanje ti je ostalo kao trauma, protiv toga se upravo borimo ovim topikom :rolleyes:
Chivo, molim te pomiluj ga malo po kosici da oseti ženski dodir, a ja ću da ga zagrlim kao mlađeg brata... biće mu lakše.može da se priljuči još ko hoće, vreme je za grupni zagrljaj.
OK ako ne mora da se place. Stidim se pred nepoznatima. :unsure:
naravno da je ok, ali to mora Gaućos da potvrdi pošto je on domaćin. tvoj stav je normalan jer kao što sam napisao na priznanjima obično ljudi vole jedan ili dva benda ili određene delove njihovog opusa, ali nije realno da ih sve jednim potezom poništavaš. takav potez više govori ili o nepoznavanju ili ne baš sjajnom raspoloženju kritičara.
Nista ja ne moram nikome da potvrdjujem. Upravo pokusavam da probudim kriticki stav. Ako neko misli, neka slobodno kaze "Kudravi, sisaj ga, nemas pojma - zato i zato". Btw, takav potez ne govori ni o nepoznavanju ni o generalnoj nervozi. Opet kazem - nisam ekspert ni fan, ali ne moras biti neki fan da bi govorio o hitovima. To svako zna kroz medije.Ponistavaju se odjednom jer su deo iste skole. Mozda zanrovski tako ne deluje, ali sve je to ista politika. Jedni ne valjaju upravo iz istih razloga kao i drugi.
Link to comment

bravo, Toni, imaš dobro srce. Tu je Ivo, tu sam i ja, ali slabo se forumašice javljaju a bez ženskog dodira i mirisa duša ranjena mu zaceliti neće.pozivam Chivo, Kruelu, Alexiu, Nicol, Betty, Hanu i ostale - kolika god milost da vam je data, sada je potrebna Gaučosu. dovoljno je da ostavite samo po jedan post sa par nežnih reči upućenih ovom simpatičnom momku. molim vas, neka vam ne bude teško...

Link to comment

Kudravi, realno - malo si preterao. :) Mislim, pošao si od prave stvari tj. svojevrsne mitomanije i "kultnosti" bendova tamo gde ista ne postoji. To i meni oduvek ide na živce. A onda si ubacio ova četiri benda u isti koš, ispljuvao ih najstrašnije, po manje-više sličnom osnovu, a njihove fanove i poštovaoce ispozivao samo-tako. Ne čini li ti se da si malo isključiv? Elem, ne znam po kom osnovu si naveo baš ova četiri benda? Ja npr. ne znam mnogo ljudi kojima je El. Org. neki segamega kultni bend. Zbog čega ne Idoli, Haustor ili Kazalište?Drugo, četiri benda koja si naveo (tri benda i jedan egocentrični pesnik :wink: ) su poprilično različiti po maltene svemu, pa mi ni stoga nije baš najjasnije oklen oni u istom košu.Elem, od navedena četiri benda prema svakom imam neki različit odnos, a tri od ta četiri sam u određenom periodu života slušao tj. bio fan istih (well, Štulićev ću, verovatno, biti večno - volim angažovane poete, a ti me "mrzi" koliko hoćeš). Jedino Brejkerse nikad nisam mogao smisliti iz milion razloga, ali ne mere mi se o tome pisati, jer sam sa fanovima Brejkersa u klinču poslednjih 15 godina, pa mi se ne da i ovde svađati po tom pitanju - naročito ne sa određenim Šveđanima-melezima, za koje sam i pretpostavljao da ih gotive.E, da - ne bih se složio ni da je za sve bendove važilo pravilo da im je prvi album bio najbolji. Za Džonija je to, svakako, "Filigranski pločnici", a i za EKV mi se čini da je to "S vetrom uz lice".

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...