Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Pa zato ih ih mrzim, sto su pokazali potencijal da bi pljunuli u njega. Jos veci razlog za mrznju mi je sto je ljudima bilo dovoljno da vide potencijal da bi pomislili - to je to. Onda se stvorila atmosfera da je potencijal == realizacija i po mom skromnom misljenju ubilo svaku mogucnost ozbiljnog bavljenja muzikom u ovoj zemlji.
po meni je bas to sto nista nisu ostavili iza sebe jer nisu HTELI jer im je bilo lepo da zadrze krug dvojke i da se foliraju nego da odu malo u Kursumiju i Paracin.Zato sam volela scenu '90-ih jer je bila demokraticnija, jer je bila manje folirantska, jer nije isla na to da joj kvalitet bude ekskluzivnost a ne kvalitet sam po sebi.
Link to comment
po meni je bas to sto nista nisu ostavili iza sebe jer nisu HTELI jer im je bilo lepo da zadrze krug dvojke i da se foliraju nego da odu malo u Kursumiju i Paracin.Zato sam volela scenu '90-ih jer je bila demokraticnija, jer je bila manje folirantska, jer nije isla na to da joj kvalitet bude ekskluzivnost a ne kvalitet sam po sebi.
kao i pocetak 80-ih, kada su bendovi iz teme topika (uglavnom) objavljivali svoje prvence, prve godine devedesetih su bile obecavajuce. brzi bendovi srbije i afirmator na rts-u su bili super na pocetku nesrecnih 90-ih.kasnije se sve razvodnilo i dosli su bendovi koji su mi bili jednostavno dosadni.
Link to comment
po meni je bas to sto nista nisu ostavili iza sebe jer nisu HTELI jer im je bilo lepo da zadrze krug dvojke i da se foliraju nego da odu malo u Kursumiju i Paracin.
isli su van kruga dvojke, ali u zagreb, ljubljanu i sarajevo. za to vreme su corba i bajaga gostovali u vise domova kulture nego zaharije trnavcevic
Link to comment

Pod velikim svetlim Suncem, pod velikim svetlim svodom.. navedoste mi da ih malo pustim. Trube u čast, zvone na uzbunu... deca uče da plaču... mi menjamo našu noć za neki tuđi dan... Odolijevaju zubu vremena. :wub:

Link to comment
po meni je bas to sto nista nisu ostavili iza sebe jer nisu HTELI jer im je bilo lepo da zadrze krug dvojke i da se foliraju nego da odu malo u Kursumiju i Paracin.Zato sam volela scenu '90-ih jer je bila demokraticnija, jer je bila manje folirantska, jer nije isla na to da joj kvalitet bude ekskluzivnost a ne kvalitet sam po sebi.
Pazi, nema nista gore od tog trika: "Znas kako bih ja to uradio, samo da hocu.". Nije toliko pitanje gde su svirali, nego sta su svirali. A tu su rezultati jasni i ta kvazi ekskluzivnost je samo nekima pomogla da svoj kompleks nize pretvore u kompleks vise vrednosti. Od realnosti i pameti udaljeno kilometrima.
kao i pocetak 80-ih, kada su bendovi iz teme topika (uglavnom) objavljivali svoje prvence, prve godine devedesetih su bile obecavajuce. brzi bendovi srbije i afirmator na rts-u su bili super na pocetku nesrecnih 90-ih.kasnije se sve razvodnilo i dosli su bendovi koji su mi bili jednostavno dosadni.
To je ono sto ja pricam. Tvrdim da je to seme nedovrsenosti zasejano upravo rukom gorepomenutih. Sve sto se posle desavalo je imitiranje njihovog puta koji je u svojoj osnovi bio pogresan. Zadovoljavanje nekim sranjima, ideja da napises jednu dobru pesmu, pa posle mozes nasumce lupati i vaditi se, nedoucavanje sviranja na svom instrumentu (u nekim slucajevima)... Sve je to zasejano pre tih momaka koji su devedesetih pokusali da organizuju novi novi talas i popusili najstrasnije. Nisu od koga imali da vide bolje nacine.
glavni prorok ekavea je rodjen u zagrebuimam utisak da ljudi koji pljuju ove bendove slusaju daleko goru muzikupusa
I ja sam rodjen u Zagrebu. Ne znam kako to utice na bilo sta receno.Populacija koja slusa Kristale, Bajagu i Galiju je dosta retka na ovom forumu, pa tesko da ces naci bas mnogo onih koji slusaju goru muziku. :D
Link to comment
Na kraju, mrzim sto postoji fama oko osamdesetih kao nekom izvoristu originalne muzike. Kao, posle je sve otislo u kurac, a do tada je bilo k`o u Londonu. Ha! Na vasu zalost, ostali su snimci i vise nas ne mozete lagati. Ono sto se slusalo osamdesetih u ovom gradu nije nista bolje od smrdljivih Kristala i meni jedino nije jasno sta rokeri (kako jadan izraz) kukaju, kad je svako djubre od tada do danas napravljeno na isti fazon - bez ikakve ideje, bez muda, sa tankom folijom intelektualizma ispod koje se naziru sve tri autorove procitane knjige. Umrite vise, jebote...
Ole, Gauco! Sta (dobro) slusas ovih dana? Ako nije tajna.
Link to comment
To je ono sto ja pricam. Tvrdim da je to seme nedovrsenosti zasejano upravo rukom gorepomenutih. Sve sto se posle desavalo je imitiranje njihovog puta koji je u svojoj osnovi bio pogresan. Zadovoljavanje nekim sranjima, ideja da napises jednu dobru pesmu, pa posle mozes nasumce lupati i vaditi se, nedoucavanje sviranja na svom instrumentu (u nekim slucajevima)... Sve je to zasejano pre tih momaka koji su devedesetih pokusali da organizuju novi novi talas i popusili najstrasnije. Nisu od koga imali da vide bolje nacine.I ja sam rodjen u Zagrebu. Ne znam kako to utice na bilo sta receno.
možda nedovršenost koju pominješ ima neke veze i sa istorijskim događajima početkom 90ih, šta misliš? znaš ono: rat, regrutacija, nemaština, autorska prava, folk eksplozija i tako neke stvari koje znaju da poremete i obesmisle bavljenje muzikom...drugo, lupetanje, vađenje na staru slavu i sviračka nedoučenost nisu svojstveni samo domaćim bendovima, zar ne? inercija ili ti lenjost je opšte prisutna ljudska osobina. na Ekvatoru je toplo cool.gif
Link to comment
To je ono sto ja pricam. Tvrdim da je to seme nedovrsenosti zasejano upravo rukom gorepomenutih. Sve sto se posle desavalo je imitiranje njihovog puta koji je u svojoj osnovi bio pogresan. Zadovoljavanje nekim sranjima, ideja da napises jednu dobru pesmu, pa posle mozes nasumce lupati i vaditi se, nedoucavanje sviranja na svom instrumentu (u nekim slucajevima)... Sve je to zasejano pre tih momaka koji su devedesetih pokusali da organizuju novi novi talas i popusili najstrasnije. Nisu od koga imali da vide bolje nacine.
Nešto si, čini mi se, smekšao u nastupu Kudravi. :PJbg, nemamo mi stotine i stotine bendova kakve si ti nabrojao nego svega nekolicinu. A da je scena veća isplivalo bi više toga. I ne bi se dešavalo da jedan bend snimi nekoliko albuma za PGP koristeći tri akorda sve vreme. Mada, generalno se slažem, domaći bendovi su qratz.A iz priče o EKVu bi izdvojio ono što je MM snimio u Brazilu sa Subom. Cenim da bi i danas bio zanimljiv autor da nije bacio peglu.
Ma od početka je tu meni nešto bilo škrbavo. Purgerska posla.
Ma da. I meni se čini da je osnova ove priče naciosrbošovinočetnizam Edited by Biohemija
Link to comment
Ma od početka je tu meni nešto bilo škrbavo. Purgerska posla.
:)
Ole, Gauco! Sta (dobro) slusas ovih dana? Ako nije tajna.
Pa menja se to vremenom. Nisam previse sklon modernoj muzici, najcesce sam na nekim ska klasicima (Madness, Bad Manners, Mighty Bosstones...), nekom panku koji nisam ranije imao priliku da cujem (od ovih kalifornijskih gejeva, do nekih bendova sto se pominju samo po kompilacijama), pomalo ska i rege bendova iz zemalja koje su mi ranije bile nepoznate (mada uglavnom primetim da je slusanje poljskog regea gubljenje vremena). Ponekad sam raspolozen za dzez (samo odredjeni podzanrovi, ali posto nisam dovoljno obrazovan u tom smeru, ne bih ih imenovao), nekad za gitarske majstore (nevezano za zanr, tu pratim gitaru i ne uzivljavam se mnogo - Satriani i slicni drkaci) i tako...E, da, ponekad pustim radio na netu, pa sta bude - bude (volim i iznenadjenja).
možda nedovršenost koju pominješ ima neke veze i sa istorijskim događajima početkom 90ih, šta misliš? znaš ono: rat, regrutacija, nemaština, autorska prava, folk eksplozija i tako neke stvari koje znaju da poremete i obesmisle bavljenje muzikom...drugo, lupetanje, vađenje na staru slavu i sviračka nedoučenost nisu svojstveni samo domaćim bendovima, zar ne? inercija ili ti lenjost je opšte prisutna ljudska osobina. na Ekvatoru je toplo cool.gif
Rat, regrutacija, nemaština, autorska prava, folk eksplozija i slicno ce u pravom coveku probuditi zelju za stvaranjem. Osnovni dokaz da su pomenuta gospoda obicne pickice je to sto su bili u stanju da rade samo u finim uslovima.Ove gadosti nisu svojstvene samo nasim bendovima, ali se plasim da mi onih drugih nemamo. Pa nisu oni k`o Rolingstonsi poceli da omeksavaju sa 60, nego sa trideset godina. To je OK izgovor za neke koji naprave pet jakih albuma, pa se posle smore i otaljavaju. Ovi u najboljem slucaju imaju pola - do jednog valjanog albuma, a kod nas je to izgleda dovoljno za status best of all times.
Link to comment
Nešto si, čini mi se, smekšao u nastupu Kudravi. :P
Hm, razmislicu o tome, terate me na toleranciju. Idem da si pustim "Decaka iz vode", da skroz popizdim, pa ce se vrnem...
Jbg, nemamo mi stotine i stotine bendova kakve si ti nabrojao nego svega nekolicinu. A da je scena veća isplivalo bi više toga. I ne bi se dešavalo da jedan bend snimi nekoliko albuma za PGP koristeći tri akorda sve vreme. Mada, generalno se slažem, domaći bendovi su qratz.
Mi jesmo mali, ali sto su onda bas te jajare isplivale? Ima jakih bendova koji jasu tri akorda, ali su bar ta tri akorda odsvirana na neki nov nacin (bar unutar zanra). Ovi nasi ni ta tri nisu mogli posteno i iz muda da otaljaju.
A iz priče o EKVu bi izdvojio ono što je MM snimio u Brazilu sa Subom. Cenim da bi i danas bio zanimljiv autor da nije bacio peglu.
Mozda bi bio, ne znam ja to. Samo znam da je ovo sto jeste uradio inspirisalo generacije da postanu pizde. Inace, nemam pojma sta je snimano u Brazilu, ja vise te stvari znam preko hitova koje ne mozes ne znati, nisam nikada bio fan. Od stvari koje su snimane u Brazilu, meni se pomalo svidjala Sepultura, ostalo ne bih znao :)
Ma da. I meni se čini da je osnova ove priče naciosrbošovinočetnizam
Mislim da sam optuzen za ustastvo :) Edited by Kudravi Gaucos
Link to comment

Idi, bre, Kudravi... <_< Ocekivala sam vise od ovog topika. Nesto kreativnije, nesto u stilu:

...mada sam ja mislio da ćeš otvoriti topik po onoj tvojoj "Šta je dođavola pesnik hteo da kaže?" uopšte ne samo među ona 4. mislim ima takvih topika po netu gde se dešifruju stihovi poznatih pesama itd.
...Ali, ovo je jos samo jedno serijsko prepucavanje, u stilu: volim - ne volim. B0ring. :yawn2:
Link to comment
Mozda bi bio, ne znam ja to. Samo znam da je ovo sto jeste uradio inspirisalo generacije da postanu pizde. Inace, nemam pojma sta je snimano u Brazilu, ja vise te stvari znam preko hitova koje ne mozes ne znati, nisam nikada bio fan. Od stvari koje su snimane u Brazilu, meni se pomalo svidjala Sepultura, ostalo ne bih znao :)
FUCK YEAH! Od pankerskog postajemo metalski forum. evilsmile.gif
Mislim da sam optuzen za ustastvo :)
:)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...