Jump to content
IGNORED

Vrhunci domaceg rokenrola u raljama realnosti


Kudravi Gaucos

Recommended Posts

Mrzim EKV. Toliko isfolirane intelektualnosti nikada nije izbljuvano iz jedne gubice. Svi koji ih vole su u osnovi prevaranti i treba izbegavati druzenje s njima. Zasto? Zato sto njih niko u stvari ne voli i ne razume, samo je svima glupo da to kazu. Tu nema sta da se razume, gomila nasumce nalupanih reci povezanih veznicima da se lakse peva. Smrt Milana Mladenovica je unistila ovo poluostrvo vise nego Kombajnova smrt Ameriku. Mnogi savremenici ce reci sa setom u glasu "Posle njega nije vise bilo isto", slozicu se, posle njega moze samo na bolje. Seka Aleksic je utoliko bolja sto nema pretencioznost, ostatak je ionako nebitan u ovom slucaju.Mrzim Azru."Da li volis Azru?" je prva stvar koju treba pitati devojku kada prvi put izadjete na pice. Ako je njen odgovor da - ustanite od stola i bezite. Niko ko drzi do sebe ne bi priznao da voli Azru (pa cak i kad bi se nekim cudom covek koji drzi do sebe mogao naterati da to zavoli). Pozitivan odgovor na ovo pitanje podrazumeva da doticna osoba ne deli ljude na seljacine i one druge, a po prirodi stvari to verovatno znaci da je seljacina i sama. Ostaje onaj mali procenat koji smatra da je Dzoni Stuilc intelektualac - njih treba ubiti iz milosrdja kao konja slomljene noge,Mrzim Partibrejkers.Mrzeti njih i nije neka stvar za priznanje. Ionako ih mrze svi, a oni to bas i vole (satro). Ukratko - ako je Cane duh Beograda osamdesetih, onda su devedesete upravo ono sto je ovaj grad zasluzio - glad i beda. Ova skupina wannabe pankera, bez pravih muda da se pobune protiv bilo cega, dozivela je svoje dno vukuci se po televizijama i moleci da im neko snimi album. Sav slajm koji skupim nije dovoljan za Caneta, Antona i drugare, jebo ih onaj koji im je udelio milostinju.Mrzim Elektricni orgazam.Gomila raspalih narkomana koja je pukom srecom napisala jednu iole pristojnu pesmu. Njihova narkomanija nije problem sama po sebi, ali uvijena u oblandu hype pravoslavlja dobija miris koji je moguce ponoviti samo ako na dvadesetodnevni les macke izlijete septicku jamu i sve to garnirate pokvarenim jajima. Odavno nisam sreo nikoga ko je naglas izjavio da voli ovo tako da ni ova izjava nije za priznanja.Na kraju, mrzim sto postoji fama oko osamdesetih kao nekom izvoristu originalne muzike. Kao, posle je sve otislo u kurac, a do tada je bilo k`o u Londonu. Ha! Na vasu zalost, ostali su snimci i vise nas ne mozete lagati. Ono sto se slusalo osamdesetih u ovom gradu nije nista bolje od smrdljivih Kristala i meni jedino nije jasno sta rokeri (kako jadan izraz) kukaju, kad je svako djubre od tada do danas napravljeno na isti fazon - bez ikakve ideje, bez muda, sa tankom folijom intelektualizma ispod koje se naziru sve tri autorove procitane knjige. Umrite vise, jebote...
Link to comment

daklem:opet si promasio temu :)i ja mrzim dosta toga o cemu si raspleo...ali ne mrzim muziku tih bendova (to jest ekv i brejkersa),vec je prosto ne uzimam za ozbiljno... kao sto se kod nas to ima za obicaj.

Link to comment

pa dobro batice žemox i ovo mada sam ja mislio da ćeš otvoriti topik po onoj tvojoj "šta je dođavola pesnik hteo da kaže?" uopšte ne samo među ona 4. mislim ima takvih topika po netu gde se dešifruju stihovi poznatih pesama itd. umnesto ukrštenice i tako, rebus osmosmerka i to...

Link to comment

Trazili ste temu...Morao bih dodati da sam ove bendove pomenuo zato sto su imali sanse za bolje. Svezina koju su nagovestili EKV, snaga Partibrejkersa, zajebanost ElOrg i mozda pamet Azre su nagovestavali da njihova dela nece ostati na tome. Cak se moglo naslutiti da ti ljudi mogu mnogo. Jedan covek pomenu kako ga je odusevio Antonov solo. Pa svakome je poneki njegov solo dobar i to iz jednostavnog razloga - sve ih je besramno skinuo od gitarista boljih od sebe! Cane je imao tendenciju da bude srpski Dzoni Roten, ali sta smo videli od toga? Pizdu koja cvili po medijima kako niko nece da izda album naboljeg benda u zemlji. I onaj cemer od antiratne kampanje gde su ljudi prebacivali kanale od transfera neprijatnosti. I to vecito vracanje na iste rifove koji ni kada su prvi put odsvirani nisu bili novi. I Dzonijevo patetisanje i status mesije koji ima u nekim krugovima, bez ikakvog povoda (aj` njemu se moze i oprostiti - ipak je covek shvatio da je rodjen za taksistu). A da ne pocinjem sa "Heroji nisu na heroinu" i "hajde da prosirimo pravoslavlje rokenrolom". Pa toga su se stideli i u Americi u eri Christian rocka.Moram pojasniti da je moj najveci problem sa doticnima sto su potpuno neizazvano stekli kultan status. Hocu reci, ne pominjem Bajagu i Riblju Corbu - o njima je valjda sve jasno. Cini mi se da sve te gluposti poticu iz jednostavne cinjenice da su ljudi u vreme osamdesetih imali zabludu da je kod nas skoro isto kao na zapadu, pa kad im se putem mas medija otvorila prava slika zapada, shvatili da je ovo sto mi imamo sranje. Onda su prepravili svoje pamcenje da bi im proslost izgledala bolje.

Link to comment
daklem:opet si promasio temu :)i ja mrzim dosta toga o cemu si raspleo...ali ne mrzim muziku tih bendova (to jest ekv i brejkersa),vec je prosto ne uzimam za ozbiljno... kao sto se kod nas to ima za obicaj.
Slozio bih se sa tobom iz srca - i ja imam takav odnos. Ima samo taj problem sto nigde ne mozes da se okrenes bez pominjanja kultnih bendova.
pa dobro batice žemox i ovo mada sam ja mislio da ćeš otvoriti topik po onoj tvojoj "šta je dođavola pesnik hteo da kaže?" uopšte ne samo među ona 4. mislim ima takvih topika po netu gde se dešifruju stihovi poznatih pesama itd. umnesto ukrštenice i tako, rebus osmosmerka i to...
Sto se mene tice - samo raspali, ta tema je neodvojiva od teme pocetnog topika.
Link to comment

Je@i ga, ne morash da ih mrzish ako ih ne volish. Isto tako - ne morash da mrzish 'citav' bend & kompletan opus - mozes delove... Ja bi i danas dao litar krvi za prvih par albuma Azre i Prljavog kazalista a ostatak opusa ne bi (po)slushao ni da mi isti taj litar s kamatom vrate... Nikad.

Link to comment
Je@i ga, ne morash da ih mrzish ako ih ne volish. Isto tako - ne morash da mrzish 'citav' bend & kompletan opus - mozes delove... Ja bi i danas dao litar krvi za prvih par albuma Azre i Prljavog kazalista a ostatak opusa ne bi (po)slushao ni da mi isti taj litar s kamatom vrate... Nikad.
ne moz bolje da se formulise mada sam ja lose stajao sa dzonijevim opusom, mnogo bolje sa prvim kazalistem, filmom i haustorom
Link to comment
Je@i ga, ne morash da ih mrzish ako ih ne volish. Isto tako - ne morash da mrzish 'citav' bend & kompletan opus - mozes delove... Ja bi i danas dao litar krvi za prvih par albuma Azre i Prljavog kazalista a ostatak opusa ne bi (po)slushao ni da mi isti taj litar s kamatom vrate... Nikad.
Pa ne umem ja to tako na pola. Ja njima moram da mrzim i familiju do treceg kolena, inace nista... :)
Odličan topić, ali čemu?
Ocekivao sam argumentovanu odbranu napadnutih, direktne pokusaje da se pomenuta muzika i tekstovi odbrane. Vidis da se vecina ne slaze sa mnom, samo jos niko da kaze - ovi su jaki zbog ovog i ovog. Svi udarili u "kad sam bio mladjan lovac ja", pa tema ne moze da se razmase u svom punom potencijalu :lol:
ej, gaucho. fale ti idoli na spisku. il su oni bash super? :P
Moj utisak je da Idoli nikada nisu stigli do tog nivoa. Mislim, jesu oni zaradili nekakv kultic, ali ne dovoljno. A i njih bas ne mrzim, imaju i simpaticnih momenata (sto za ostale pomenute ne mogu reci). Ne moze bas da se kaze da nisu gomila smradova, ali nisu ni u prvoj ekipi za streljanje.
Link to comment

Van adekvatnog topića priznajem da sam uživao čitajući Gaucovo slovo. Posebno nekih delova. Samo opaska glede Azre, mada sam potpuno nestručan što se tiče poezije, ali čini mi se da je Džoni ubo poneki tekst. Ili je to subjektivnost jer mi je 'Poljska u mome srcu' pomogla da ćapim 1 Poljainju :inn:. Enivej Azru nisam svojevoljno pustio verovatno još od sedmog razreda osnovne škole zbog odvratnog i apsolutno nesljušljivog glasa.

Link to comment
Moj utisak je da Idoli nikada nisu stigli do tog nivoa. Mislim, jesu oni zaradili nekakv kultic, ali ne dovoljno. A i njih bas ne mrzim, imaju i simpaticnih momenata (sto za ostale pomenute ne mogu reci). Ne moze bas da se kaze da nisu gomila smradova, ali nisu ni u prvoj ekipi za streljanje.
Iako sam za ovo kratko vreme počeo da cenim tvoj lik i delo, ovde ne mogu da se složim. Zameni za EKV u četvoročlanoj bandi. Edited by alberto.ascari
Link to comment
Iako sam za ovo kratko vreme počeo da cenim tvoj lik i delo, ovde ne mogu da se složim. Zameni za EKV u četvoročlanoj bandi.
Mozda si i u pravu. Ali kultnost EKVa mislim da ne moze da se meri sa Idolima. A tek kakva je situacija u Zagrebu, dal` mi verujes da mi je bilo draze da caskam sa debilima koji pitaju za Cecu (mogu reci - vecina koju sam upoznao), od likova koji smatraju Beograd nekom vrstom Vitlejema jer su tu rodjeni proroci iz EKV. Znas kako je glupa situacija - odes u grad za koji mislis da ce biti hostile, pa ti bude drago kad vidis da ljudi gotive i tebe i grad iz koga dolazis - da bi se jos vise smorio kada shvatis da ga gotive iz svakog pogresnog razloga.
svi gore navedeni bendovi su na pocetku karijere izdavali fenomenalne albume, a posle sve slabije i slabije.prvi album azre i prvi album partibrejkersa pre svih.
Pa zato ih ih mrzim, sto su pokazali potencijal da bi pljunuli u njega. Jos veci razlog za mrznju mi je sto je ljudima bilo dovoljno da vide potencijal da bi pomislili - to je to. Onda se stvorila atmosfera da je potencijal == realizacija i po mom skromnom misljenju ubilo svaku mogucnost ozbiljnog bavljenja muzikom u ovoj zemlji.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...