Jump to content

Srbija - Litvanija

theanswer

53 members have voted

1. 1. pitanje

• orlovi poleteli do Ria
    • litvanci prizemljili orlove

Recommended Posts

Ovaj sistem nevidjeno ide na ruku Cesima, nece im zafaliti niko :D

@ Cash

Ne bi se bunio da Litvanci imaju 5sek napada za pobedu, lakse je odbraniti taj sugavi pokusaj umuljavanja nego pogoditi u zadnjoj sekundi. 

DIskutabilno je dal je bolje pokusati izvuci nesto na 5.4s pre kraja iz ulaza i trazenja kontakta ili pokusati da se nesto umulja na 2sek pre kraja.

Trebalo je da imaju dogovernu ako ne akciju, onda bar generalnu ideju sta ako Litvanija promasi slobodno. Saletova krivica iznad svega, ali apsolutno nije vredno kenjanja po istom, prva veca greska u veoma napetoj tekmi nije nesto sto treba da ga ugrozi.

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Kanzas siti zez

48

• renne

47

• precog

44

• maheem

41

I meni je u toj situaciji na kraju najnejasniji deo oko egzekucije jer mi je delovalo da je ocekivao kontakt (moguce i isao na njega) i da je zato izveo oni glupost od kvazi suta. Ostali aspekti tog napadu su ipak ok - kosarkaski je da povuces loptu ako ima prostora ispred i izvuces produzetak (Sale kaze da mu eventualno zamera sto nije sutnuo za 3 ali produzetak bi za nas bio odlican jer bi usli sa psiholoskom prednoscu a oni su bili puni penala, tri glavna igraca po 4 licne), cak ni tih 5 sek koje bi ostale ne verujem da bi nesto uradili Litvanci, eventualno neki sut s pola terena dok bi izveli loptu, jedan-dva driblinga i sut.

Na kraju sam najvise ispizdeo zbog onog nepriznatog polaganja Markovica, tih 2 poena su za ovakav mec bili vredni kao 20. Ne znam cemu im sluze jebeni usporeni snimci i 50 kamera kad u jednom takvom trenutku nisu prekinuli igru i pogledali sta se desilo. Jbg ulog je bio preveliki. U NBA sudija u sledecoj pauzi pogledaju takve situacije i preinace odluke ako treba (osim ako nije zavrsnica meca kada gledaju odmah).

Sto se tih kvalifikacija za OI tice, postavlja se i pitanje domacina, ali nama ce zapravo pravi protivnici biti 2-3 evropske repke od kojih ce eventualno jedna od njih biti u grupi. Kod Francuza Parker se oprostio (ako se dobro secam), ode li SA u zavrsnicu NBA sumnjam da ce i Diao igrati ali i bez njih su oni najveca koska i samo njih treba izbeci. Kod Grka Spanulis, Zizis i Burusis se oprostili, Italija retko kad kompletna, Cesi jbg. Ne verujem da mogu sva 3 turnira biti u Evropi, cak i 2 su upitna tako da ce to verovatno biti Rusija i/ili Turska uzevsi u obzir lovu, uticaj u FIBA, kosarkaske rezultate i naravno velicinu trzista. Sumnjam i da Nemci mogu dobiti mada bi to bilo odlicno. Jedan turnir sigurno Amerika ili Azija, ako ne i dva. Tako da nije nemoguce isplivati iz tih grupa, izbeci samo Francuze. Kanada mozda moze biti zaguljena ostali azijati, juznoameri i afrikanci ne smeju jbg biti predmet bilo kakvih kalkulacija.

Sutra sa Francuzima prejebeno, em sto su imali dan vise odmora em 27.000 ljudi da ih dignu. Nasi su sigurno u velikom daunu i tesko da ce se oporaviti do sutra u 14h. Satnica i raspored je veoma problematican jer je favorizovao pobednika francuske grupe, dan odmora vise do finala/borbe za bronzu je ogroman. Trebale su obe polufinalne u petak.

U potpunosti delim taj stav, posebno posle prespavane noci. Mene je vise iznervirao nepostojeci faul kod one bogdanove blokade, jer je bilo u trenucima kada je odlucivo svaki kos i sto bi im ubilo zelju za slicnim napadima...

Послато са D6683 уз помоћ Тапатока

Ma bilo je sitnica gomilu - Markovicu nije priznata silazna putanja recimo. Cini mi se da su Litvanci barem 1 imali dosudjen licnu u napadu koja nije postojala, nad raduljicom. Kad se igra onako cvrsta odbrana nemoguce je sve suditi kako treba.

Pa bas zbog kriterijuma tokom cele utakmice, ono je moralo da bude cista blokada a ne dva laka poena za litvance sa bacanja....

Послато са D6683 уз помоћ Тапатока

pacey defender

Svaka cast igracima i Saletu, polufinale je odlican rezultat !!!

plus jedan.

svaka cast forumasima na teranju u kurac, pizde materine i ostale uvrede na racun igraca. tako je to kada se nema sopstveni zivot.

edit: teodosic nije bas morao odmah da odleti u svlacionicu. ne znam da li se vratio na teren, ali kapiten ipak treba da okupi ekipu i cestita protivniku. 

u finalu navijam za litvaniju. uopste ne kapiram zbog cega se o njima ponekad govori kao o odvratnoj ekipi. imam veoma veliko postovanje za to sto u bazi od 3 miliona stanovnika uspevaju da konstantno prave dobre reprezentativne rezultate, pritom ne oslanjajuci se na naturalizovane igrace u reprezentaciji. 

Edited by pacey defender

sve kad se sabere i oduzme, odlicno prvenstvo za nas. cak ni sinoc nisam bio osobito razocaran niti smoren, zato sto pobedu ni u jednom trenutku nismo zasluzili. losa utakmica i reality ckeck u nezgodnom trenutku, ali boze moj, to je sport.

i sramota me je na racun gomile isfrustriranih pavijana koji su nasli za shodno da se istresaju na ovoj temi sinoc. svacega je bilo po ovom podforumu za ove godine, ali ovo sto se sinoc desavalo je probilo svako dno. 

plus jedan.

svaka cast forumasima na teranju u kurac, pizde materine i ostale uvrede na racun igraca. tako je to kada se nema sopstveni zivot.

edit: teodosic nije bas morao odmah da odleti u svlacionicu. ne znam da li se vratio na teren, ali kapiten ipak treba da okupi ekipu i cestita protivniku.

u finalu navijam za litvaniju. uopste ne kapiram zbog cega se o njima ponekad govori kao o odvratnoj ekipi. imam veoma veliko postovanje za to sto u bazi od 3 miliona stanovnika uspevaju da konstantno prave dobre reprezentativne rezultate, pritom ne oslanjajuci se na naturalizovane igrace u reprezentaciji.

+1 na poslednji pasus.Već sam mislio da ću jedini navijati za Litvaniju.

litvanci su kul...trener im je kao i nama dobro dočarao neke detalje...koji su ih i odveli u finale.

na nama je da izvučemo nauk zašto nismo uspeli da odgovorimo na taktiku koja je mogla da im se obije o glavu,

jedino da su ušli u produžetak sa nama...

smešno je reći da su imali više sreče jer su u zadnja dva bacanja promašili po jedno i plus Teo zveknuuo trojku iz kuka.

samo nek mi neko objasni da li je Sale imao na raspolaganju tajm aut koji bi pozvao na 23 sekunde?

• Create New...