Jump to content

Srbija - Litvanija

theanswer

53 members have voted

1. 1. pitanje

• orlovi poleteli do Ria
    • litvanci prizemljili orlove

Recommended Posts

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• precog

44

• renne

47

• maheem

41

• Kanzas siti zez

48

Imam utisak da je Bogdan ocekivao cvrst faul(bodicek ) , ali se Litvanac u presudnom trenutku izmakao i ostavio ga van balansa. Neiskustvo, sa njegovim predispozicijama morao je na desni ulaz, jako i do samog kraja(kad vec flouter ne koristi skoro nikad)...

Послато са D6683 уз помоћ Тапатока

Edited by Geo

Sad proverih za OI, trebalo bi da igraju svi, pa i NBA igraci na kvalifikacijama. Turnir je samo mesec dana pre OI, valjda i zbog tih NBA regulativa. Recimo na proslim je igrao Kleiza iako je u to vreme bio clan Toronta. Ako nas ne zasere zreb i ubaci u turnir sa Francuzima (a po bilo kom seeding metodu ne bi trebalo) imamo realne sanse.

bogdan je izgledao kao rakocevic u onoj utakmici kad se zakucao radji u trbusinu.

naravno da ga treba kriviti za taj momenat.

tekme sa fincima i cesima su bile jasan pokazatelj da nam u napadu dosta toga skripi.

jebes sve kad zavisimo od toga dal ce bjelica ispuniti prosek.

Na b92 kazu da organizator placa 1.75 miliona FIBI, i jos kazu da je kao malo verovatno da neka evropska selekcija organizuje turnir. Ja ne znam ko drugi moze da plati toliko.

Nece Slovenija davati tolike pare kad nemaju dobru reprezentaciju.

Na b92 kazu da organizator placa 1.75 miliona FIBI, i jos kazu da je kao malo verovatno da neka evropska selekcija organizuje turnir. Ja ne znam ko drugi moze da plati toliko.

Nece Slovenija davati tolike pare kad nemaju dobru reprezentaciju.

Pa sta je 1.75 miliona za 1 Zorana Jankovića a I slo repka sa Dragicem je nešto skroz drugo

Dace Djiki i Coki. 

Milosavljevic protiv pijetlova baca trojku u zadnjoj sekundi za prolaz i promasuje, jedan King podnosi ostavku, nabada prevodioca, Nedovic i Bogdanovic se udaraju po jajima peskirima, Kuzmic ne zna da se okrece oko svoje ose, preuzima Uvalin i idemo u novo podmladjivanje. 

definitivno je bogdan samo razmisljao o mucenom tepicu od trenutka kad je uhvatio loptu pod kosem.

nego, mi i francuzi ne bismo smjeli da budemo na istom kvalifikacionom turniru, ali posto je to fiba takmicenje, vec znamo jednog protivnika.

Imam utisak da je Bogdan ocekivao cvrst faul(bodicek ) , ali se Litvanac u presudnom trenutku izmakao i ostavio ga van balansa. Neiskustvo, sa njegovim predispozicijama morao je na desni ulaz, jako i do samog kraja(kad vec flouter ne koristi skoro nikad)...

I meni je u toj situaciji na kraju najnejasniji deo oko egzekucije jer mi je delovalo da je ocekivao kontakt (moguce i isao na njega) i da je zato izveo oni glupost od kvazi suta. Ostali aspekti tog napadu su ipak ok - kosarkaski je da povuces loptu ako ima prostora ispred i izvuces produzetak (Sale kaze da mu eventualno zamera sto nije sutnuo za 3 ali produzetak bi za nas bio odlican jer bi usli sa psiholoskom prednoscu a oni su bili puni penala, tri glavna igraca po 4 licne), cak ni tih 5 sek koje bi ostale ne verujem da bi nesto uradili Litvanci, eventualno neki sut s pola terena dok bi izveli loptu, jedan-dva driblinga i sut.

Na kraju sam najvise ispizdeo zbog onog nepriznatog polaganja Markovica, tih 2 poena su za ovakav mec bili vredni kao 20. Ne znam cemu im sluze jebeni usporeni snimci i 50 kamera kad u jednom takvom trenutku nisu prekinuli igru i pogledali sta se desilo. Jbg ulog je bio preveliki. U NBA sudija u sledecoj pauzi pogledaju takve situacije i preinace odluke ako treba (osim ako nije zavrsnica meca kada gledaju odmah).

Sto se tih kvalifikacija za OI tice, postavlja se i pitanje domacina, ali nama ce zapravo pravi protivnici biti 2-3 evropske repke od kojih ce eventualno jedna od njih biti u grupi. Kod Francuza Parker se oprostio (ako se dobro secam), ode li SA u zavrsnicu NBA sumnjam da ce i Diao igrati ali i bez njih su oni najveca koska i samo njih treba izbeci. Kod Grka Spanulis, Zizis i Burusis se oprostili, Italija retko kad kompletna, Cesi jbg. Ne verujem da mogu sva 3 turnira biti u Evropi, cak i 2 su upitna tako da ce to verovatno biti Rusija i/ili Turska uzevsi u obzir lovu, uticaj u FIBA, kosarkaske rezultate i naravno velicinu trzista. Sumnjam i da Nemci mogu dobiti mada bi to bilo odlicno. Jedan turnir sigurno Amerika ili Azija, ako ne i dva. Tako da nije nemoguce isplivati iz tih grupa, izbeci samo Francuze. Kanada mozda moze biti zaguljena ostali azijati, juznoameri i afrikanci ne smeju jbg biti predmet bilo kakvih kalkulacija.

Sutra sa Francuzima prejebeno, em sto su imali dan vise odmora em 27.000 ljudi da ih dignu. Nasi su sigurno u velikom daunu i tesko da ce se oporaviti do sutra u 14h. Satnica i raspored je veoma problematican jer je favorizovao pobednika francuske grupe, dan odmora vise do finala/borbe za bronzu je ogroman. Trebale su obe polufinalne u petak.

Edited by ducca

Gde je bio pre cetri godine? Verovatno se i to gleda.

Послато са D6683 уз помоћ Тапатока

U Venecueli, no tad je bio malo drugaciji format i bilo je lakse proci do OI, prve tri ekipe su isle dalje (finale se nije ni igralo jer su se pobednici polufinala kvalifikovali).

Vec sam pisao da je bio neki dil da Rusi dobiju domacinstvo a evo sinoc je neki novinar objavio( Pick, cini mi se) da je danas sastanak Kirilenka sa celnicima FIBA povodom domacinstva.

Ja ocekujem domacine Rusiju, Nemacka/Italija, i neka zemlja preko Atlantika.

Bice zajebano na tim kvalifikacijama, ogroman je pritisak pobediti u polufinalu i finalu. Setitie se da je prosle godine Nigerija pobedila Grcku a Dominikanska Republika

izbacila Makedoniju.

• Create New...