Jump to content

Četvrt-finale

theanswer

78 members have voted

1. 1. 1

2. 2. 2

3. 3. 3

Recommended Posts

Mislim da je polufinale evropskog i da će biti dosta tenzije, Litvanci su generalno takvi, igraće agresivno i prljavo u odbrani pa koliko im mi i sudije dozvolimo, tako da ne bih se baš složio sa laganih 15ak razlike. Nije me iznenadila naša lošija odbrana protiv Finske jer generalno nama takva ekipa nikako ne odgovara, retko kome i odgovara, još kad imaju iole solidan šut, onda je teško igrati protiv takvih ekipa. Više brine današnja defanziva, dosta mentalnih grešaka.. Ne sumnjam da će koncentracija ipak biti viša nego danas. Ofanzivno je i Island protiv Italijana izgledao kao Golden Stejt iz regularne sezone tako da ova utakmica baš i nije merilo ali su generalno Litvanci dosta podigli nivo napadačke igre posle mučenja u prva 3 meča, posle Estonije koju su jedva dobili zahvaljujući odbrani i posle samo 64 ubačena i Česima i Gruzinima su ubacili po 85. 

erceg i barnjani su defanzivno nule ali u napadu izvlace drvosecu i onda mogu da ga pune (napominjem, nisam gledao prvo poluvreme veceras).

to stoji, mislio sam da pričaš za defanzivu.

• Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• J.R. Cash

24

• Ivo Petović

21

• renne

15

• Kanzas siti zez

14

markovic je megaprecenjen defanzivac - vide ljudi da ima puno ukradenih lopti i misle da je bog u odbrani. dmb-a ne vredi ni komentarisati - od one povrede on je minus igrac u odbrani. mi smo, objektivno, ispodprosecna odbrambena ekipa. kad su raduljica i teo istovremeno na parketu, imamo silnih problema, to se i danas videlo. nas najbolji spoljni odbrambeni, kalinic je poprilicno dekoncentrisan, bogdan nije fizicki fit. 

Da, Bogdan nažalost izgleda kao tridesetogodišnjak. Ćovek koji je na svakoj utakmici u problemima sa faulovima (Marković), nikako ne može biti neki sega mega defanzivac. Debelo smo ispod proseka odbrambeno. Meni je Bjelica naš najbolji defanzivac, ali je i on imao poprilične brain fartove danas.

Baš puno očekujem od Ercega protiv Litve. Mislim da bi trebao biti ključ. 

Preterujete sad malo sa odbranom, do ove tekme smo bili drugi po defanzivnom rejtingu na prvenstvu i u grupi je odbrana izgledala mnogo bolje nego u Španiji prošle godine. Jedini ispred nas su bili Francuzi za malo ali smo ih zato šili u ofanzivnom rejtingu. Ne može DM biti minus defanzivac, može biti lošiji defanzivac nego ranije ali sigurno nije minus defanzivac, kako onda nazvati Teodosića kao defanzivca? Dupli minus? Đorđević dosta ima poverenja u Nedovića, kad nema Markovića on onda ide na najboljeg beka protivnika, to je već priličan problem. Ali generalno nam nije odbrana ispod proseka, bar ako uzmemo prvenstvo u celini a ne ove dve utakmice.

Markovic ulazi u probleme sa faulovima zato sto se kocka preko svake mere. Vecinu penala tako pokupi a ne zato sto ne moze nekoga da isprati.  

I naravno da nismo ispodprosecna odbrambena ekipa. Odbrana nam je u prvom poluvremenu vise pucala na prodorima Bende i Pumprle (zbog ogromnog pada koncentracije) nego na osnovnim napadima Ceha. U trecoj su se drzali sutevima Satoranskog sa distance (tesko da mu je to forte), u cetvrtoj nisu videli kos.

Edited by J.R. Cash

Markovic ulazi u probleme sa faulovima zato sto se kocka preko svake mere. Vecinu penala tako pokupi a ne zato sto ne moze nekoga da isprati. 

Pa i to je osobina dobrog defanzivca, donošenje odluka. A i nije samo kockanje u pitanju, ima gomilu nekih glupavih reach inova (ne znam koja je srpska reč), gde pokupi  silne nepotrebne faulove. Teoretski, i Nedović može nogama sve da isprati pa je zonska liga defanzive.

btw, naša timska odbrana je uglavnom bila dobra, jer imamo dosta pametnih igrača. Tu se pokrivaju neki individualni minusi.

Ja sam navijao protiv Let-va jer su se tako provukli par utakmica a i ovde bi svasta bilo da Italijani nisu totalni indijanci.

Kod nas neki nivo drze 3 igraca-Teo ( sa sve +/- shutom kako koja utakmica) Bjelica i Drvosecha.Danas se i Erceg izdignuo.

Ostali svi ispod za mene ocekivanog.Bogdan je u kanalu (kao povreda) Nedovic je glup ko q decko kome je najvaznije i dalje da proda neku foru igracu koga cuva.Kalinic ja ne znam koji je njemu q mozda umislio da je neka zvezda nakon odlaska iz iste.Markovic je uvek bio kurton.Simonovic i Milosavljevic su ocekivani.

Imamo znaci 10 upotrebljivih igraca jer se Kuzmic pokazao kao promasaj a Milutinova ne bi trebalo ni komentarisati.

Litvanci su prljav tim ima Valancijunas da napravi sedmorke Drvosechi a nema ko drugi da ga cuva.

Pa i to je osobina dobrog defanzivca, donošenje odluka. A i nije samo kockanje u pitanju, ima gomilu nekih glupavih reach inova (ne znam koja je srpska reč), gde pokupi  silne nepotrebne faulove. Teoretski, i Nedović može nogama sve da isprati pa je zonska liga defanzive.

btw, naša timska odbrana je uglavnom bila dobra, jer imamo dosta pametnih igrača. Tu se pokrivaju neki individualni minusi.

čeprkanje :) jeste ima i toga, zato sam pisao da mora biti pametniji

što se nedovića tiče, ne slažem se da može da isprati.. nije nedovićev problem u defanzivi samo mentalni, jednostavno je lošiji defanzivac od markovića, to se najbolje vidi u 1 na 1 situacijama kod nekih krosovera ili drugih promena

Cane Vukic Prebranac

Litvanci su prljav tim ima Valancijunas da napravi sedmorke Drvosechi a nema ko drugi da ga cuva.

Такорећи, ваћароши :fantom:

Mislim da se od Markovica trazi da pritiska loptu preko granice faula. Za nepotrebna cackanja lopte se slazem. 

Imamo mi par individualnih minusa u odbrani (Teo i Mimi), ali smo ih dobro krili u prvom krugu. U dve eliminacione utakmice nas je izdala ta inteligencija (bolje receno koncentracija) u timskoj odbrani. Ako vratimo taj segment na predjasnji nivo, osvajamo ovo.

Imali smo pad forme posle grupe u 1/8 i 1/4, ali to je i bilo za ocekivati posle onakve grupe. Uostalom zato smo i 1. mestom u toj grupi zasluzili lakse protivnike i luksuz da imamo taj pad. Sad je vreme da se vratimo na formu iz utakmice protiv Italije, Turske i Spanije i odigramo jako i do samog kraja™.

spaceploitator

Moze li Bjelica da cuva ovu zvjer iz Toronta?

Nema sanse, laksi je, nizi, kraci i slabiji, a nema ni potrebe. Jonas ce natrpati 20+ svakako, bolje da zaustavimo ove spolja, pre svega Maciulisa, i pobeda se vec vidi. A Bjelica nek maltretira i optereti Jankunasa, guzonja im je treci strelac, sa odlicnim procentima.

Prisutan je izvestan pad forme, ali ne znam bas da li je moguce prosto kliknuti jer je polufinale i treba svi da budu maximalno koncentrisani i naspanovani. I ne verujem u pricu o npr potcenjivanju ili bilo kakvom opustanju danas protiv Ceske. To je cetvrtfinale i igraci su bili veoma svesni znacaja utakmice i zilavosti protivnika. Sa druge strane Litvanija dize formu posle slabijeg starta. Taj odnos tendencija mi se ni malo ne dopada.

• Create New...