Jump to content
IGNORED

Glavni tok ispod zemlje


vorda

Recommended Posts

Mislim da se ova tema provlačila kroz par topika o muzici pa rek'o da probam da otvorim topik o tome;

 

Prvo, da li mejnstrim i andergraund funkcionišu potpuno odvojeni jedan od drugog ili ima nekih veza između njih?

Da li kvalitetna mejnstrim muzika zavisi od kvalitetne andergraund scene ili ne?

Da li postoje samo mejnstrim i andergrand ili ima između njih jedan ili više "stepenika", da se tako izrazim (indie, alternativa itd)?

Postoje li bendovi ili muzičari koji svojim radom spajaju zahteve i mejnstrim i andergraund publike? Ili je to nemoguće?

Oupšte, postoji li isključivo mejnstrim publika i andergraund publika? Ili mejnstrim žanrovi  i andergraund žanrovi?

I još što šta vezano za gorepomenuta fenomena...

 

P.S.

Cilj rasprave ne bi trebao da bude šta je bolje od ta dva (moje skromno mišljenje je da to besmislena rasprava, iskreno).

Link to comment

Kada neko danas govori andergraund i meinstrim, meni isto kao da deli muziku na zabavnu i narodnu

 

Ok, onda popularna i nepopularna? Muzika za široke i muzika za uže narodne mase? Ili već koji termini odgovaraju, men' svejedno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...