Jump to content
IGNORED

Mr. Robot


giuseppe

Recommended Posts

Prepričaj prvo ti nama tvoje zamišljeno finale, pa da uporedimo beleške :fantom:

 

Na ovoj temi već ima suviše spojlera i bez da udovoljavamo željama ovih što ne gledaju ali bi da se pokenjaju napamet

  • +1 1
Link to comment

Btw ako ima neko ko stvarno gleda a ima šta da prigovori pozivam ga zvanično da doprinese temi. Pošto tema za sad ne liči ni na šta - imamo negledače sa jakim mišljenjem, gledače kojima nije baš sve po volji ali ih mrzi da obrazlažu na više od pola rečenice, valjda je na početku bilo par ljudi kojima je ok ali oni više ne pišu...i tu sam ja koji bi verovatno napisao nešto pametno da umem. :(

 

Sve to začinjeno gomilom bespotrebnih spojlera

Edited by Ruxin
Link to comment

Ja gledam, i meni je dobra serija. Mislim da je "problem" u tome sto vecina gledalaca misli da je to serija o hakerima, o rusenju neke ogromne i zle korporacije, a nije. Serija je Elliott i njegova bolest, meni je to interesantna tema pa zato jedva cekam sledece sezone. Rami Malek je razvalio.

  • +1 2
Link to comment

Ja gledam, i meni je dobra serija. Mislim da je "problem" u tome sto vecina gledalaca misli da je to serija o hakerima, o rusenju neke ogromne i zle korporacije, a nije. Serija je Elliott i njegova bolest, meni je to interesantna tema pa zato jedva cekam sledece sezone. Rami Malek je razvalio.

 

Upravo tako, zato je besmislena diskusija sa nekim ko je pogledao par epizoda. Serija tek negde od polovine počinje da biva stvarno jako dobra i poprima svoj sadašnji oblik, do tad sam i ja cenio da verovatno neću dočekati kraj sezone.

Ova tema mi je mnogo zanimljiva nego hakeraj i velike zle korporacije i vrlo sam zadovoljan viđenim za sad kad se podvuče crta.

 

Link to comment

Pa evo, imaš kompletnu gledačku rečenicu ovde:

 

ne da je serija bila mnogo čemu, ali posle ovakvog finala može samo topik da se prebaci u deponiju.

 

Ali kažem, i ja bih voleo elaborat :jerry:

Link to comment

izvinjavam se što se ne javih do sada. elem, jedva da sam bacala pogled na ekran kad je bilo finale tako da teško mogu da elaboriram, ali svaki put kad jesam, bilo je izuzetno glupo i isprazno. a stvarno sam gledala svašta u životu. 

 

onda kad sam videla pozitivne komentare, mrzelo me da se vraćam na topik da vinišem, ipak meni to nadgornjavanje ne predstavlja zadovoljstvo. više volim da elaboriram kad je nešto zaista dobro. 

Link to comment

Ma nije ništa upereno protiv tebe, samo sumiram deprimirajuće stanje ovog topica. (ja sam tome mnogo više doprineo)

 

Nevinizaciju razumem, to je uglavnom logika kojom se i sam vodim na forumu pa neću pritiskati dalje. Ali ako neko želi da raspali elaborat što gosn robot ne valja i dalje je dobrodošao, zaista me zanima.

Edited by Ruxin
Link to comment

(e super je ovakva komunikacija, mogli bi i ostali da pokupe neke fore :) )

 

elem, možda mašim žanr ili šta već, ali ukratko: verujem da se ovim temama koje mr. robot pokriva može baviti i malo toplije a sa manje ložane. to mi je glavna mana i pogoršava se iz epizode u epizodu.

Link to comment

hahaha. ma daj, kako je krenulo niko ti neće elaborirati, moraćeš da se žrtvuješ i da pogledaš do kraja. mada gledanje iz cuga ume da ublaži mane.

 

 

jedino dobro što mi je ostalo od robota je ono navlačenje kapuljače kada odlazi. već je ušlo u RL zajebancije u mom neposrednom okruženju.

Link to comment

ne znam, Rodni, ja batalio i definitivno posle pete. celo ono upadanje u sajbersekjuriti firmu je bilo žešće neuverljivo i neprijatno i prepunilo čašu. improvizovano i nategnuto pronalaženje slabih tačaka svakom zaposlenom kojeg sretne ("ko će žaliti za tobom kad umreš?" upućeno tipu koji te vodi u turu po firmi. pa jbt.), pa zatim iznenadan susret sa sajko Švedžaninom

praćen ručkom koji naruče a koji potom još iznenadnije prekinu pre nego što su počeli da jedu a nakon što su se sreli kraj pisoara (stignu naravno usput da povedu i jedan od standardnih "ti si tako super, mnogo obećavaš, isti smo nas dvojica" razgovora). to je bio taj megaupad koji su planirali tokom tri epizode a izvodili tokom dve :isuse: cela ta sekvenca je bio 1 masivan wtf koji mi je ubio i poslednje ostatke volje da dalje gledam.

 

dobro glumi ovaj batica i kul je što serija ima glavnog junaka koji je na dalekom kraju spektra nekog od poremećaja ličnosti ili šta već, ali kad se gleda minut po minut, scenu po scenu, nakaplje lošosti poput onih navedenih gore toliko da se ne može dalje. ili bar ja nisam mogao.

 

kapiram da serija može da bude super nekome kome je naročito stalo do stvari koje mr Robot radi dobro, a kojih ima, ali ja dalje ne mogu svega mi.

Link to comment

Hvala malkine.

Nema smisla da ti posle pola odgledane sezone ponavljam da postaje bolje, dao si fer šansu i nije za tebe, ok. (mada ako mene pitaš u poslednje četiri epizode je najbolja zabava :D )

Da ima gluposti ima, ali ja generalno nemam problem da suspendujem disbelief ako ima dovoljno kvaliteta da se to zasluži. A dosta stvari mi je ovde po ukusu tako da mi nitpicking nije na pameti.

Da, cela ta priča sa šveđaninom je skroz bizarna i puna nelogičnosti, ali pošto po završetku sezone i dalje nemamo pojma koji je fazon s njim i kako je povezan sa eliotom daću im šansu, možda pruže kakav zadovoljavajć odgovor na sve to.

 

Ono što se ovde uglavnom najviše pominje su koliko vidim su te neke "sitnije" scenarističke gluposti (možda nešto toga ode i na nepouzdanost naratora). Što se mene tiče greota je uskratiti šansu seriji zbog takvih stvari, ali dobro, to što je mene briga za realnost ako je zabava solidna ne znači da se svi osećaju tako.

 

Nije ovo ništa novo i epohalno, nikakav kvalitet koji će zauvek promeniti televiziju ili šta već...u suštini samo dosta dobro odrađen mindfuck triler, što je meni sasvim dovoljno.

Edited by Ruxin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...