Jump to content
IGNORED

Mr. Robot


giuseppe

Recommended Posts

Režija nije odlična, dramaturgija je jako loša, sve je prilično slabo i dosadno...

 

Na drugoj strani, naučili su prilično teorije, proučili nekakav jadni privid građe i sve su to koliko toliko razradili pristojno dosledno. Da je pismeni u sedmom osnovne na temu kako pomoidna deca vide hakere i pomoidne analogije, bilo bi to za pet plus naprednoj Milici, predsedniku odeljenske zajednice...

Edited by Ajant23
Link to comment

Ne daj da te Silvester zastraši! Sramota je biti lopov, ukrasti nešto, nije sramota gledati sranje od serije -_-

 

"Nisam žanr nego character study!" je jeftin izgovor svega što fejluje na žanrovskim konvencijama. Mr. Robot, iz aviona se vidi, pokušava da apeluje na neartikulisane pobunjeničke težnje urbanog mladunca koji ne zna tri unakrst ali je ipak vatreno kritičan po pitanju korporacija, politike, društvenih konvencija, elementarnih ljudskih odnosa, i svega ostalog. To je zrelo za parodiju samo tako, ali idioti to nisu uočili pa temi prilaze sa ozbiljne angsty strane - jebeš društvo, njeee, ja sam asocijalan i neobičan i drugačiji, njeeee! 

 

Ali dobro, neka rade i "ozbiljno" na svojoj premisi - to ne opravdava trapavo baratanje arhetipovima, sve te jednodimenzionalne likove koji beskrajno poziraju i deklamuju a ne kažu ništa. Ne znam da li je gori nepodnošljivo iritantni protagonista Eliot koji imitira Šerloka Holmsa, apsurdni bonsoir antagonista koji imitira Patrika Bejtmena, ili Kristijan Slejter u ulozi ofucanog blue collar manipulanta čiji sales pitch ne bi mogao da izmanipuliše ni polupijano petnaestogodišnje dete.

Link to comment

Ma kakva sramota, I regret nothing  -_- 

Ne mogu da se upuštam, samo da zamolim da udariš disclaimer kad god pričaš o gosn robotu da je to na osnovu pogledane 2 epizode.

 

Link to comment

Sad moram da gledam, kopka me kaće se setiti da dodaju te neke dimenzije. Pamtim taj šok kad sam posle druge epizode izvalio da likovi još uvek nisu jasno profilisani :fantom:

 

Never forget!

Edited by Ruxin
Link to comment

Nije, već je trash, ali je zabavno. To je samo TV serija...

 

Ovo je naučeno smeće, pet plus iz pismenog, a nije ni zabavno, osim za dobre učenike na dodatnoj nastavi, koji dalje razrađuju naučeno kao aktivni gledaoci...

Link to comment

meni se ini da poslednje tri epizode apostrof stavljaju na mentalne bolesti u americkom drustvu. eliot pati od gomile psihickih poremecaja pri tom kao i vecinu u usa niko zivi ne moze da ga kontrolise.

 

isto tako onaj skandi par potpuno bizarno preneta hladnoca tog podneblja i njihov pasivno-agresivni nacin ponasanja. sve u svemu mr robot je vise neko stivo za psihoanalizu a ne raspravu o potencijalnoj net anarhiji.

 

mi smo svi robovi od 1% od 1%

Edited by mustang
Link to comment

Nije, već je trash, ali je zabavno. To je samo TV serija...

 

Ovo je naučeno smeće, pet plus iz pismenog, a nije ni zabavno, osim za dobre učenike na dodatnoj nastavi, koji dalje razrađuju naučeno kao aktivni gledaoci...

Da, da, sure thing. Zoo je zabavno smece iliti samo TV serija pa je ok.

 

Dok je ovo nesto sasvim drugo. Bitno da ti mozes da opljunes sa visine posto si, je li, veliki autoritet jer si napisao, snimio, odglumio raznorazne filmove, serije,... ma nema gde nisi bio i sta sve nisi gledao. I onda nama jadnim kmetovima mozes da objasnis sta treba da se gleda a sta ne. Vazi.

 

Toliko od mene, na ignore listi si mi pa necu vise ni gledati sta si pisao, samo me interesovalo da li sam u pravu kad sam video da si napisao post i na ovom topiku.

Link to comment

Opusti se mauci jbte, ima čovek pravo da piše šta hoće. Nije nikom ništa nametao...

Nije dovoljno što vini tera ljude sa teme svojim trolovanjem bez da je pošteno i pogledao seriju, sad bi još i da se bijete :(

Link to comment

Dok je ovo nesto sasvim drugo. Bitno da ti mozes da opljunes sa visine posto si, je li, veliki autoritet jer si napisao

 

Autoriteti su teacher, TheBigFlegma i ostali koji dele banove, ja sam samo forumaš...

 

Bolje bi ti bilo da me staviš na ignore listu, nisi ti navikao na pojavu da čitaš bez biranja da li ćeš da slediš kurs posta ili suprotno...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...