Jump to content
IGNORED

Vode razne - ne mogu da napravim bazence


gospa buba

Recommended Posts

definitivno nam treba topik za vodu

:fantom:

 

+1

 

u dosadašnjem toku života - ovo je carica svih voda koje sam probao. 

 

Hijos-de-Rivera-04.jpg

 

mada naše nisu loše, daleko od toga

Edited by MancMellow
Link to comment
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    11

  • gospa buba

    9

  • kud u maglu Simoviću

    9

  • Singer

    9

Ja imam svoju fabrakvu™

 

Iz ovoga

brita.jpg

 

Presipam u flašice i gaziram koliko oću

680845.jpg

 

 

Dosadilo mi je da vučem pakete sa vodom, a ovako može čak da se isplati posle npr. godinu dana korišćenja... inače živim u zgradi/zoni gde je kamenac itekako prisutan

Edited by mlatko
Link to comment

Ja uglavnom Prolom i česmovaču.

Bila sam opasno navučena na Aqua vivu hidroaktiv, ukus breskva valjda

 

 

:mellow:

ne znam kako to ljudi mogu da piju. jednom žurio među ljude, dohvatio prvo iz frižidera, vidim skuplja i nekako drugačija, ali aj baš me briga, samo da je ladna. dođem među ljude, odlučim da se napojim (jer sam od žurbe dehidrirao), povučem dva cuga i... i... i... treba ono progutati, ne može se ispljunuti među ljudima :mellow: a ne može se ni piti ^_^

 

ranije nisam voleo rosu, ali sad mi dođe čak i bolja nego akva viva. možda mi fali neki mineral™. od ostalih, čini mi se da odmenjska ima najbolji odnos cene i kvaliteta.

 

Link to comment

@ Jozo

 

bitno je to, dosta toga iz vode utiče, ako imaš pritisak, nećeš da se nalivaš sa vodom koja je bogata natrijumom i tome slično

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

@ Jozo

 

bitno je to, dosta toga iz vode utiče, ako imaš pritisak, nećeš da se nalivaš sa vodom koja je bogata natrijumom i tome slično

 

Šta znam, ja do skoro uopšte nisam pio vodu, nikakvu, ni običnu ni kiselu (izuzev izvorske/bunarske, direkno na izvoru/bunaru kad naletim).

U poslednjih par godina sam naterao sebe da pijem česmušu, a kiselu doživljavam kao česmušu sa ubrizganim CO2, pa kad kupujem, uzimam najjeftiniju. :D

Edited by JozoMujica
Link to comment

nista kao knjaz milos ako cemo vec o flasiranoj vodi :D

 

i kloaka je u punom pogonu, gnomi puni elana dolaze u kombinat, nema mene vise medju top postersima, sve u svemu jos jedan suncan dan :D

Link to comment

vode.jpg

 

ovo je sa nekog sajta državnog, izvinjavam im se, ne mogu da se setim odakle skinuh, ali može da se nađe koga zanima

Hm. Meni ovo malkice čudno.

 

Meni Prolom ima najviše ukus kao da ližem bojlerov kazan. Baš mi dodje teška.

 

Izgleda da stvarno najviše volim niskomineralne. U Srbiji Rosu definitivno, a od stranih Evian i belgijsku Spa. Sad im takodje ne ide u glavu da Volvic ima tako niske vrednosti. Pa ta voda je maltene slana.

 

Mislim da ne valja ova tabela.

Link to comment

Možda ne valja, nisam sam uradio analizu vode, tako da ne mogu da garantujem. Pokušaću da nađem izvor, pa da vidim koliko je kredibilan. Takođe, uvek sumnjam u konstantnost onoga što piše na etiketi.

 

Nikada se nisam bavio time šta od minerala određuje  ukus vode, tu sam laik, pa ne mogu nikako da tumačim, osim što mislim da se ponekad odsustvo ukusa tumači kao neki definisan ukus.

 

Meni je Prolom pomogao svojevremeno, kada sam imao šljunkaru u bubrezima, naravno, to sve zavisi od prirode kamenčića i upitno je koliko radi u različitim situacijama.

 

EDIT:

 

tabela je sa sajta agencije za zaštitu životne sredine

 

http://www.sepa.gov.rs/index.php?menu=201&id=8005&akcija=showXlinked

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...