Jump to content
IGNORED

Jel ima sitno?


Time Crisis

Recommended Posts

Za razliku od Srbije i UK, gde ne mozes...

 

Evo konkretno za UK sta kazu:

 

 

Some banks, building societies, and Post Offices may still accept the most recent of the notes withdrawn from circulation for deposit to customer accounts or exchange for current series notes. However, agreeing to exchange these notes is at the discretion of the individual institution. All Bank of England notes from which legal tender status has been withdrawn remain payable at face value forever at the Bank of England in London.

Link to comment
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    9

  • Pontijak

    5

  • JozoMujica

    4

  • Time Crisis

    4

Naravno da vrede vise nego face value, ali je poenta da nisu povucene iz opticaja i da, ako hoces, mozes da placas njima.

 

Za razliku od Srbije i UK, gde ne mozes...

 

ma znam nego hteo da nadjem povod da napism post :D setih se kako mi je moja mala lepa numizmaticka zbirka pomogla pocetkom 90ih, prodavao sam novcice na komad, sada vise nemam ni kataloge + sto sam zaboravio i ono malo sto sam o numizmatici znao, koji ce mi moj beskorisna znanja

 

i da, jedini novcici zbog kojih mi je tada bilo zao jer sam voleo da ih ponekad drzim u dlanu i prevrcem prstim  je bilo par britanskih suverena ali davno me prosao zal

Link to comment

Rusi imaju glupost sa apoenima u opticaju: kovanice od 10 i 50 kopejki (1 i 5 kopejki formalno postoje ali ih skoro pa nema u opticaju, ja ih nikad nisam video), kovanice od 1, 2, 5 i 10 rubalja i papirne novčanice od 10, 50, 100, 500, 1000 i 5000 rubalja (nema 20, 200 i 2000). Znači imaju novčanice od približno 0.14, 0.74, 1.4, 7.4, 14 i 74 evra, i ništa između. Moje iskustvo: u roku od dva-tri dana se novčanik prepuni papirnim stotkama i metalnim deseticama. I uvek imaju sitno na kasi i skoro uvek ih zbuni pokušaj "račun je 70, daću vam 120 da mi vratite 50".

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...