Jump to content
IGNORED

Jel ima sitno?


Time Crisis

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    9

  • Pontijak

    5

  • JozoMujica

    4

  • Time Crisis

    4

e, super, to me bash sve interesuje. pre nekoliko se otvorio maksi u kraju. i ceo prvi mesec nisu imali nikom i nikad da vrate kusur, i to je trajalo i trajalo. kako zapravo funkcionishu nove radnje sa novcem, jel treba bozmeprosti da se skupi pa da imaju ili shta? :unsure:

Link to comment

e, super, to me bash sve interesuje. pre nekoliko se otvorio maksi u kraju. i ceo prvi mesec nisu imali nikom i nikad da vrate kusur, i to je trajalo i trajalo. kako zapravo funkcionishu nove radnje sa novcem, jel treba bozmeprosti da se skupi pa da imaju ili shta? :unsure:

Mnogo je jednostavno. Naruce kod poslovne banke sitan novac u kojoj god kolicini i apoenskoj strukturi pozele
Link to comment

Manje prodavnice nemaju terminale ? Meni se čini da ovde po beogradu skoro svi imaju , od skora i neki taksisti imaju

 

Naleti su i po BG na manje prodavnice koje nemaju terminale. Uglavnom im kazu da ih banka uslovljava da imaju promet od 100.000 dinara mesecno (valjda) da bi dobili terminal. Ima radnji/firmi koje to jednostavno ne mogu da izvuku redovno.

 

Inace da, to sa kusurom je bezobrazluk.

 

Meni je bilo najjace kada kasirka u mini maksiju u Vasinoj (ej! Vasinoj) nije imala da mi vrati 40 dinara. Da, racun je bio 160 a ja sam joj dao 200. Pa ako neko ima jebeni promet valjda je to maksi u Vasinoj.

 

S jedne strane, banke su bezobrazne, na bankomatima redovno daju samo hiljadarke, a od skora su poceli da uvaljuju novcanice od 2000. Npr. na bankomatima moje banke je bio standard da kada dignes 5000, dobijes 4 od 1000 i dve od 500, sada daju 2 od 2000 i 2 od 500. I odakle mi onda sitno? NBS kao da samo stampa novcanice od 2000...ne kapiram.

 

A opet, najvecu odgovornost snose poslovodje ili ko vec iznad njih u radnjama, cija je duznost da obezbede dovoljnu kolicinu novca za kasu.

 

Uvek se onda setim kako u Svici lepo udjem u samoposlugu, kupim limenku ledenog caja za 50 centi, dam novcanicu od 100 franaka i bez reci dobijem kusur 99,50 :fantom:

Link to comment
Uvek se onda setim kako u Svici lepo udjem u samoposlugu, kupim limenku ledenog caja za 50 centi, dam novcanicu od 100 franaka i bez reci dobijem kusur 99,50 :fantom:

 

Mene je uvijek interesovalo šta ljudi na zapadu rade sa sitnim novcem. Koliko god pedantni bili kada je riječ o vraćanju kusura, ne znam da sam nekada prisustvovao situaciji da neko vadi sitan novac da plati nešto, ili nedajbože, daje nešto sitno da mu kasirka vrati krupno.

Edited by keitel
Link to comment

jerse secate, mrzi me sad da trazim po inter netu, ali bio je mini škandal pre nekolko godina, neki baki u amerikama valjda, ishakovao neku banku i uredio da kod svih transakcija i placanja karticama cifre bivaju zaokruzene, znaci fazon, 34 dolara i 27 centi da se zaokruzi na 34 dolara i 30 centi, a da ona 3 centa odu njemu na racun.

i dojaja skupio novaca, jedino sto ga zveknuli ljudi u crnom :(

Link to comment

jerse secate, mrzi me sad da trazim po inter netu, ali bio je mini škandal pre nekolko godina, neki baki u amerikama valjda, ishakovao neku banku i uredio da kod svih transakcija i placanja karticama cifre bivaju zaokruzene, znaci fazon, 34 dolara i 27 centi da se zaokruzi na 34 dolara i 30 centi, a da ona 3 centa odu njemu na racun.

i dojaja skupio novaca, jedino sto ga zveknuli ljudi u crnom :(

Ja znam tu urbanu legendu za Nemačku, da je lik sve napravio da od svake transakcije ide jedan pfening njemu na račun. Čak je lepo i šemu knjiženja zatvorio, da se ne provali da nešto ne štima.

 

Uhapsili ga posle 30 godina rada... :(

Link to comment

jerse secate, mrzi me sad da trazim po inter netu, ali bio je mini škandal pre nekolko godina, neki baki u amerikama valjda, ishakovao neku banku i uredio da kod svih transakcija i placanja karticama cifre bivaju zaokruzene, znaci fazon, 34 dolara i 27 centi da se zaokruzi na 34 dolara i 30 centi, a da ona 3 centa odu njemu na racun.

i dojaja skupio novaca, jedino sto ga zveknuli ljudi u crnom :(

Ja znam da je to bila zamisao likova u filmu Office Space, hteli su beše da sebi skupljaju delove centa, ali su se zeznuli i pomerili decimalu, pa su skupljali cele cente i tako postali vidljivi jako brzo...ne znam da je iko to pokušao u stvarnom životu
Link to comment

jerse secate, mrzi me sad da trazim po inter netu, ali bio je mini škandal pre nekolko godina, neki baki u amerikama valjda, ishakovao neku banku i uredio da kod svih transakcija i placanja karticama cifre bivaju zaokruzene, znaci fazon, 34 dolara i 27 centi da se zaokruzi na 34 dolara i 30 centi, a da ona 3 centa odu njemu na racun.

i dojaja skupio novaca, jedino sto ga zveknuli ljudi u crnom :(

 

jeste. na kraju je spasao svet i sprijateljio se sa supermenom.

 

1944ofhw1cnlcjpg.jpg

Link to comment

Uvek se onda setim kako u Svici lepo udjem u samoposlugu, kupim limenku ledenog caja za 50 centi, dam novcanicu od 100 franaka i bez reci dobijem kusur 99,50 :fantom:

 

Vide ljudi da si stranac pa neće da se natežu. Domaćima traže sitno. :fantom:

 

Link to comment

ovakve zalbe na manjak sitnine i nevracanje kusura sam citao u politici pre 35 godina u rubrici pisma citalaca :lolol:

 

Како би нам другачије живот био занимљив,али тема је сјајна.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...