Jump to content
IGNORED

Jel ima sitno?


Time Crisis

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    9

  • Pontijak

    5

  • JozoMujica

    4

  • Time Crisis

    4

Moguće da sam se nešto zeznuo. Sećam se da sam na vikiju čitao da u engleskoj ne može svaka suma svim novčanicama da se plati

 

Umeju da zagledaju malo 50-icu [jer je nema puno u cirkulaciji] i skotske/severnoirske novcanice, ali mi se nikad nije desilo da je prevelika novcanica u odnosu na iznos koji se placa.

 

Pre par godina je bio malo problem da nije bilo dovoljno novcanica od £5, pa onda dobijes kusur u debelim kovanicama [£1 i £2].

Link to comment

Sad sam čitao. Obrnuto je. Ima gornji limit za plaćanje sitnim novcanicama

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

To već ima smisla, da ne istovari neko kamion sitnine.

Link to comment

Ja sam u Francuskoj lutao dva dana sa novčanicom od 500 evra u nadi da će je neko primiti. Nisu hteli ni u Narodnoj banci, jer novčanice usitnjavaju utorkom i četvrtkom od 10 do 12. Dobro je da nisam otpremljen u mardelj kao narko diler. True story. :fantom:

Link to comment

Umeju da zagledaju malo 50-icu [jer je nema puno u cirkulaciji] i skotske/severnoirske novcanice, ali mi se nikad nije desilo da je prevelika novcanica u odnosu na iznos koji se placa.

 

Pre par godina je bio malo problem da nije bilo dovoljno novcanica od £5, pa onda dobijes kusur u debelim kovanicama [£1 i £2].

 

Takođe, proletos su mi na par mesta u UK odbili da prime novčanicu od 20 funti jer je navodno zastarela (?). Funte sam regularno kupio u banci u Beogradu.

Link to comment

Takođe, proletos su mi na par mesta u UK odbili da prime novčanicu od 20 funti jer je navodno zastarela (?). Funte sam regularno kupio u banci u Beogradu.

 

Ako je bila ova [Elgar]

 

1__back_b377_386_402_403_elgar_.jpg

 

ta je povucena 2010. i moze da se zameni samo u Bank of England.

Link to comment

Sad sam čitao. Obrnuto je. Ima gornji limit za plaćanje sitnim novcanicama

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

To im je valjda smestio Mark Knopfler iz Dire Straitsa, postoji priča da im je, besan što mora da plati, porez sručio u džakovima u novčićima od par penija...

Link to comment

Ako je bila ova [Elgar]

 

 

 

ta je povucena 2010. i moze da se zameni samo u Bank of England.

 

 

jadno. meni su u obicnom lokalnom branchu u Torontu primili novcanice iz 70-ih, koje mi je dao deda, koje je njemu dao ko zna ko, ko zna kad i koje su provele dekade u srbiji. devojka u banci nikad nije videla takve novcanice (posto su verovatno izbacene iz upotrebe pre nego sto se rodila), ali su mi bez problema primili.

Link to comment

zar to ne bi bilo malo glupo? a numizmaticka vrednost?

 

Naravno da vrede vise nego face value, ali je poenta da nisu povucene iz opticaja i da, ako hoces, mozes da placas njima.

 

Za razliku od Srbije i UK, gde ne mozes...

Link to comment

Nije ta ali ne sećam se tačno ko je bio na novčanici. Uvalio sam je na kraju u Meku.

 

Ako je bio Faraday, ta je povucena pre skoro 15 godina

 

XNHEJi6.jpg

 

Ako je bio Adam Smith,

 

LL29%20866996.jpg

 

ta je vazeca...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...