Jump to content
IGNORED

Jel ima sitno?


Time Crisis

Recommended Posts

Ovo mi se u poslednje vreme toliko često dešava, da već postaje za onu doom temu. U prodavnici kad nešto treba da platim (npr. 150-200-250 dinara račun) i izvadim 1000 dinara, odmah se uhvate za glavu, "jaooo, jel nemate nešto sitno, ja nemam da vratim". I to ne u nekom ćumezu na vrhu planine, već obične, relativno prometne prodavnice na glavnoj ulici. Tih hiljadu dinara nije ni 10e, koliko je problem imati sitno ili da NBS naštampa 50 i 100 dinara u dovoljnoj količini? Jedino u najvećim supermarketima/hipermarketima uredno vraćaju, mada i tamo znaju da pitaju za sitnije. Kako je kod vas? :)

Link to comment
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    9

  • Pontijak

    5

  • JozoMujica

    4

  • Time Crisis

    4

Jeste, ali uglavnom van hipermarketa i većih prodavnica ne radi.

Ovde sad otišli u drugu krajnost. Od 1. januara čak i majstori koji dolaze da popravljaju nešto po kućama moraju da imaju POS, i da primaju kartice. Ja se skoro pa i ne sećam kad sam nešto platio kešom, osim jako sitnih stvari kao novine.

Link to comment

Jeste, ali uglavnom van hipermarketa i većih prodavnica ne radi.

 

Manje prodavnice nemaju terminale ? Meni se čini da ovde po beogradu skoro svi imaju , od skora i neki taksisti imaju

Link to comment

Manje prodavnice nemaju terminale ? Meni se čini da ovde po beogradu skoro svi imaju , od skora i neki taksisti imaju

 

Beograd !== Srbija.

Link to comment

Plastika je resenje...

 

Istina, ali npr. ranije dok sam ponekad išao s drugarom do Mađarske, ne sećam se da je ikad bilo problema s kusurom, vraćali su najnormalnije sve do zadnje forinte ili šta je već bila najmanja kovanica.

Link to comment

Istina, ali npr. ranije dok sam ponekad išao s drugarom do Mađarske, ne sećam se da je ikad bilo problema s kusurom, vraćali su najnormalnije sve do zadnje forinte ili šta je već bila najmanja kovanica.

 

Pa i ovde vracaju do poslednjeg penija, ali ja to predlozih za tamo gde to ne rade...

Link to comment

Pa i ovde vracaju do poslednjeg penija, ali ja to predlozih za tamo gde to ne rade...

 

Pa to, nezamislivo bi mi bilo da negde u Evropi dam 10e i da me teraju da idem okolo i da razmenjujem. Ok je za rešenje, više me fascinira da je to ovde večiti problem. :)

Edited by Time Crisis
Link to comment

ja sam otvoren za sve varijante, sem praska za pecivo.

e bolje me ubi nego sto mi uvaljujes prasak za pecivo.

Tebe po izgledu procene i ponude prasak za pecivo. :D Edited by Eraserhead
Link to comment

Konsultant za kusur [emoji38]

Agencija :fantom:

 

Nisam im ja kriv sto im vocni jogurt kosta 71 dinar i 34 pare.

Jebala ih kalkulacija.

Edited by garcia
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...