Jump to content
IGNORED

Serie A 2015/16


crtamOrasi

Recommended Posts

Kad god je kretao novi topik nervozno sam skakutao u uglu ringa sa pretecim pogledom ka protivnicima, tik ispod na oci nabijene kapuljace. Hungry for glory™. Znamo kako se to zavrsavalo, izazivac je uvek bio nokautiran, negde na pola predvidjenog meca :dry:

Iako bih posle dve sezone na drugom mestu trebao da budem kurazniji u prognozama to se nece desiti. Mi smo Roma. Kad bi poslednje deset sezone bile pretvorene u jednu mi bismo i dalje bili na drugom mestu. Jebi ga, takva je sudbina, frst luzeri uvek i svudge. Prve pratilje. Deveruse. Sta god da dovedemo gledacemo u ledja tacno jednoj ekipi. Povremeno razbijanje monotonije nekim osmim mestom je uvek bila opcija.

Posto je dosadasnji prelazni rok najgori moguci clusterfuck nemam opcija nego da cekam do septembra nadajuci se da ce biti bolje. Svaki transfer je muka, natam-navam, trte-mrte, mora carski rez na kraju. Neka zrtva se uvek plati. Svakog leta prodajemo najtalentovanijeg, ne skoro nego sam se navikao skroz. Kocka ce se ponovo bacati, samo su sanse da se iz bacanja u bacanje Marquinhos ponovo zameni Benatiom i Strootmanom sve manje i manje. Dupla nula ceka da se desi i desice se kad tad, a Salah je jak kandidat da nam sjebe stvari na duzi rok. Al ko zna, mozda je i bolje sto se jos uvek ceka. Kao sto je Juventus sada pokupovao gotovo sve u prvoj nedelji posle otvaranja pijace tako smo i mi lani. Delovalo je idilicno. Sve dok nije pocela sezona. Onda je realnost udarila i zakljucak je bio da je ipak bolja bila dobra jedanaestorka no dve mediokritetske. Deluje mi da su oni na istom putu ove sezone, samo sto su i dalje prejaki da ne bi nosili titulu prvog favorita.

Inter deluje mnogo bolje, Milan je ponovo idiot, Lazio nepromenjen, Napoli slicno, Fiorentina popucala po savovima.

 

112648991020577191285661.jpg

 

Mnogo toga ce biti jasnije vec u drugom kolu. Minus je sto ide dedlajn a nemamo gotovo nista od ekipe, plus je sto ce se Maicon iscimati bar negde do petog kola. A Maicon je jos uvek zver kad hoce da igra.

 

Prognoza: Juventus se priblizava po broju uzastopnih titula Djurinoj kaznenoj ekspediciji, mi opet drugi, Inter hvata mesto u CL. Tako izgleda za sada.

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    241

  • John Coltrane

    212

  • MiddleClass

    198

  • gervasius twinkleminkleson

    121

Usrali su sto nema vise nositelja, pa sad Juventus i Roma igraju medjusobno vec u avgustu, dok traju odmori i prelazni rok nije zavrsen.

Juventus deluje najbolje, nazalost, Inter takodje deluje dobro, takodje nazalost, doduse tu se uzdam u njihovu sposobnost da iz dobrog tima ne naprave nista :)

 

Meni omiljeni tim, Napoli, nije za sad uradio prakticno nista u ovom prelaznom roku, tako da po svemu sudeci sledi jos jedna sezona jurnjave za LS, uz neizbeznih par raspada u toku sezone.

 

Treba smanjiti ligu na 18 ekipa.

Link to comment

Pa nisu doveli nekoga ko ce ih mrdnuti malo napred, al jeftino su popunili neke rupe.

Allan ce sigurno biti jako dobro pojacanje, Reina je svakako apgrejd, a ni Valdifiori ne bi trebalo da je los. Jedini sa kim ne bih bio zadovoljan je Chirices.

Ako prodaju Higuaina dovesce nesto opipljivo, tako deluje.

Link to comment

Pa nisu doveli nekoga ko ce ih mrdnuti malo napred, al jeftino su popunili neke rupe.

Allan ce sigurno biti jako dobro pojacanje, Reina je svakako apgrejd, a ni Valdifiori ne bi trebalo da je los. Jedini sa kim ne bih bio zadovoljan je Chirices.

Ako prodaju Higuaina dovesce nesto opipljivo, tako deluje.

Allan je odlican igrac, pogotovo mi je shok da je doveden za 12 miliona eura, ocekivao bih da ce neko pljunuti vece pare za njega.

 

Medjutim, previse je rupa u proslogodisnjem rosteru, pogotovo u odbrani, da bi se napravio tako lako neki korak napred. Doduse, malo pilam naopako, voleo bih da me demantuju [emoji2]

 

Inace, 4 avgusta je odluka o ripescaggiu, ali je vec 99% sigurno da ce Brescia biti ta koja ce ostati u Serie B. Prema mom misljenju, sasvim zasluzeno.

Link to comment

Napoli doveo Chirichesa. Sto znam, decentan je igrac, al opet, nije neki spektakl. 

 

A Fiorentina izgleda zavrsila sa Astorijem. Oh well...

Link to comment

^

Je, dobar je pravo Allan, ali je delovalo i da ce Jorginho biti vrhunsko pojacanje za smesne novce svojevremeno pa nista. Dobro, sad bar nema Konobara da zagubi igraca u rotaciji, Sarri ako nije bolji onda je barem manje opicen.

Odbrana jeste problem, Chiriches je premekan igrac da bi doneo ikakav pomak sem u organizaciji igre iz zadnje linije. Ne znam sto niste zagrizli za valjanog beka, cak i po cenu prodaje necega (moj pik bi bio Hamsik).

Edited by crtamOrasi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...