Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

Ствар је проста, Јевтић је невин док се не докаже супротно. Ако се докаже да је крив, у затвор с њим, ако се не докаже, да тражи одштету од Блица и други пут да тражи личну карту прије секса.

Link to comment

Današnji "Blic", predlog je bio da uplati 100 soma dinara ...

 

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/578217/SLUCAJ-JEVTIC-Glumac-nudio-nagodbu-tuzilac-odbio

 

Eto, i posle šta ja govorim. To je možda tačno, a možda i nije, a i kontekst takvog predloga poravnjanja nije baš jasan. Jasno je, međutim, da je to objavio blic i da se to uzima zdravo za gotovo.

Gde je, na primer, u članku konstatacija da je Jevtić javna ličnost, kojoj ne odgovara da joj se ime vuklja mesecima po novinama na taj način, pa je predlog (ako ga je bilo) najverovatnije došao zbog toga, a ne zato što je Jevtić kriv, pa očekuje da će biti osuđen, što se može zaključiti iz članka?

Link to comment

Ponovicu da je Jevtica glavni Vucicev medij branio a ne napadao.

 

U sustini jedina stvar zbog koje stvar smrdi je to sto je Blic uzeo Jevtica na zub, a to vam smrdi samo ako ne znate kako Blic funkcionise, Evo kako funkcionise: stigne dojava da je poznati glumac optuzen za silovanje maloletnika. Reakcija kolegijuma na to je: vrti ovu pricu do besvesti i sudnjeg dana. To se uklapa u modus operandi svih nasih tabloida.

Alternativa je teza da je drzava koja ne ume da napravi ni zebru na pesackom prelazu napravila sofisticiranu zaveru da bi se osvetila za nesto sto govore i Marko Vidojkovic, Marcelo, Kokan Mladenovic (narocito Kokan), Sinisa Kovacevic i mnogi drugi, i to uglavnom otvorenije od Jevtica.

 

Ne bih dalje o ovome jer pisem iz insajderske pozicije, ja znam for a fact da onakvi tekstovi ne izazivaju bas nikakve reakcije ali bas mi se ne govori o detaljima svog doskorasnjeg posla.

Tačno ovako funkcioniše kako je vasa rekao.

Na žalost

Link to comment

Мислиш да би дете од 14 година добровољно пристало на секс са особом од 37+.

 

Ajoj...

 

 

 

 

 

Nego, jedan primjer iz Hrvatske.

 

 

Teško je pristupiti ovakvim slučajevima na normalan način. S jedne strane, zakon je djetetom označio lice do 14 godina tako da se norme koje štite djecu ne mogu primijeniti na maloljetnika iz ove priče.

 

S druge strane, ako je maloljetnik bio pijan ili drogiran, a to Jevtić iskoristio, to je već druga priča.

Link to comment

 

mali off

 

 

 

 

Dobna granica u europskim zemljama

 

12 Vatikan :0.6: 

13 Španjolska

14 Italija, Austrija, BiH, Bugarska, Srbija, Estonija, Njemačka, Mađarska, Litva, Ukrajina, Portugal

15 Grčka, Češka, Danska, Francuska, Island, Poljska, Rumunjska, Slovačka, Slovenija, Švedska

16 Andora, Bjelorusija, Belgija, Finska, Letonija, Luksemburg, Nizozemska, Norveška, Rusija, Švicarska, V. Britanija, Sj. Irska, Gibraltar

17 Cipar, Republika Irska

18 Malta, Turska

 

 

 

 

 

edit: primećeno već

Edited by francuski sobar
Link to comment

Nevezano sa svim ovim, mislim da granicu za seks sa starijima od 18 godina treba podići na 16. 14 je definitivno prenisko. 

 

Ima tome par godina da sam čitao tekst u Jutarnjem Listu o normiranju seksa među vršnjacima u nekim zemljama.

 

Slažem se s tobom oko potrebe redefinisanja dobne granice. Druga je stvar što lično mišljenje koje se svodi na pitanje ukusa ne treba miješati sa primjenama postojećih pravnih normi.

 

Ovo što si napisao otvara neka druga pitanja, npr. pitanje dobne granice za pristanak na seks, za zaključenje ugovora o radu, za zaključenje braka i za zasnivanje vanbračne zajednice bi moglo biti regulisano unisono.

Link to comment

a da mi ipak to pustimo strucnjacima? mislim, ipak je ovo jedan sredovecni forum :D

 

ja prvi imam klinca od 14 i definitivno ga ne smatram zrelim, ali se isto tako i secam i akademije na kojoj smo svakih par meseci saznavali da neka od riba koje su tamo bile redovne ima 13-14-15...

Link to comment

a da mi ipak to pustimo strucnjacima?

 

 

 

realno - ne. to treba da bude pitanje šta je u nekom društvu "normalno". "Normalno" je ono što većina misli da je normalno. I sad, pošto odmah znam šta će neki dati kao kontra-primer - ne, to nije isto kao seksualna orijentacija, jer je ona, tj trebalo bi da bude - spada u domen ljudskih prava. Dakle, odrasle osobe imaju prava da imaju consensual seks sa kim god hoće. S druge strane - jel pitamo "stručnjake" od kad (ili do kad!) neko može da razume političke procese u zemlji da može da glasa? Ne bih rekao. To je stvar društvene konvencije. I ovo je. 

Link to comment

a da mi ipak to pustimo strucnjacima? mislim, ipak je ovo jedan sredovecni forum :D

 

Možda si upravu. Pokušavao sam naći ovaj tekst iz Jutarnjeg kojeg spominjem, ali sam milion puta iz Googlea morao brisati ključne riječi da ne ispadne nešto u ovom stilu:

 

 

:isuse:

Link to comment

Ima tome par godina da sam čitao tekst u Jutarnjem Listu o normiranju seksa među vršnjacima u nekim zemljama.

 

Slažem se s tobom oko potrebe redefinisanja dobne granice. Druga je stvar što lično mišljenje koje se svodi na pitanje ukusa ne treba miješati sa primjenama postojećih pravnih normi.

 

Ovo što si napisao otvara neka druga pitanja, npr. pitanje dobne granice za pristanak na seks, za zaključenje ugovora o radu, za zaključenje braka i za zasnivanje vanbračne zajednice bi moglo biti regulisano unisono.

 

ovo se slažem. ali - postojećih. jbg, naravno, ne može se suditi retroaktivno (tj može, ali...)

Link to comment
  • Redoran changed the title to Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...