Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

@Hamlet: Da li je to onda metod da se zaobiđe tj. porekne sposobnost druge strane da izrazi pristanak? Zato što ako bi 14-godišnje lice reklo da ga je matori pervertit napastvovao, ne bi bilo potrebe da se ide na priču o manipulaciji, silovanje bi bilo silovanje.

Silovanje je uvek ako nema pristanka. Ovim može da se goni neko i ako nije bilo opiranja, slično kao kod obljube nekoga ko je zaista duševno oboleo, poremećen ili zaostao. Za to može da se dobije 2 do 10 za osnovni oblik, a za silovanje 3 do 12

Link to comment

Na to i mislim, da li iz optužnice treba da zaključimo da je pristanak postojao (pa ovako pokušavaju da to zaobiđu) ili postoji neki drugi razlog zbog kog bi je tako sročili (iako mali evidentno nije ni poremećen ni zaostao ni duševno oboleo).

Link to comment

Weenie, mislim da se to za obljubu nemocnog lica odnosi i na situaciju kad je lice pod takvim uticajem alkohola ili droge da ne zna sta radi, dakle nije moglo svesno da da pristanak. Mozda idu na to. 

Link to comment

Moguće, ali pominju i neke izjave svedoka koji su videli da dečak istrčava iz WC-a "sav uzrujan", što sugeriše da nije hteo da učestvuje u onom što se tamo dešavalo (šta god to bilo). Osim ako se u međuvremenu otreznio pa se uzrujao post festum, ne znam.

Link to comment

ide mi na kurac fejsbuk artikulacija otpora Vucicu i njegovom rezimu. 

 

prica da se rezim sveti Goranu Jevticu zato sto je nesto pricao u intervjuu godinu dana pre obljube je potpuno van pameti, a pri tome relativizuje seksualno nasilje.

 

koje bre seksualno nasilje, tuzi ga majka koja je svog klinca od 14 godina pustila da u 4 ujutro drezdi u klubu. ovaj ga sigurno nije silovao niti mu bilo sta radio protiv njegove volje. goran jeste specifican karakter ali s njim u to vreme nece biti na javnom mestu u takvom settingu neko ko nema neku uslovno receno ambiciju ka takvom ishodu.

 

ne znam tacno sta smatraju pod obljubom, sigurno ga nije kresnuo, verovatno je klincu popljugao. prisilno? kako jebote. ne moze prisilno da ti se digne. mislim, goksi moze da smuva i banderu ako hoce i to je jedini scenario koji ovde vidim, da je iskoristio svoje skills i navukao klinca, ali da je ovaj bio nemocan, tesko.

 

ako ga je silom kresnuo, druga stvar potpuno ali mislim da bi onda pisanje tabloida bilo mnogo gore i svakako drugacije.

 

i naravno da postoji politicki kontekst, vrlo slican onome u slucaju vanje calovic.

 

sto se tice reakcije kulturne carsije, ona tesko moze biti drugacija. prvo, esnafska solidarnost sa vrhunskim kolegom, drugo, prilicno ocigledan politicki kontekst (naprednjacka familija, navodno), trece, gomila glumaca i javnih licnosti ovo tretira kao atak na licne slobode u kojima sama uziva.  ova zemlja srlja u fundamentalisticki pravoslavni konzervativizam, to sto se radi o klincu od 14 i nekome od 2.5x u gej odnosu se ovde masivno zloupotrebljava za raspirivanje porodicnog moralizma. 

Edited by yolo
Link to comment

koje bre seksualno nasilje, tuzi ga majka koja je svog klinca od 14 godina pustila da u 4 ujutro drezdi u klubu. ovaj ga sigurno nije silovao niti mu bilo sta radio protiv njegove volje. goran jeste specifican karakter ali s njim u to vreme nece biti na javnom mestu u takvom settingu neko ko nema neku uslovno receno ambiciju ka takvom ishodu.

 

ne znam tacno sta smatraju pod obljubom, sigurno ga nije kresnuo, verovatno je klincu popljugao. prisilno? kako jebote. ne moze prisilno da ti se digne. mislim, goksi moze da smuva i banderu ako hoce i to je jedini scenario koji ovde vidim, da je iskoristio svoje skills i navukao klinca, ali da je ovaj bio nemocan, tesko.

 

ako ga je silom kresnuo, druga stvar potpuno ali mislim da bi onda pisanje tabloida bilo mnogo gore i svakako drugacije.

 

i naravno da postoji politicki kontekst, vrlo slican onome u slucaju vanje calovic.

 

sto se tice reakcije kulturne carsije, ona tesko moze biti drugacija. prvo, esnafska solidarnost sa vrhunskim kolegom, drugo, prilicno ocigledan politicki kontekst (naprednjacka familija, navodno), trece, gomila glumaca i javnih licnosti ovo tretira kao atak na licne slobode u kojima sama uziva.  ova zemlja srlja u fundamentalisticki pravoslavni konzervativizam, to sto se radi o klincu od 14 i nekome od 2.5x u gej odnosu se ovde masivno zloupotrebljava za raspirivanje porodicnog moralizma. 

da li si razmisljao da predjes u advokate?

Link to comment

+1

ako ga je silovao, u zatvor, ako nije, na slobodu uz velike naslove nije kriv i žao nam je što smo blatili nevinog čoveka. 

 

Мислиш да би дете од 14 година добровољно пристало на секс са особом од 37+.

 

Боље по његово здравље да покуша све да не оде у затвор.

Edited by Блок_64
Link to comment

to oko dizanja ne verujem da je relevantno, jer i nije optužba za silovanje nego se upravo ide na to da je bilo 4 sata, klinac pijan/drogiran - nesvestan, Goran mator čovek ... na kraju krajeva, trebalo je da bude pametniji i da zna da je to ipak klinac.

Link to comment

Мислиш да би дете од 14 година добровољно пристала на секс са особом од 37+.

 

 

  :blink:

jok i ne bi

uz to još i poznat glumac, verovatno se klinac i ložio na njega ...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

koje bre seksualno nasilje, tuzi ga majka koja je svog klinca od 14 godina pustila da u 4 ujutro drezdi u klubu. ovaj ga sigurno nije silovao niti mu bilo sta radio protiv njegove volje. goran jeste specifican karakter ali s njim u to vreme nece biti na javnom mestu u takvom settingu neko ko nema neku uslovno receno ambiciju ka takvom ishodu.

 

ne znam tacno sta smatraju pod obljubom, sigurno ga nije kresnuo, verovatno je klincu popljugao. prisilno? kako jebote. ne moze prisilno da ti se digne. mislim, goksi moze da smuva i banderu ako hoce i to je jedini scenario koji ovde vidim, da je iskoristio svoje skills i navukao klinca, ali da je ovaj bio nemocan, tesko.

 

ako ga je silom kresnuo, druga stvar potpuno ali mislim da bi onda pisanje tabloida bilo mnogo gore i svakako drugacije.

 

i naravno da postoji politicki kontekst, vrlo slican onome u slucaju vanje calovic.

 

sto se tice reakcije kulturne carsije, ona tesko moze biti drugacija. prvo, esnafska solidarnost sa vrhunskim kolegom, drugo, prilicno ocigledan politicki kontekst (naprednjacka familija, navodno), trece, gomila glumaca i javnih licnosti ovo tretira kao atak na licne slobode u kojima sama uziva.  ova zemlja srlja u fundamentalisticki pravoslavni konzervativizam, to sto se radi o klincu od 14 i nekome od 2.5x u gej odnosu se ovde masivno zloupotrebljava za raspirivanje porodicnog moralizma. 

Sam je to tražio?

Link to comment

:blink:

jok i ne bi

uz to još i poznat glumac, verovatno se klinac i ložio na njega ...

Pa dobro, ali 14 godina majku mu... Ako već može i banderu da smuva zar ne može nešto punoletno?

Link to comment
  • Redoran changed the title to Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...