Jump to content
IGNORED

Strane Lige


John Coltrane

Recommended Posts

20 hours ago, Redoran said:

Fener ubeležio treći uzastopni poraz posle pobede na startu. Nova uprava je najavila sveopšti preporod, uložila prvo u trenera (Cocu) pa onda u pojačanja (Ayew, Slimani, Reyes) ali su za sada dobili samo 1 kvalitetan raspad.

 

 

Nedavno sam čito da ih je bivši vlasnik upropastio i ostavio 700 mil. eura u dugu!? Pa, sad ovaj novi spašava što se spasi da. I da u prodali najbolje igrače.

 

Tako da sam dobio dojam da nemaju neka velika očekivanja od sezone. A, tako im je i krenulo.

Link to comment

Pogledaj na temi FK Partizan, ostavio sam par postova tamo. Tri najveća kluba iz Istanbula su svaki u dugu od pola milijarde evra pa naviše. Galata sama duguje više od milijarde, sve su to neverovatne krimi-kombine prethodnih uprava (ne vlasnika, jer većina klubova u Turskoj nije u privatnom vlasništvu a uprave se biraju na izborima na kojima glasa članstvo - tako je i novi predsednik Fenera oduvao starog na izborima pre nekoliko meseci). Ali to ne treba da te zbuni - dok se ti dugovi gomilaju opušteno se grade novi stadioni i uredno dovode strani igrači kojima se daju velike plate. Dugovi ostaju i iskusno se čeka da banke koje su dale kredite propadnu ili da dugovi jednostavno budu obrisani u nekoj opakoj recesiji odnosno planu ekonomskog oporavka zemlje nakon iste. Niko im neće aktivirati hipoteku ili neko drugo sredstvo obezbeđenja, sve se to rešava između prijatelja i na obostrano zadovoljstvo.

 

Svi su ovog leta prodavali više nego inače zbog valutne i finansijske krize u zemlji a u Feneru su baš zbog nove uprave imali velika očekivanja i nadali se preporodu. Novi (prebogati) predsednik je obećao da će ubaciti i sopstveni keš da se dovedu dobra pojačanja - i doveli su ih - tako da mi se čini da su oni trenutno najviše razočarani.

Link to comment

U pravu si. :) Ma poenta je da manje-vise izgleda da je fudbal izgovor za pranje novca svuda u svetu. Nema tu ni P od profita, svi su navodno u dugovima osim mozda par klubova sudeci po naslovima i pricama koje se ovde citaju.

Edited by Meazza
Link to comment

Fora je u tome da je istinska nogometna publika u pravila obrazovanija, romantičnija, kulerskija i iskrenija od protagonista - nogometaša, menadžera i klupskih dužnosnika. 

 

Nogometaši su mahom ljudi vrlo niskih intelektualnih i duhovnih zahtjeva, a oko klubova se vrte sitni i krupni mafijaši. 

 

i tako..egzisitiramo u suživotu već desetljećima. Mi trpimo i uživamo, a oni samo uživaju. 

 

Link to comment

Svi su u dugovima i peru se pare samo sto ne bih rekao da nema profita, bar onog u dzepovima manjeg broja na vrhu klubova i poltrona itekako ima... Transferi, kladionice, dilovi, drzavne pare itd.

Link to comment

Ne, ima profita u smislu da mnogi ljudi uzimaju mnogo dobre pare. Ali kako da kazem... to nije zaista profit, cim svi posluju u minusu. 

 

Valjda? :unsure:

Edited by Meazza
Link to comment
  • 2 weeks later...

AZ-Fey 1:1 HT.

Dobro poluvreme, domacin krenuo vrlo ofanzivno, Fey izgeldao kao da igra protiv Sitija, nikako da se izbore sa presingom, moglo je biti 2:0 3:0 na AZ. Negde na pola poluvremna gost dolazi do daha i najvise zahvaljujuci losim dodavanjima u zadnjoj liniji stvara 2 dobre sanse. a tek pred kraj stize i do izjednacenja. Ipak poluvreme je obelezila teza povreda mladjanog napadaca AZa Boadua koji je izgleda slomio nogu, toliko je ruzno izgledalo uzivo (inace u pitanju je dete AZa samo 17 godina koji je i prosle sezone uspeo par puta da se upise u strelce ali je i tad imao problem sa povredom).

 

Juce  PSV 7:0 kod ADO DenHaga i Ajax 3:0 kuci sa Groningenom (Tadic dao gol).

Link to comment

Dobar mec u Roterdamu, Fey docekao Utreht koji vodi Advokat a pomocnik mu je Zeljko Petrovic. Bilo je prilicno otvoreno na obe strane i verovatno je odvratna kisurina (i dobar Bejlov na golu domacina) sprecila vise pogodaka. Na kraju je RVP, a ko bi drugi™, zabio glavom pred sam kraj meca za 1:0.

 

U 16:45 PSV-Ajax na SK3

Link to comment
  • James Marshall changed the title to Strane Lige

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...