Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

jesi li probao da smaras 'windows update'? ja sam probala sve pomenuto na temi koju je Indy linkovao ali nista nije pomoglo, prekjuce sam smarala 'check for update' vise puta i nista, javljao mi 'no new updates', juce ponovo probala i tek iz drugog/treceg mi je pokazao jedan update posle kog se pojavila ikonica za rezervaciju win10. 

smaraci  <_<

 

Ha, hvala, evo ikonice :)

 

Digoh preko vikenda na dva laptopa x86 v sa trafike, na starom dual core pentiumu sa dva giga ddr3 radi super a i na amd C60 sa isto memorije uopste nije los ali nesto aplikacije nisu krenule, samo nisam mogao da se zezam previse, gledao sam kako radi mreza i generalno komp, sasvim ok. Sledeci vikend cu videti kako pici starkraft, ako radi to i DS2 onda postaje main za ta dva kompa.

 

 

 

EDIT:

 

od kolege sa prethodne strane

 

 

Tek sada provalih ovu temu, insider sam od oktobra i koristim win 10 aktivno na glavnom računaru od marta , bilo je u početku povremenih sitnih problema oko sleep funkcije, zvuka ali to je ispreglano jos pre koji mesec.

 

Edge je odlično zamišljen , kao što se zna ekstenzije stižu posle RTM-a verovatno oktobra kada stiže prvi veći update , za insidere naravno i brže . Edge inače baš dobro i brzo radi, u početku se dešavalo često rušenje a od zadnjeg builda nije se nijednom srušio. Naračito glatko radi yt . Sistem naravno nije još završen, kako je zamišljen kao servis biće tu dosta novih stvari vremenom kao i peglanja sistema.

 

Universal app su isto korisne , za razliku od win 8.1 gde su morale biti preko celog ekrana sada se mogu sasvim lepo koristiti u okviru "prozora". Mail,Calendar,OneNote,Maps, koristim I Weather I Sport, odlične aplikacije .

 

Kada se sve to poveže sa action centrom I notifikacijama  onda se dobije zaokružen proizvod, naravno koji će se dodatno poboljšavati. Tek treba da ubace message app koja će biti uparena za verzijom za telefon.

 

Cortana je isto dobra u nekim situacijom, pogotovu ako je koristite na telefonu , imate sve sinhronizovano.

 

Za skeptike i korisnike win 7 sistema preporučujem instaliranje tamo u oktobru, taman da se slegne sistem a i imaće vreme da se upoznaju više sa sistemom, win 8.1 korisnici naravno mogu odmah update...

Edited by Vapad
Link to comment

pitanje za elementary kad je vec tu, jesu li opravili problem sa OneDrive-om, ono da na 8.1 ne moze da se koristi ako nije ceo komp na microsoft nalogu? ja imam na poslovnom 8.1 i vrlo sam zadovoljna, osim tom 'sitnicom'. mi moramo da budemo ulogovani na kompanijeske naloge sto se potire sa microsoft nalogom.

Link to comment

pitanje za elementary kad je vec tu, jesu li opravili problem sa OneDrive-om, ono da na 8.1 ne moze da se koristi ako nije ceo komp na microsoft nalogu? ja imam na poslovnom 8.1 i vrlo sam zadovoljna, osim tom 'sitnicom'. mi moramo da budemo ulogovani na kompanijeske naloge sto se potire sa microsoft nalogom.

Ja sam na Ms nalogu ,insider sam ,tako da nisam probao bez naloga.Nisam cuo za to da li je ispravljeno. Uvek sam bio na ms nalogu ,cak i na 8.1 pa nisam to ni primetio.

 

Procitao sam sada na nekom forumu da radi i sa lokalnim nalogom ,sihronizacija i sve...

Edited by elementary
Link to comment

tjah, obecali su da ce to resiti jer se dosta poslovnih korisnika zalilo, videcemo kad stigne u preduzece... firme imaju svoje naloge a veliki broj koristi OneDrive za cuvanje fajlova pa su nam pobrkali loncice sa insistiranjem na ms nalogu. 

Link to comment

A osim tebe ga je za nagori Windows proglasio... ko?

 

Proguglaj, reakcije za W10 su malo drugačije u odnosu na W8 i W8.1.

 

ti baš i ne koristiš komp za neki poso? Ili si ludo hrabar da ti posao zavisi od preview verzije operativnog sistema?

 

Ajd kad si već među iskusnijima, napiši neke utiske, da ne gubimo ovde vreme i prostor na raspravu o prethodnim verzijama, kao što reče.

 

Koristim za neki poso, ali bih se tu zaustavio u kurčenju. Imam više poverenja u preview W10, nego što sam ikad imao u W8 ili W8.1.

Edited by Anonymous
Link to comment

nema na cemu :)

ali stvarno su smaraci, nije mi jasan taj deo sa update-ima koji se ne pojavljuju no moras da ih molis

 

ne sjecam se gdje je pisalo da ako nije genuine windows iconica ce tek da se pojavi 29. mozda su malo poranili, ako je to.

Link to comment

Jedno pitanjce - Win10 se preuzima kao update, koji se instalira i ne utiče na third party software (Adobe, Office, WinRAR, VLC itd) koji je već instaliran? Ili je to potpuno nova instalacija koja briše sve third party software pa onda sve jovo nanovo?

 

Kao i svaki Windows. Može potpuno nova instalacija, a može i apdejt. Bolje je jovo nanovo, ipak je novi OS.

Link to comment

E da, Anonimuse, kako bre osmica najgora, ne volim UI ali osam jedan je superiška, stavljao sam je početnicima na desktope i prihvatanje, čak i ui, je bilo visoko, samo su počeli od nje i u njenom načinu razmišljanja i super se snašli i svidelo im se gašenja aplikacija "bacanjem", snap, tiles, sve, mi ostali smo žrtve svojih navika. Osmica je brža, a i šugava grafika ima prednosti - starkraft radi bez problema sa bojama pa ne mora da se gasi ekspolorer :lolol: , hek, čak brže i kopira disk na disk i usb na disk.

Desetka mi se sviđa zato što je po defautu više sedam nego osam sa prednostima osmice, a ima i taj tablet mode i može se koristiti tako. Ali samo zato što sam tako navikao, i meni ovaj interfejs baš leži za svakodnevni rad.

 

BTW, Najgori ikada je milenijum, pa zatim vista, ostali su manje više odlični ili nisu OS nego šel za DOS ;).

 

Kada sam se zezao na ovom kompu sa osmicom (imam sedam od starta, od bete tj.) i osmica je ponudila samo da pregazi sa čuvanjem dokumenata, ako desetka ponudi nešto bolje tačno ću im poslati keš u koverti :D

Link to comment

stavljao sam je početnicima na desktope i prihvatanje, čak i ui, je bilo visoko, samo su počeli od nje i u njenom načinu razmišljanja i super se snašli i svidelo im se gašenja aplikacija "bacanjem", snap, tiles, sve, mi ostali smo žrtve svojih navika.

koliko je pocetnika, koliko nas ostalih? korisnicki interfejs 8-ice je potpuni uzas.

 

 

http://www.economist.com/news/science-and-technology/21657503-has-microsoft-finally-get-it-right-windows-10-end-line

 

While nowhere near the unmitigated disaster of Vista, Windows 8 has been a big disappointment for the company. Whether through hubris, ignorance or sheer technological over-reach, Microsoft managed to alienate whole swathes of customers with Windows 8. The problem was not the underlying operating system, but the radically different interface users were forced to endure.

Link to comment

E da, Anonimuse, kako bre osmica najgora, ne volim UI ali osam jedan je superiška, stavljao sam je početnicima na desktope i prihvatanje, čak i ui, je bilo visoko, samo su počeli od nje i u njenom načinu razmišljanja i super se snašli i svidelo im se gašenja aplikacija "bacanjem", snap, tiles, sve, mi ostali smo žrtve svojih navika. Osmica je brža, a i šugava grafika ima prednosti - starkraft radi bez problema sa bojama pa ne mora da se gasi ekspolorer :lolol: , hek, čak brže i kopira disk na disk i usb na disk.

Desetka mi se sviđa zato što je po defautu više sedam nego osam sa prednostima osmice, a ima i taj tablet mode i može se koristiti tako. Ali samo zato što sam tako navikao, i meni ovaj interfejs baš leži za svakodnevni rad.

 

BTW, Najgori ikada je milenijum, pa zatim vista, ostali su manje više odlični ili nisu OS nego šel za DOS ;).

 

Kada sam se zezao na ovom kompu sa osmicom (imam sedam od starta, od bete tj.) i osmica je ponudila samo da pregazi sa čuvanjem dokumenata, ako desetka ponudi nešto bolje tačno ću im poslati keš u koverti :D

 

Naravno ME, ali je u startu bilo jasno da je prevara, tj. da se iscedi još malo kinte od 'starih' Windows-a (ne NT-a). Vistu sam lakše podneo od ove grozote (W8), čak sam uspevao da je nekako napravim upotrebljivom za korisnike, ali W8 (W8.1) nisam nikad uspeo, jednostavno su mi jebali mater i tražili da se vrate na W7.

 

Imam jak utisak da će svi prihvatiti W10.

Link to comment

@gandalf...mada u principu i anonimusu: Ok. ali možeš besplatno i brzo da rešiš to, šel i gotovo. Radi, samo što ima ružne popapove na ivicama i ponekad možda moraš da uđeš  u njihovu ideju UI, na poslu rabim takav setap i zaista jako jako retko i osetim da sam na osmici. Nisam je stavio kući zato što mi nije trebala, što menjati nešto što radi, i.e. win 7. To je više problem, trebali su osam za telefone i mobilne uređaje da izbace tada, i SP3 za sedam, a da desetka bude unificiranje, tj da ima i jedno i drugom i bolje bi prošlo....verovatno...ali ljudi su čudni, nikad se ne zna.

Edited by Vapad
Link to comment

@gandalf...mada u principu i anonimusu: Ok. ali možeš besplatno i brzo da rešiš to, šel i gotovo.

nervirao sam se par dana. skinuo go*no, instalirao Windows7 i Ubuntu.

Link to comment

@gandalf...mada u principu i anonimusu: Ok. ali možeš besplatno i brzo da rešiš to, šel i gotovo. Radi, samo što ima ružne popapove na ivicama i ponekad možda moraš da uđeš  u njihovu ideju UI, na poslu rabim takav setap i zaista jako jako retko i osetim da sam na osmici. Nisam je stavio kući zato što mi nije trebala, što menjati nešto što radi, i.e. win 7. To je više problem, trebali su osam za telefone i mobilne uređaje da izbace tada, i SP3 za sedam, a da desetka bude unificiranje, tj da ima i jedno i drugom i bolje bi prošlo....verovatno...ali ljudi su čudni, nikad se ne zna.

 

Jebeš šelove, jednostvano to nije to. I ja sam uspevao da od osmice budženjem napravim upotrebljiv OS. Ali to nije to, treba noću da sanjam kad će korisniku da sve to crkne, jednostavno volim prosta rešenja.

 

Zašto bi iko koristio osmicu, kad ima sedmicu koja radi?

 

Deseti put ponavljam, W10 je bolja priča.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...