Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Ono što me zanima - da li da ostanem na sedmici ili da uzmem besplatnu nadogradnju na 10 koja mi se nudi. Dakle moram odlučiti do 29. 07.

?

Zar nije data opcija da se dodatno odluči o tome? Čak nešto i do godinu dana??

 

Ja sam odmah prihvatio apgrejd mada mi se čini da se nudilo i naknadno...

Link to comment

Godinu dana od izlaženja se može podići. Ja bih sačekao da prođe početni hajp i prvi talas apdejtova za kućnu mašinu. Za poslovnu bih sačekao i prvi service pack.

Link to comment

 ali ne držim neko vreme dual boot (nego virtuelne mašine) pa se možda i ne sećam svakog detalja iz glave.

 

Ako nije tajna, na kom hardveru i softveru teraš te virtuelne mašine i kako to radi? Jel radi Morrowind?

Link to comment

khm, nego, je l' svima sa sedmicom izašla "ponuda" ili još ima vremena, meni još uvek ništa :(

 

A inače, ima po trafikama već

 

 

Mislim da kupim jedan ssd od 120 i dignem desetku, sedmicu teram od bete i jako sam zadovoljan, ako desetka bude imala performanse osmice a look and feel sedmice biće veselo

Link to comment

khm, nego, je l' svima sa sedmicom izašla "ponuda" ili još ima vremena, meni još uvek ništa :(

 

 

vjerovatno jeste. vidi da nemas neki hidden update, bilo ih je par da vide da li imas requirements, i jedan da updajtuje windows update da ti ponudi win10.

Link to comment

Hvala Indy ali CBS_E_NOT_APPLICABLE, tj. ne ispunjavam zahteve, nema skrivenih i OS je, naravno, apdejtovan sa zadnjim datumom od juce, eh, nešto tu fali, da li moram da imam 8Gb rama?

Link to comment

Jedno pitanjce - Win10 se preuzima kao update, koji se instalira i ne utiče na third party software (Adobe, Office, WinRAR, VLC itd) koji je već instaliran? Ili je to potpuno nova instalacija koja briše sve third party software pa onda sve jovo nanovo?

Link to comment

Hvala Indy ali CBS_E_NOT_APPLICABLE, tj. ne ispunjavam zahteve, nema skrivenih i OS je, naravno, apdejtovan sa zadnjim datumom od juce, eh, nešto tu fali, da li moram da imam 8Gb rama?

 

jesi li probao da smaras 'windows update'? ja sam probala sve pomenuto na temi koju je Indy linkovao ali nista nije pomoglo, prekjuce sam smarala 'check for update' vise puta i nista, javljao mi 'no new updates', juce ponovo probala i tek iz drugog/treceg mi je pokazao jedan update posle kog se pojavila ikonica za rezervaciju win10. 

smaraci  <_<

Link to comment

Jedno pitanjce - Win10 se preuzima kao update, koji se instalira i ne utiče na third party software (Adobe, Office, WinRAR, VLC itd) koji je već instaliran? Ili je to potpuno nova instalacija koja briše sve third party software pa onda sve jovo nanovo?

Pa u tom slučaju (Jovo nanovo) i ne bi bio neki update. Trebalo bi da sve radi i dalje. Osim ako sam program nema nekog problema sa desetkom.
Link to comment

Tek sada provalih ovu temu, insider sam od oktobra i koristim win 10 aktivno na glavnom računaru od marta , bilo je u početku povremenih sitnih problema oko sleep funkcije, zvuka ali to je ispreglano jos pre koji mesec.

 

Edge je odlično zamišljen , kao što se zna ekstenzije stižu posle RTM-a verovatno oktobra kada stiže prvi veći update , za insidere naravno i brže . Edge inače baš dobro i brzo radi, u početku se dešavalo često rušenje a od zadnjeg builda nije se nijednom srušio. Naračito glatko radi yt . Sistem naravno nije još završen, kako je zamišljen kao servis biće tu dosta novih stvari vremenom kao i peglanja sistema.

 

Universal app su isto korisne , za razliku od win 8.1 gde su morale biti preko celog ekrana sada se mogu sasvim lepo koristiti u okviru "prozora". Mail,Calendar,OneNote,Maps, koristim I Weather I Sport, odlične aplikacije .

 

Kada se sve to poveže sa action centrom I notifikacijama  onda se dobije zaokružen proizvod, naravno koji će se dodatno poboljšavati. Tek treba da ubace message app koja će biti uparena za verzijom za telefon.

 

Cortana je isto dobra u nekim situacijom, pogotovu ako je koristite na telefonu , imate sve sinhronizovano.

 

Za skeptike i korisnike win 7 sistema preporučujem instaliranje tamo u oktobru, taman da se slegne sistem a i imaće vreme da se upoznaju više sa sistemom, win 8.1 korisnici naravno mogu odmah update...

Edited by elementary
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...