Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

  • 7 months later...

Њиндоњс је одличан као десктоп! Ова десетка је за десет!

Користим га у таблет моду, уз потпуно развијен старт мени. Све шљака. Чак сам прешао на дев верзију Еџа, који користи хромиум енџин. Надам се да ће убацити све оне функције старог Еџа које су добро радиле. Немам намеру да се враћам на оперу (хром ми је за посао само). 

Користио сам ја и линукс до пре неколико година, али ипак су ови нови прозори непревазиђени.

 

Да ли се линукс уопште још увек развија? Нешто нисам наишао на вест о некој значајној новини. Није флејм заиста, него чиста констатација.

Link to comment

Razvija se, pričaju da nove verzije imaju mnogo bolju podršku za drajvere. Moj lubuntu troši bateriju na laptopu otprilike koliko i Windows, Fedora je, navodno, uspela da svoju distribuciju napravi tako da troši manje energije nego Windows.

 

Naleteh na interesantan tekst o novom Windosu. Cloud-based, nema piraterije... SIgurno postoji neki bolji tekst nego na Mondu, ali me mrzi sad da tražim. A pre nekoliko dana sam negde čitao sasvim drugačiju priču o novom MS-u i ne sećam se da je pisalo ono što ovde piše.

 

http://mondo.rs/a1189895/Mob-IT/Vesti/Windows-Cloud-OS-Computex-2019.html

Link to comment
On 28.5.2019. at 0:57, Бљештави Веселко said:

Да ли се линукс уопште још увек развија? Нешто нисам наишао на вест о некој значајној новини. Није флејм заиста, него чиста констатација.

Ma jok, nije flejm i ne, ne razvija se, samo je oko 70% svih web servera na Linuxu, 75% svih mobilnih telefona...

 

Mozda je bolje pitanje koliko ce dugo Windows da postoji dok ne postane jos samo jedna Linux distribucija. :laugh:

Link to comment
2 hours ago, JozoMujica said:

Ma jok, nije flejm i ne, ne razvija se, samo je oko 70% svih web servera na Linuxu, 75% svih mobilnih telefona...

 

+svi televizori

Link to comment

Питао сам о развоју линукса на десктопу, хвала Малкмус, то ме је занимало. Драјвери, апликације, игре, офис...

Она опција која ми најпре понуди оут оф боџ заокружен екосистем, побеђује код мене. Телефон, лаптоп, клауд, фрижидер, све то повезано да омогућава континуус оперејшн. 

Кладим се на Хуавеи, али може и било ко други... све док су у питању Кинези. :D

 

А сад следи моје театрално напуштање форума. И савет. Идите на неки енгр менаџмент, јогу, пијте чајеве, идите на литургије недељом, постите редовно... урадите нешто да се смирите.

ЛОГАУТ КЛИР ДИЛИТ

Link to comment
11 hours ago, Malkmus said:

Naleteh na interesantan tekst o novom Windosu. Cloud-based, nema piraterije... SIgurno postoji neki bolji tekst nego na Mondu, ali me mrzi sad da tražim. A pre nekoliko dana sam negde čitao sasvim drugačiju priču o novom MS-u i ne sećam se da je pisalo ono što ovde piše.

 

http://mondo.rs/a1189895/Mob-IT/Vesti/Windows-Cloud-OS-Computex-2019.html

 

Mnogo bitnije od standardne Windows vs. Linux klanice je ovo iznad.  Načuo sam i ja nešto slično. To su bili najavljivali još devedesetih, ali su bili dočekani na nož, tada je valjda postojala jača svest o privatnosti i nepristajanju na svršen čin, pa je MS odustao. Sada su očigledno procenili da su se vremena promenila.

 

Moguće je i da puštaju buvu, pa da vide kakve su reakcije.

 

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment
Quote

Nema podataka o tome kad bi novi Windows OS mogao da se pojavi, ali kako je 5G glavni “sastojak“, kao i Cloud infrastruktura, ne očekujemo ga sledeće, a možda ni 2021. godine, kad bi 5G tek trebalo da se “odomaći“ na svim meridijanima.

 

Računaju na ovo verovatno. Sumnjam da bi se izvršavao sa servera kao što piše, ali je sasvim moguće da su dovoljno bezobrazni da ga naprave da uopšte ne radi bez Internet veze i totalne kontrole svega.

 

Eto šanse za Linux konačno, kao što su i ovi dočekali svoju priliku zbog sličnog Adobe bezobrazluka. Još ako bi te programe napravili za Linux, Microsoft i Adobe bi možda morali malo da se zamisle.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...