Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

39 minutes ago, BOOGIEMAN said:

 

 

4 evra. Bilo i za 3 i za 5, al' nisam hteo da stipsarim/odnosno da se razbacujem

 

 

Pa sigurno imaju neki mehanizam kontrole. Gledam sad, prava cena je $199

ja na dva uređaja više od godinu dana teram bez problema, plaćeni po 3$

Link to comment

A da li su tako kupljene licence legalne ovde? 

Šta bi se desilo da nekome dođe inspekcija? Postoji i ona situacija u servisu kad ja odnesem kompjuter na redovno održavanje i oni mene pitaju da li je instaliran legalni softver...

 

 

Zbog pitanja u servisu svojevremeno sam rešio da ovladam Linuxom.

Link to comment

Ranije nisu bile legalne. Licenca nije važila van države u kojoj je originalno prodata, s tim što sam siguran da su u EU morali da naprave neki izuzetak zbog jedinstvenog tržišta. Ne znam da li se u poslednjih par godina promenila situacija... ali sumnjam, pošto bi u tom slučaju morali da unificiraju cene u celom svetu a to nisu uradili.

Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

Ranije nisu bile legalne. Licenca nije važila van države u kojoj je originalno prodata, s tim što sam siguran da su u EU morali da naprave neki izuzetak zbog jedinstvenog tržišta. Ne znam da li se u poslednjih par godina promenila situacija... ali sumnjam, pošto bi u tom slučaju morali da unificiraju cene u celom svetu a to nisu uradili.

 

Na ovo sam naišao i bio zapanjen, pa su mi objasnili da je bitno zbog poreza i morao sam se složiti da ima nekog smisla iako mi se ne sviđa.

 

@Malkmus -  za kući, niko ti neće proveravati, a imaćeš legalnu kopiju bez aktivatora i ona će se lepo i na miru apdejtovati i nuditi udobnost legalnog softvera. Za posao mislim da i dalje mora kod nas da bude kupljeno. Ja nisam na poziciji koja se time bavi ali mi je skoro pa besmisleno, pošto to onda nije antipiraterija i legalnost softvera nego samo pare vezane za to, ono što me je interesovalo, ako ti kupiš jeftinu licencu od pravnog lica i podneseš PDPO i platiš sve tražene dadžbine za uvoz softvera iz inostranstva šta bi ti rekla inspekcija.  Kontam da bi ih to jako zbunilo ali bi verovatno, iz ćistog ćefa i dila sa tim kompanijama, insistirala na kupovini kod nas, te na kraju, ako je za firmu otvori se za win i šta da se radi (glasaj za onoga ko to ukine :))

Link to comment

Hvala obojici. 

Više sam pitao zbog kućnog kompa. Bilo mi je neprijatno kada su mi postavili to pitanje u servisu.

Znači, ili instalacija Linuxa pre servisiranja, pod uslovom da nije neki kvar, ili Linux za stalno.

Link to comment

Koliko se sećam, moraju da pitaju u slučaju da rešavanje problema zahteva reinstalaciju ili repair OS. Na nekoj davnašnjoj MS konferenciji na kojoj sam bio ljudi iz MS su čak pričali da je u tom slučaju (ako zatekne piratski win) servis dužan da ga legalizuje i naplati ili da ga deinstalira... ukoliko je reč o firmi koja je MS Partner.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...