Jump to content
IGNORED

Wearable - the future is here and I like it


Recommended Posts

Otkrila sam toplu vodu ^_^ , ali to nimalo ne umanjuje moje oduševljenje, a nisam jedina. Koliko čitam i vidim, zaraza je na svjetskoj razini pa stoga i odluka za pokretanjem posebnog topica jer sam sigurna da vas ima koji o tome znate dosta, a i imate već dobra ili loša konkretna iskustva.

Radi se o raznim vrstama tracking uređaja koji vam pomažu da vodite aktivniji život, kontroliraju vaše navike, prijeđene kilometre, potrošnju kalorija, otkucaje srca, itd. 

Nedavno sam slučajno naletjela na jednu mobile app i tako je sve krenulo...

Da skratim, oni koji već imaju, znaju o čemu se radi, a koji nemaju/ne znaju, možda je ovo spravica koja će im promijeniti život na bolje. 

Ima ih jako puno na tržištu i apsolutni su hit, sve ovisi o tome uz koju ste mobile platformu vezani, ali ne nužno. 

 

Neki od najčešće spominjanih:

 

Fitbit - https://www.fitbit.com/

 

i sad da ne trošim vrijeme, 

ovdje je pregled najboljih trackera - http://www.wareable.com/fitness-trackers/the-best-fitness-tracker

 

Ja sam, s obzirom da sam na windows phone platformi, a ako mi se ispune sva očekivanja uz skorašnje Windowse 10, kanim tu i ostati,  bacila oko na Microsoft band  koji je po mom nestručnom mišljenju apsolutno u vrhu;

 

Microsoft band http://www.microsoft.com/microsoft-band/en-gb

 

ali to će biti moj idući uređaj, a trenutno sam za probu, a i zato jer mi se sviđa što imaju veliku zajednicu, brdo aplikacija za vježbanje, integraciju/sinkronizaciju na svim uređajima + njihovu web stranicu, mogućnost "uživo navijanja", natjecanja s prijateljima, itd. , a i zato što su vrlo friendly prema svim platformama, pa neovisno o tome jeste li iPhone, Android ili WP, možete sasvim komotno koristiti sve mogućnosti. A i radi se o kompaniji koja je specijalizirana za sve vrste sportova i fitness, pa nekako ne sumnjam da će se i dalje razvijati, dakle - Runtastic - https://www.runtastic.com/

uz čije sam mobile appove, a i proteklih nekoliko dana uz njihovu web stranicu već počela trčati, a fora je u tome što stalno motiviraju i time sasvim fino minimaliziraju moju lijenost kad su sportske aktivnosti u pitanju, uz posao koji iziskuje uglavnom sjedenje itd.,  - svima je jasno da baš ne živimo osobito aktivan život. Bar ako spadate u moju grupu ljudi kojima samodisciplina u tom segmentu nije na osobitom nivou. Hm. Bila dosad! Doista mislim da su ove stvarčice sjajne, a po nekim recenzijama donose revoluciju jer ljudi su aktivniji, na što ih nijedan liječnik do sad nije uspio tako učinkovito  natjerati. Što opet  podrazumijeva više zdravlja, manje bolovanja, manje trošenja love na lijekove, bolovanja.

 

I tako, za 2 -3 dana postajem ponosna vlasnica Runtastic Orbita koji je negdje, bar mislim, u sredini po kvaliteti, a jedna od dobrih stvari jest i što je waterproof (do 100 metara dubine) a što drugi trackeri u tom rangu nemaju. 

Evo ga! - https://www.runtastic.com/orbit

I uz njega, za punu funkcionalnost ide mobile app ( dostupna za sve platforme) - https://www.runtastic.com/en/apps/me

 

So, the future is here and I like it!

A vi? :)

 

P.S. Topic je naravno zamišljen da se bavi i svim ostalim "nosivim" tehnikalijama...

Hm. Jesam li ovo možda trebala postati pod "Fitness& zdravlje"? E pa sad, što je tu je, ne da mi se ponovo :D

Edited by Zoe
Link to comment

ја имам фитбит флекс и сонијеву наруквицу, проблем је што и ја имам лумију и то доста ограничава, сонијева је одлична али има смисла само уз андроид телефон, због тих додатних глупости поред фитнес трекинга, ја сам покушавао да је користим уз таблет, али на крају дао сестри, фитбит је одличан за то што ради (прецизнији од сонија кад је бележење корака), опет wp платформа ту доста ограничава, рецимо мени би више одговарао hr од flex-а због ради нотификација о позивима (пошто ми се зна десити да не приметим да ми звони телефон у џепу, ако нпр. шетам по граду)... оно што ради flex ради добро, бројање корака, аларм, бележење спавања (мени битно и због месечарења) од осталих ствари повезао сам га са ендомондом... мана је што не могу да га научим да ми бележи вожњу бајсом

 

мајкрософтов банд сам прескочио јер ми је превише гломазан, мада сад већ размишљам да се опробам и са њим

Edited by Dionysos
Link to comment

kopiram status jednog prijatelja koji je istinski fanatik i za gedžete i za microsoft alate

 

Microsoft Band is officially crap. The device was apparently designed by people who don't have a clue what activity tracking should be about. The Health app has some interesting features, but the sensors are inaccurate.
Heart rate measurement is accurate at intervals, but it varies hugely. For a 40 minute run its average was 3bpm less than actual which is not that bad on average, but the sensor shows mostly inaccurate rate at any given moment. It jumped between 125 and 175. Pace measurement is also an estimate and it was randomly jumping between 5:15 and 7:25, even though on average it was pretty accurate.
The biggest problem is that the statistics I collect in the Health app don't really tell me much. There is no tool that I can use to analyze heart rate in relation to map, to see which segments were most strenuous and where and why my rate went up. It gives good summary statistics, but that's all. The map analysis is not interactive and the only thing it tells me is where I was fast, where I was slow, and where I was at average speed. Not useful at all.
What I hoped for was that the RunKeeper integration (eagerly advertised from both RunKeeper and Microsoft ends) actually works - but the only data that's synced is the averages and summaries. No map, no pace or heartrate details, nothing.
So, to me, Microsoft Band seems to have been a device designed in rush because Microsoft felt it has to have a device in that arena. It could have been a nice and a useful device, and possibly it still can, because its software can be updated, but right now, at this stage, with the state of the tools and integration, it is useless. I regret that I didn't go with a FitBit Surge, or maybe even something else that can accurately track heartrate and pace and upload all data to RunKeeper. Right now, that device is my mobile, but it's far less convenient than Band (or a similar device), and I hate wearing headphones while running. I'll probably keep band, disconnected from my RunKeeper, but apparently, for a while, I'll also run with my mobile and Zephyr HXM strapped around my chest. Too bad.

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment

@ Dionysos 

Što se tiče izgleda, nije ni Runtastic Orbit baš nešto. Ima ih koji izgledaju xxx puta bolje, ali prevladale su funkcije i donekle pouzdanost, odnosno pregledala sam dosta recenzija i kritika. Ali glupo je da donosim zaključke dok ne stigne, pa ću javiti utiske. I da, jako mi je važna kompatibilnost sa WP, a Runtastic to radi bez greške, probaj, čisto da vidiš, imaš app Runtastic - ja je koristim i super sam zadovoljna, a i fino sinkronizira sve podatke automatski s web stranicom koja skuplja statistiku. Malo su na webu dosadni s nagovaranjem na premium članstvo, ali navikla sam. 

 

@Lezilebovich

 

Problem je u tome što sam naišla na brdo identičnih ili sličnih kritika upravo za Fitbit. Uglavnom vrlo negativni komentari od korisnika koji su razočarani Fitbitom, pa je jedan od razloga što sam se odlučila za  Orbit i taj. Što se tiče Microsoft banda, on definitivno nudi najviše opcija. Izgleda da nijedan od tih uređaja nije osobito precizan u nekim stvarima - to su najveće zamjerke na koje nailazim. O RunKeeperu ne znam ništa, pa hvala za info!

Edited by Zoe
Link to comment

Što se tiče recenzija, a ima ih hrpetina, zapravo je zanimljivije čitati komentare ispod.

Što se tiče izgleda, tu se uopće ne slažem iz prostog razloga što ljudi na ruci nose ogromne, ružne satove i u usporedbi s njima mi uopće nisu ni glomazni ni ružni ni Runtastic Orbit ni Microsoft Band. Kod Orbita mi se sviđa i to što ima narukvice u boji, a ne mora se nositi kao narukvica, nego za pojasom, itd. Osim toga i Garmin Fenix 3 i Polar M400 i svi Basis modeli su daleko ružniji.

Ne kužim otkud uopće zaključak da se track narukvica "ne bi smjela vidjeti" ili da "mora biti što diskretnija". Glupost. 

 

U svemu tome je, bar meni, najinteresantnije i najvažnije ovo:

 

"Like many of you, I work in front of a computer. They’re powerful devices, but they also suck your will to live and trick you into never, ever getting up and going outside. Reasons like that are why fitness trackers were invented."

 

I ako te stvarčice doista ljude uspijevaju pokrenuti, a po svemu sudeći uspijevaju, to je po meni ključno. 

Edited by Zoe
Link to comment

Ne kužim otkud uopće zaključak da se track narukvica "ne bi smjela vidjeti" ili da "mora biti što diskretnija". Glupost.

 

рецимо ја своју скидам једино кад се туширам (мада као може да поднесе то) и када се пуни, из тог разлога мени лично значи да буде што неприметнија

 

мени више смета у том чланку што фитнес трекерима замерају недостатак екрана

Edited by Dionysos
Link to comment

 A kako uopće znaju koji je najprecizniji kod brojanja koraka, otkucaja srca, itd? Ako na primjer nose dva, svaki na jednoj ruci, otkud znaju koji je točniji? :D

Ok, tako što sami broje. Mislim...

Edit: eh da, jako bitna stavka - udobnost kod nošenja. Da ne žulja, ne stvara alergije, da je lak, da ni ne znaš da ga imaš na ruci. 

Edited by Zoe
Link to comment

viđam ih sve češće, ali nikako da mi objasne koja je korist od toga?

 

šta radite kada na kraju meseca/nedelje izvučete analitiku aktivnosti? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...