Jump to content
IGNORED

Euroleague 2015/16-dogodine u Berlinu!


Apollo Creed

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bradilko

    54

  • Timmy

    49

  • Joe D

    47

  • MiddleClass

    44

NIsu Strazbur uopšte divljaci (btw, kako je uopšte moguće upotrebiti reči Strazbur i divljaci u istoj rečenici u bilo kom kontekstu). Igraju finu košarku sa dosta kretanja i šutiranja. Sad, što se poimanje košarke prosečnog navijača sa ovog prostora zaglavilo negde u 1994. godini, najmanje je Strazbur kriv. 

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Ivo, šta podrazumevaš pod tim '1994'?

 

Poslao tapatalk

 

Pa ono, stroga kontrola, Bodiroga koji tapka loptu 20 sekundi, ko šutne otvoren šut u 5. sekundi napada = indijanac van kontrole, ako ne prođe čist kontranapad, smorićemo protivnika do besvesti sl.

 

Košarka je brza igra, što bi rekli Ameri the game of streaks and spurts (ne znam ni kako bi to preveo). Ovo sinoć je bilo upravo to, Fener je upao u mašinu, Strazbur je imao strašan momentum na obe strane, igrali su sa puno samopouzdanja, imali neke fenomenalne minijature. Ovakvi porazi se dešavaju i najboljim timovima na svetu (američkim) - nije to ništa spektakularno. Evropska košarka je mnogo brža nego što je bila ranije (na sreću), tako da te priče o kontroli tempa i sl sve manje piju vodu i imaju smisla (na sreću, takođe).

 

btw, meni je utisak juče Fesenko. Koliki čovek jbt. Vujukas je pored njega izgledao kao adolescent.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Strazbur je juce bio u zoni na svom terenu. Sut ih je sluzio, iz toga je raslo samopouzdanje pa je na kraju sve sto su bacili na kos ulazilo. Uz to Fener je jos uvek nepovezan i daleko od iole pristojne forme. Desavaju se takve utakmice, ali ne treba iz njih izvlaciti zakljucke. Niti je Strazbur ista vise od solidnog Evrokup tima, niti ce Fener ispasti ranije od cetvrtfinala.

 

btw, meni je utisak juče Fesenko. Koliki čovek jbt. Vujukas je pored njega izgledao kao adolescent.

 

Isti utisak sam imao prosle nedelje kad je bacao Raduljicu kao skolarca. Verovatno fizicki najdomiantniji centar u Evropi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...