Jump to content
IGNORED

PPP simulacija grčkog referenduma


Muwan

PPP pooll(tm)(tm) grčkog referenduma  

155 members have voted

  1. 1. Da li ste za usvajanje fiskalnih mera po predlogu Troike od prošlog vikenda?

    • DA / NAI
      43
    • NE / OXI
      97
    • Ne glasam/poništavam listić/ostajem da blejim kod kuće/guglam recept za molotov koktel
      15


Recommended Posts

Glasao bih za OXI zato sto mi je muka od ovih krajnje licemernih EU birokrata. Grci ce najebati sta god da izaberu. Bar neka kazu sta misle o svojim dobrotvorima i spasiocima.

Link to comment
  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    27

  • Braća Strugacki

    14

  • Budja

    13

  • vememah

    10

Top Posters In This Topic

Obrazovani ljudi im odlaze ili se spremaju da odu, nema para u bankama, ide im turistička sezona koja ako propadne mogu da se slikaju i sa NAI i sa OXI. Mislim i ja da će na kraju uleteti Ameri i rešiti stvar somehow i sprečiti neko totalno rasulo, ali do tada mogu ozbiljno da propate, Zamišljam situaciju u kojoj samo mesec dana, samo mesec dana, nema para uopšte - pa počeće da se ubijaju i može totalno da se sjebe država, samo od toga da se oporavljaju godinama. Ne kažem da je nemoguće da OXI varijanta uspe, ali da mi neko da glasački listić i da idem u grčku ambasadu da ga ubacim...ne bih mogao da se kockam životima i ušteđevinama miliona. Te, zamišljajući takav scenari (listić, ambasada), glasao  bih NAI. 

 

A i mislim da će to osnažiti poziciju onih koji žele da im olakšaju i što pre reše krizu. Taj sporazum o kome se glasa realno ne postoji, narod ovde zapravo šalje političku poruku. A ako neko u Berlinu ili Briselu tu poruku pročita tako da je ovo do sada bilo super - well, uvek su tu izbori koji će u tom slučaju veoma brzo.

Link to comment

Posto gloginje mlatimo tudjim jelte, glasao sam oxi. A i da mlatimo svojim glasao bih oxi. Naivno, ideoloski, idealisticki, neposteno prema poreskim obveznicima drugih zemalja, sve se slazem, ali nije bas ni fer da se sve sto zabrlja elita™ prelama preko grbace neelite™. I kapiram ja da ni oxi ne znaci nista bitno drugacije, ali ako se Angeli i eliti™ ne svidja takav glas, onda ga rado stavljam na panj. 

Link to comment

NAI, vracanje (ili muke oko vracanja, dug je nemoguce vratiti) nezaradjenog novca moze jedino da ih natera da sledece generacije to vise ne cine.

Otkad znam za sebe znam i za "Duzni kao Grcka".

Jebes dugove.

Edited by Friend
Link to comment

nai naravno, jedini ispravni put, ja sam za dodatnu stednju i ovde plus amateri ne vode nigde plus se stvari u zivotu ne resavaju same od sebe plus nije iskrena ta ideologija plus nemam nista protiv mocnih birokrata dok mi sistem drze stabilnim plus ako moze entropija u nekom drugom veku

Link to comment

Da ne živim u Grčkoj - OXI, jer će Grexit s ovakvim Grcima i Nemcima ponovo doći na red za koju godinu pod znatno gorim okolnostima. Da živim - i imam šta da izgubim, a verovatno bih imao - NAI.

 

Dakle NAI, pošto ne želim da mlatim tuđim.

Link to comment

NAI, gade mi se europske birokrate ali ovaj grcki politicki milje je jos 10 puta gori. Nema nade da ce bilo ko od njih uspeti da uradi sta treba da se uradi i kako treba da se uradi.

Link to comment

Jel istina da je grcka crkvaja za nai? Koliko je to uopste bitno? 

 

Jeste,

 

To je ta napredna koalicija draga Andurilu: crkva+tajkuni iz MEGE, SKAI i ostalih televizija, pa onda Karamanlis (onaj sto je kupovao odraslo drvece da stavi ispred olimpijskog stadiona 2004. i koji je nekoliko puta prekoracio olimpijski budzet), Bakojani...

Link to comment

Nisam glasao jer nisam u poziciji grckog glasaca.

 

No, da ponovimo, ako je glas za OXI demagogija, glas za NAI je sasvim sigurno glas za SPS 1990. i "Sa nama nema neizvesnosti". Bice je i te kako.

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...