Jump to content
IGNORED

PPP simulacija grčkog referenduma


Muwan

PPP pooll(tm)(tm) grčkog referenduma  

155 members have voted

  1. 1. Da li ste za usvajanje fiskalnih mera po predlogu Troike od prošlog vikenda?

    • DA / NAI
      43
    • NE / OXI
      97
    • Ne glasam/poništavam listić/ostajem da blejim kod kuće/guglam recept za molotov koktel
      15


Recommended Posts

Ima smisla da je Americi u interesu da se Evropa dalje prezaduzuje, da se Evri stampaju, da kamate ostanu na nuli i da Goldman uzima

provizije. Ako ce nesto unistiti srednju klasu u EU onda su to kazino bankari i neodgovorni potrosaci/duznici.

 

Ja znam jedno: u ne preterano verovatnom scenariju da Grčka glasa OXI, a US izvrše neizdrživ pritisak na Nemačku da popusti i ugovori sa Grčkom relativno brzo treći bail-out uz otpis velikog dela duga, to je ekvivalent namernom slabljenju pozicije Angele Merkel i u Nemačkoj i u Evropi. Lično ne vidim takav razvoj događaja, ali sasvim je moguće da grešim i čak, uz ovaj tvoj razlog vidim još jedan, ali otom potom. Situacija je sumanuta i Syriza, ako joj je bio cilj (a verovatno jeste) da krizu digne na što je moguće viši nivo jeste uspela u tome. 

Link to comment
  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    27

  • Braća Strugacki

    14

  • Budja

    13

  • vememah

    10

Top Posters In This Topic

Ja znam jedno: u ne preterano verovatnom scenariju da Grčka glasa OXI, a US izvrše neizdrživ pritisak na Nemačku da popusti i ugovori sa Grčkom relativno brzo treći bail-out uz otpis velikog dela duga, to je ekvivalent namernom slabljenju pozicije Angele Merkel i u Nemačkoj i u Evropi. Lično ne vidim takav razvoj događaja, ali sasvim je moguće da grešim i čak, uz ovaj tvoj razlog vidim još jedan, ali otom potom. Situacija je sumanuta i Syriza, ako joj je bio cilj (a verovatno jeste) da krizu digne na što je moguće viši nivo jeste uspela u tome. 

 

bravo za sirizu, cipras aka cipiripi je pravi maher

Link to comment

pa realno, ideja da će ovakvu jednu stvar da rešava 1 Dajselblum je presmešna. Kome je to palo na pamet treba dobro da se pogledaju u oči™

Link to comment

ni ja ne verujem da radnički sekretar može nešto da reši, ali...

 

 

 

"Sporazum će biti postignut bez obzira da li će odgovor na referendumu biti 'DA' ili 'NE'", rekao je Varufakis.
Link to comment

Nai naravno. Oxi ne znaci da ce dugovi nestati vec samo da ce biti jos teze narodu a sve zbog nekakvog "ponosa" koji je ponos samo u Dnevniku 2 a u stvarnosti je jad i beda.

 

Takodje pare koje su date su neciji taxpayer money. Treba i te ljude postovati.

Link to comment

i zbilja zanimljivo kako nije lako kliknuti na oxi čak ni ovde  :cry:

+1

pola sata gledam topik i ne znam. ajd oxi, pa šta bude što kaže vasilije.

zrelo je u evropi.

Link to comment

Da zivim u Grckoj, imam posao i ustedjevinu u banci, DA. 

 

Od par ljudi sam cuo da su sretali na svojim letovima Grke koji zive u Zap. Evopi i idu kuci da bi glasali DA na referendumu.

 

Ovako razgacen pred tv-om u subotu popodne, dok sa cinijom sladoleda na stomaku cekam da pocne Wimbledon without a care in the world, NE, majku im imperijalisticku...

Link to comment
 

NAI

 

NAI znaci da ce biti sporazuma a Syriza kaze da OXI znaci da ce biti sporazuma samo da ce ga ispregovarati pod boljim uslovima. <_<  Kao da samo od njih zavisi kakve uslove ce dobiti.

A i jedva cekam da vidim ledja Varoufakisu, izrazito iritantan covek.

 

Prognoza referenduma: 54-46 za NAI

 

CJD4EEmXAAAcliH.jpg

 

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...