Jump to content
IGNORED

PPP simulacija grčkog referenduma


Muwan

PPP pooll(tm)(tm) grčkog referenduma  

155 members have voted

  1. 1. Da li ste za usvajanje fiskalnih mera po predlogu Troike od prošlog vikenda?

    • DA / NAI
      43
    • NE / OXI
      97
    • Ne glasam/poništavam listić/ostajem da blejim kod kuće/guglam recept za molotov koktel
      15


Recommended Posts

Dakle, da imate pravo glasa u Grčkoj kako biste glasali sutra? Referendum je skroz opičen jer osim što se glasa na brzaka i na o-ruk, predmet istog je fiskalni paket koji posle referenduma više neće biti u opticaju. Možda će biti bolji, možda će biti gori, ali isti (onaj o kojem se formalno glasa) biti neće. Tako da referendum na neki način predstavlja uticaj grčkog elektorata na dalje pregovore odnosno nov fiskalni paket koji će biti osmišljen. U političkom smislu referendum je još značajniji tako da je red da se i PPP izjasni na ovu temu.

Link to comment
  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    27

  • Braća Strugacki

    14

  • Budja

    13

  • vememah

    10

Top Posters In This Topic

Ne mogu da glasam sa tt-a, ako je postavljen pppool, ali bi glasao za oxi.

 

Mislim da će tako pritisak od USA i šansa da sa ova kriza što pre završi biti veći i verovatno nešto povoljniji po Grke. Ali, genereralno, kao što sam napisao i na onom topiku, USA će preseći krizu kakogod, i objasniti Nemcima da su loš lider i pregovarač, i da su oni još glavni u Evropi, te da su njihovi interesi no-no...

Link to comment

OXI

 

ako Grčka zbog istih mora istovremeno da kupi oružje i da kreše penzije onda nema preterano mesta za diskusiju

Link to comment

Glasao za oxi, ali ono tudj gloginje. Ako meni, kome makar kratkorocno ni iz dzepa ni u dzep, nije bilo svejedno da kliknem na oxi na ppp, mislim da ce sutra na pravim birackim mestima klecnuti mnoga kolena. Stoga predvidjam comfortable win za nai. 

Link to comment

Ne mogu da glasam sa tt-a, ako je postavljen pppool, ali bi glasao za oxi.

Mislim da će tako pritisak od USA i šansa da sa ova kriza što pre završi biti veći i verovatno

nešto povoljniji po Grke. Ali, genereralno, kao što sam napisao i na onom topiku, USA će preseći krizu kakogod, i objasniti Nemcima da su loš

lider i pregovarač, i da su oni još glavni u Evropi, te da su njihovi interesi no-no...

Ima smisla da je Americi u interesu da se Evropa dalje prezaduzuje, da se Evri stampaju, da kamate ostanu na nuli i da Goldman uzima

provizije. Ako ce nesto unistiti srednju klasu u EU onda su to kazino bankari i neodgovorni potrosaci/duznici.

Link to comment

Glasao za oxi, ali ono tudj gloginje. Ako meni, kome makar kratkorocno ni iz dzepa ni u dzep, nije bilo svejedno da kliknem na oxi na ppp, mislim da ce sutra na pravim birackim mestima klecnuti mnoga kolena. Stoga predvidjam comfortable win za nai. 

 

istu stvar sam pomislio i osetio.

Link to comment

OXI, pa kako ispadne. 

 

koji si milan milutinović

 

da jer će u slučaju distopije evropljani pohrliti u hrvatsku da se natrašaju a to se ne sme dozvoliti   :fantom:

Link to comment

Glasao za oxi, ali ono tudj gloginje. Ako meni, kome makar kratkorocno ni iz dzepa ni u dzep, nije bilo svejedno da kliknem na oxi na ppp, mislim da ce sutra na pravim birackim mestima klecnuti mnoga kolena. Stoga predvidjam comfortable win za nai. 

+1 za sve

i zbilja zanimljivo kako nije lako kliknuti na oxi čak ni ovde  :cry:

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...