Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

27 minutes ago, laser lotus said:

Još nije jasno šta se dešava sa ljudima koji rade direktno za strane kompanije.

 

Mislim da ce pokrenuti novu seobu Slovena ako budu dirali ljude koji rade direktno za strane kompanije.

Link to comment

Slobodno sudijsko uvjerenje poreznika ;) - tako je i do sada bilo za konkretan iznos poreza (ali je barem bilo potpuno jasno ko može da upadne u paušalno oporezivanje).

 

Zavisi i od strane kompanije, ali manje su obično dovoljno fleksibilne da može da se zaobiđe većina ovih tačaka (pod uslovom da su uopšte i validne).

Edited by laser lotus
Link to comment
On 15.5.2019. at 15:01, Ros said:

ja uvek pita da li je zainteresovani dobar u matematici. ne samo dobar, nego odlican i vise.

cudo kako posle tog pitanja splasnjava odusevljenje

 

Brat je završio jednu od onih obuka i zaposlio se kao ITjevac, pričao nešto sa nekim drugom koji je slično prošao, i ovaj ga pita kao brate, evo radim već mesecima, i sve se pitam kad će ta matematika biti potrebna što su svi pričali da je bitna, kao možda je do mene, jel tebi treba, a brat ono ma ne, nemam pojma što je pominju. Možda je do toga što rade front end, sad, ne razumem se, ali i brat je baš bio u zbunu oko te priče kako je matematika nešto potrebna.

Link to comment
18 hours ago, Lezilebovich said:

Ne znam gde smo pisali o pausalcima, ali izgleda da tome dolazi kraj. Imacemo Test Samostalnosti :D.

https://www.netokracija.rs/kraj-angazovanju-pausalaca-160110?fbclid=IwAR0O9vpCAag02P0BmS6NbfbkLMLRspKbPl078zPMgx8DKpWpaFBgfZdTglI

 

Meni ovo deluje kao narucen tekst od strane vecih firmi, koje nisu u mogucnosti da ponude posao u IT-u preko agencija. Manje firme su fleksibilnije sto neko rece ovde, i kod njih je uvek lakse da naprave takve uslove da ljudi mogu da rade preko agencija.

 

Pored svega, direktorka firme za koju radim, kaze da ima izvor u ministrarstvu, i da oni jos uvek nemaju ni nacrt novog zakona.

Link to comment
1 hour ago, Dagmar said:

 

Brat je završio jednu od onih obuka i zaposlio se kao ITjevac, pričao nešto sa nekim drugom koji je slično prošao, i ovaj ga pita kao brate, evo radim već mesecima, i sve se pitam kad će ta matematika biti potrebna što su svi pričali da je bitna, kao možda je do mene, jel tebi treba, a brat ono ma ne, nemam pojma što je pominju. Možda je do toga što rade front end, sad, ne razumem se, ali i brat je baš bio u zbunu oko te priče kako je matematika nešto potrebna.

 

Front-end ti je bukvalno najnizi programerski posao. I one baje sto mesaju malter i sljunak ne moraju da znaju nista o arhitekturi i projektovanju.

Pri tom, algoritmi i optimizacije i slični su deo back-enda, a to je ono gde su mata i način razmišljanja krucijalani.

Link to comment
Just now, goofs said:

 

Front-end ti je bukvalno najnizi programerski posao. I one baje sto mesaju malter i sljunak ne moraju da znaju nista o arhitekturi i projektovanju.

Pri tom, algoritmi i optimizacije i slični su deo back-enda, a to je ono gde su mata i način razmišljanja krucijalani.

 

Pa tako sam i ja razumela, ali onda je i to fer reći ljudima - tipa možeš da radiš front end ako ne znaš matematiku.  A ne ako ne znaš matematiku ni ne pomišljaj na prekvalifikaciju u IT.

Link to comment
57 minutes ago, Dagmar said:

 

Pa tako sam i ja razumela, ali onda je i to fer reći ljudima - tipa možeš da radiš front end ako ne znaš matematiku.  A ne ako ne znaš matematiku ni ne pomišljaj na prekvalifikaciju u IT.

"IT" podrazumeva toliki spektar zanimanja da je besmisleno reći da treba ovo ili ono.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Pri tom, algoritmi i optimizacije i slični su deo back-enda, a to je ono gde su mata i način razmišljanja krucijalani.

Hm, to zavisi od konkretnog posla pri čemu su bek end poslovi gdje se koristi nešto više od srednjoškolske matematike (ako i toliko) u debeloj manjini.

Link to comment
10 minutes ago, Host said:

Za bazicne poslove nije neophodna matematika, dovoljna je sposobnost logicnog razmisljanja. Za bilo koji ozbiljniji rad treba matematika. 

Ne ruši ljudima sneška... :fantom:

 

 

 

Link to comment

Ja sam komentarisala konkretno za ljude koji se raspituju o prekvalifikaciji u 30im godinama. Tu se valjda podrazumeva da se radi o prekvalifikaciji da se osposobi za bazične poslove, teško da je neko baš toliko nerealan da zamišlja da će posle nekog kursa ili godinu dana učenja da postane vodeći programer ili šta već.

Link to comment
Just now, radisa said:

Ne ruši ljudima sneška... :fantom:

 

Pa jel tebe pitaju kako da postanu direktori ITja ili kako da dobiju junior poziciju za front end? Ako je ovo prvo onda svaka čast raspitivačima...

Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

"IT" podrazumeva toliki spektar zanimanja da je besmisleno reći da treba ovo ili ono.

 

Ali u realnosti obojici momaka koje sam citirala su probili uši sa "treba matematika, treba matematika".

U prevodu čak i te savete od ljudi koji su već u ITju treba uzimati sa zrnom soli, ili nekoliko njih.

Edited by Dagmar
Link to comment
Just now, Dagmar said:

Ja sam komentarisala konkretno za ljude koji se raspituju o prekvalifikaciji u 30im godinama. Tu se valjda podrazumeva da se radi o prekvalifikaciji da se osposobi za bazične poslove, teško da je neko baš toliko nerealan da zamišlja da će posle nekog kursa ili godinu dana učenja da postane vodeći programer ili šta već.

:D

 

NE znas ti sta sve ljudi zamišljaju... Trenutno radim kod klijenta, gde su umislili da će posle jednog kursa moći da nam otkažu ugovor o održavanju jer će sve naučiti na kursu... 

 

imao sam situaciju da me čovek mrtav ozbiljan pita da ga naučim programski jezik za jedno popodne...Pri tome nikad nije programiro ništa...

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...