Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

Trenutno na windži, večeras ću da preteram neki lin laptop, pa da vidim šta može da se radi sa HTML DOM-om i php-om...

Čini mi se da mogu da skupim sve curlom, pa da očistim DOMom, al' to samo nagađam...

Link to comment
4 minutes ago, Skyhighatrist said:

Trenutno na windži, večeras ću da preteram neki lin laptop, pa da vidim šta može da se radi sa HTML DOM-om i php-om...

Čini mi se da mogu da skupim sve curlom, pa da očistim DOMom, al' to samo nagađam...

Ma možeš sigurno.

Link to comment

@Skyhighatrist

 

Cekao sam neku glupost na poslu da se zavrsi. Proverio sam na par mesta, deluje da je ok, ali proveri detaljnije. Nisam cistio podatke, ima na gomili mesta prazno ili // ili 180 ili 180.00 ili 180 - 200 ili - 200 itd. itsl.


Ovako izgleda

 


{

  "01.08.2019.": {

    "KROMPIR": {

      "Banovo brdo": "80 - 100", ...

    },

    "MLADI KROMPIR": {

      "Banovo brdo": "", ...

    }

  }

}

 

pppijace.json.zip

Edited by Venom
Link to comment

Ma zezam se, uhvatio si me taman kad sam izlazio. Node je, mada pretpostavljam da moze bilo sta.

 

Ja sam mislio da hoces da se zezas samo s podacima, a da je pribavljanje podataka samo dosadni preduslov. Jedino sto ti treba je dom parser da iskopas ono sto ti treba sa stranice.

Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sa reddita:

 

Quote

 

Ovo sam pronašao u jednoj grupi na Fb:

Uvešće se test samostalnosti i ako agencija ne pređe test samostalnosti, prihodi agencije će se oporezivati oko 58%. U prilogu šaljem 11 kriterijuma za test samostalnosti. Ako se ispuni 6 od 11, ide navedeno dodatno oporezivanje.

  1. Nalogodavac definiše radno vreme
  2. Preduzetnik ima pravo na odmor i odsustva uz naknadu i nalogodavac ga odobrava
  3. Preduzetnik koristi prostorije koje obezbeđuje ili poseduje nalogodavac
  4. NalogodÎavac vrši osposobljavanje preduzetnika i rukovodi procesom rada
  5. Preduzetnik koristi materijalna i nematerijalna sredstva za rad koje obezbeđuje nalogodavac
  6. Nalogodavac oglašava pozicije za koje angažuje preduzetnika ili u tu svrhu angažuje recruiter-e
  7. Preduzetnik obavlja posao kod nalogodavca radeći u timu sa zaposlenima ili sa drugim preduzetnicima
  8. Najmanje 70% prihoda u 12 meseci preduzetnik ostvaruje kod nalogodavca
  9. Preduzetnik obavlja poslove iz delatnosti poslodavca i za to ne preuzima poslovni rizik prema klijentima nalogodavca
  10. U ugovoru postoji non-compete klauzula
  11. Preduzetnik je angažovan kod nalogodavca više od 130 dana u 12 meseci

 

 

Još nije jasno šta se dešava sa ljudima koji rade direktno za strane kompanije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...