Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

Tačne cifre naravno ne znam, jer to ljudi međusobno ne dele (sem izuzetno bliskim).

Ono što je sigurno da su tamo prelazili inženjeri koji su imali plate oko 3k eura (agencijski; paušalci) i kao razlog navodili finansijsku ponudu. Sad probaj da isprojektuješ koja je to razlika koja natera nekog od 3k da promeni posao i ode u nepoznato (potpuno nova firma na tržištu koja sem činjenince da radi na hajpovanom blockchain-u nema ništa u ponudi).

 

Ali, meni ta cifra za seniore nije nerazumna i neprihvatljiva (uz ogradu da definisanje "seniorstva" je poseban problem, i mislim da mora da podrazumeva mnooooogo više od samo tehničkog znanja) jer je problem naći kvalitetne ljude, ne samo u Srbiji već globalno, i plate prirodno rastu u struci. Problem je podizanje lestvice za juniore i ljude sa ne više od 2 godine iskustva (bilo kakvog). Dosta intervjuišem već nekoliko godina i prosto se smrznem (od besa, od žalosti) kad nam neki klinac izleti sa zahtevom od 2k i objašnjenjem da ako nećemo mi to da mu damo ima ko hoće.

 

Još jednom - nije GamesCredits ekskluzivno to radio. Ima još firmi u gradu koje idu ohoho preko neke očekivane lokalne tržišne cifre.

Link to comment

Vest: http://www.netokracija.rs/nutanix-kupuje-frame-147790

 

Meni je promakla, tek sad sam video da se desilo. Imam tamo bivših kolega, cimnuću ih za neki insajd info. Al mislim da ovo nije nikakav šok, već se spominjalo kao logičan sledeći korak firme da se utope u veću priču. Frame je "mala" firma, ne verujem da će ova kupovina prouzrokovati preklapanje pozicija sa većim sistemom i samim tim otpuštanjem nekih ljudi. Kao što je to slučaj u enterprise svetu :D

Link to comment

Pa u samoj vesti kažu da će širiti timove ovde, i ima smisla, verovatno će i neke poslove vezano za novu matičnu firmu obavljati odavde jer je isplatljivije.

Lepa suma svakako, mada od toga najviše profitiraju investitori iz predhodnih rundi, pitanje koliko je % vlasništva ostalo u rukama osnivača pre ove prodaje.

Edited by mraki
Link to comment

Kad smo već kod domaće IT scene, Nordeus ugasio svoju drugu igru Spellsouls, u koju su mnogo uložili.

Šteta, nadam se da će im upaliti sa nekim novim projektom, neće moći zauvek živeti na konto Top Eleven-a, mada verujem da im još uvek jako dobro ide...

Edited by mraki
Link to comment

odličan tekst od gospodina Ky Hollanda, koji je proveo neko vreme u Srbiji

http://kyholland.com/2018/08/16/serbia-reflections-the-angel-factor/

 

prilično fino locira, po meni, suštinski problem startup "scene" u Srbiji.

Quote

About half of my meetings were with entrepreneurs, most in early stages of company development.  With very rare exceptions, these entrepreneurs were working a regular job that allowed them to work on their startup as a “wanna-preneur” or as I started to call many of them, “hobby-preneurs“. Without access to experienced private angel investors, I found that these entrepreneurs were not getting the critical feedback of someone that has run a business, invested their own personal money, or who could provide “smart money” support in the form of contacts, vendors, market intelligence and mentoring.

 

inače, bio sam na jednom od njegovih workshopova. jako zanimljiv tip, nikakva "ložana" već baš naprotiv.

 

Link to comment
  • 2 months later...

Programmers work on computers in Belgrade

Ulje na platnu.

 

Inače, po textu, ništa bez Brnabič-preduzetništva. Nego, ne znam kako će ova pajtonizacija nastave programiranja u OŠ da se bolje primi od Bejzika onomad (koji se u mojoj školi primio samo kod nas petorice od stotinak). Prelistao sam udžbenik pre neki dan u knjižari Kreativnog centra, sve je to lepo i šareno i ugnježdeno, okruženje Petlja i tako to, ali ko će prvo da nauči nastavnike? I na šta inače trenutno liči nastava informatike u osnovnoj? Nemam informacija o tome, svi koje znam da imaju decu u osnovnoj kukaju kako deca nemaju pojma matematiku i koji je glavni grad Rusije i da se mora imati Ajfon ne stariji od godinu dana ako hoćeš da budeš u pravoj vajber grupi.

Link to comment

Tekst ništa spec, a i vidim da je od lokalnog dopisnika iz BG.

NIsam znao to misle decu da uče Pajton. Po meni je to mnogo bolje rešenje nego Bejzik. 

Da ne bude neke zabune, nisam neki etefovac i tako to, al znam nešto o programiranju, pa i o Pajtonu. Ne znam koliko su stručni ti nastavnici, ali ne bi im trebalo puno vremena da se prebace na Pajton, pogotovo da uče decu. a i što bi ih (nastavnike) neko učio, uzmu lepo knjigu i nauče.

Čak mislim da bih i ja to mogao ako ne bi divljala, pa krenem da ih bijem:laugh: 

 

Btw, ima li na forumu neki specijalizovanija tema o programiranju ili je to to? NIsam našao ništa sem ovog

Edited by Durruti
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...