Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

Ajde da stavim ovde. Ako imate da preporucite nekog MPi/Fortran/Python programera sa iskustvom u HPC, idealno sa doktoratom i zainteresovanog za vise-godisnji posao (ok placen, u vrlo opustenoj grupi i sa raznim ekstra pogodnostima), molim vas javite na pm.

Link to comment
31 minutes ago, chandra said:

Ajde da stavim ovde. Ako imate da preporucite nekog MPi/Fortran/Python programera sa iskustvom u HPC, idealno sa doktoratom i zainteresovanog za vise-godisnji posao (ok placen, u vrlo opustenoj grupi i sa raznim ekstra pogodnostima), molim vas javite na pm.

 

Nacionalnost nebitna, jezik govorni, spremnost da se preseli.

Link to comment
  • 1 month later...

Ponovo prijavljivanje za it kvalifikacije preko ministarstva.
Kome je za utehu, svi koji prođu prijemna tedtiranja, i naravno koliko zoliko pohađaju nastavu, dobijaju diplomu.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
On 5.4.2018. at 15:13, zema said:

prosla je 1/3 prekvalifikacije (80/250) i glavni utisak je da je ovo bas skromno i pitam se na sta ce liciti praksa.

 

prvo smo radili c# 60 casova

posle 15ak casova sam pitao kako cemo ovim tempom  (npr 4 casa smo posvetili if i else iskazima, 4 casa za while petlje)  preci sve sto stoj u planu na sajtu i profesorka kaze da necemo tj da je to previse napredno.

tek 44. ili 45. casa smo poceli da radimo klase i c# kurs smo zavrsili sa interfejsima.  

 

sad smo na pola (20/40) html,css i javascript kursa

html-u smo posvetili 20 casova, naravno nikakve komplikovanije stvari samo lista i tabela.

 

 

no spram polaznika i kurs

 

- koliko meseci je trajala obuka?

- vidim da je raspored bio 2 dana nedeljno po 4 časa

- da li su i praksu razvukli po ovom principu?

- vidim, ponovo je otvoren konkurs za it obuke, da li bi, da možeš ponovo da biraš, opet izabrao ovaj kurs :)

- zaboravih da pitam, da li mora de se vuče sopstveni laptop i da li ima domaćih :sad::happy:

Edited by gone fishing
Link to comment

1.    od 31.1. do 23.7.

2.    za c# je bilo 2 x nedeljno po 4 casa, posle toga 3 x nedeljno po 4 casa (a bile su i 2 grupe za zaposlene koje su isle 2 x uvece i subotom)

3.    nisam stigao do prakse

4.    sa bazama sam zadovoljan, sa c# i asp.net manje ali to je i do toga sto polaznici nisu imali nikakvo predznanje --- mislim da bih opet isao u cet

5.    imaju racunare u ucionicama

Link to comment
On 12.7.2018. at 4:25, zema said:

koje je ok trajanje neplacene prakse sa punim radnim vremenom?

0h.

Jedna ugledna firma ovih dana plaća praktikante 200E mesečno, čisto poređenja radi.

Link to comment

To ima smisla za studente i da se radi pola radnog vremena i da se dobija oko 100e za troskove. Tako radi moja firma i meni to deluje ok za 2-3 meseca. 

Za one koji stvarno traze posao, prakse nema, samo probni rad sa nekom pocetnicklm platom

Link to comment

po planu prekvalifikacije na kraju kursa ce biti mesec dana prakse, nigde nije precizirano ali sam ja zakljucio da je 8h dnevno, neplacena i to mi je ok.

prosle nedelje je nas nekoliko bilo na intervjuu za praksu a da prethodno nismo znali nista o sadrzaju i trajanju prakse pa sam ostao zatecen kad sam cuo 6 meseci.

 

na startit-u i ovde sam hteo da proverim da li sam poludeo ili je ovo nesto normalno.

 

imam jos jedno pitanje: na helloworld se mogu procitati iskustva zaposlenih i intervjuisanih u domacim it firmama, ali cesto ima oprecnih informacija cak i u kratkom vremenskom razdoblju, koja je vrednost tih informacija?

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

GamesCredits, koji se gađao platama od kad su se pojavili u Beogradu, i time bili jedna od firmi koja je doprinela lokalnom rastu divljanju plata je nakon nekih godinu dana postojanja upala u dubok kanal. par mojih kolega i prijatelja je prešlo tamo, povučeni finansijama pre svega ali i hajpom oko jebenog blockchain-a. imao sam informacije iz prve ruke o haosu koji vlada, ali smo sve pripisivali nesposobnosti menadžmenta, "startup kulturi", tipičnom ruskom odnosu ka zaposlenima (iz iskustva još nekih firmi deluje kao pattern), tome da je blockchain pre svega hajp... dimenzije ovakve globalne prevare ipak nismo zamišljali. većina ovih mojih je već pobegla. ostali traže nov posao, ali su sad u problemu jer većina drugih firmi u Beorgadu već zna o čemu se u GC radilo i ne žele da daju takve plate, ili pak prosto nisu ni u mogućnosti. možda se i uhlebe svi onako kako zamišljaju, bez smanjenja trenutnih primanja, ne bih bio iznenađen jer je ponuda za iskusnim inženjerima ipak prevelika.

 

(vredi iščitati sve kako bi se razumela priča, uključujući i komentare. a online ima još nekih tekstova, blogova... )

 

 

 

 

ovo sve samo potvrđuje moj lični stav o blockchain-u:

Spoiler

tumblr_p6vuja3B5D1s4h6gko1_1280.jpg

 

Edited by Svarog
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...