Jump to content
MayDay

Hoću da budem programerka

Recommended Posts

MayDay

Djubre, you're a star.

Okej, kako ćete me testirati da li sam naučila Python? Skupimo se, pa mi zadate zadatke? :D

Bićete ponosni na mene.

rajka

Nekoliko stvari se paralelno dešava. Hoću da se osposobim za machine learning, da budem veoma operativna, ali ne na nekom banalnom nivou kako se koristi u finansijama, nego real deal. Druga stvar je što me drug uključio u razvoj svog startapa, koji je za sada u konceptualnoj fazi i treba da se sedne da se kodira. Artificial Inteligence super uzbudljiv preambiciozni poduhvat koji će vrv da ugine, ali je vredan pokušaja.

S tim u vezi, ja sam bila odlučila da učim Python, ali drug kaže da bismo mogli da radimo i sa Scalom. Malopre sam nešto komentarisala sa prijateljicom, ona radi ML u urbanom planiranju i tu sada svi koriste R. Stvarno sa sve više strana čujem za sve veću popularnost R-a.

U čemu je fora? Zašto jedno ili drugo ili treće? U mojoj glavi su to sve OOP i ne mogu mnogo da se razlikuju osim u nijansama, kada se naidje na neke jasno definisane izazove.

ako stvarno hoces da radis ozbiljno, probaj da dobijes makar internship u Googlu ili FB, oni to rade najzbiljnije. Probaj mozda da kontaktiras Ladu Adamic. 

Edited by rajka

Host

Prestarela je ona za to.

Prokleto Djubre

Djubre, you're a star.

Okej, kako ćete me testirati da li sam naučila Python? Skupimo se, pa mi zadate zadatke? :D

Bićete ponosni na mene.

Jebo zadatke, napravices startap, zaraditi milione i onda ces nam kupiti svima po 10 cevapa, sto je kolicina koju jedan covek zaista moze da pojede.

rajka

Prestarela je ona za to.

bullshit, i Google i FB puni PhD-ijeva iz alternativnih nauka, turned data scientists.

Host

Pa da, ali ti PhDevi imaju PhD :fantom:

rajka

pa ima i MayDay ili ja ne razumem salu :(

MayDay

Moj startap partner je već pričao sa ljudima iz Google X i nisu se smejali na podu. -_-

Ali i dalje ne vidim kako ćemo jedan deo priče da zatvorimo tehnički. Hoste, uputiću te uskoro. Iako ćemo svakako da ga izduvamo. :D

Neće mi to biti glavno zanimanje, ostajem i dalje u akademiji tokom nekog vremena.

Ali baš sam ložana za AI još od T2, pa hoću da se naštimujem. Uostalom, to tehničko znanje super korisno i za akademiju u finansijama.

rajka

jel taj startup u srbiji ili negde drugde?

Host

Zainteresovan sam ako je B2B, ML ne radim za B2C.

Ma sve sam ti vec rekao, uzmi R za pocetak dok ne provalis algoritme a onda predji na Juliu ako treba velika skalabilnost. Kad si vec tamo iscimaj Andrea za detalje, covek je ubica.

renne

nekolicina nas po 50 :fantom:

a i sta ce normalnom coveku hleb uz cevape? ili nedajboze ponfrit? samo mi sitno luka naseckaj...

+1, ajmo u 70

renne

Djubre, you're a star.

Bićete ponosni na mene.

Napišeš plugin za enigmu2 i ja ti izmad sertifikat

Indy

Kako se na francuskom kaže skynet