Jump to content
IGNORED

tradicija i novotarije, split sa bgrestorana


yolo

Recommended Posts

firtule se u dalmaciji na moru prave samo u vreme karnevala. ako si vlaj, nemas karneval nego seoski sajam. dakle, ni ustipci, ni fritule. taj kraj nema kolace. ako oces slatko, jedes bumbun.  :fantom:

Edited by darling
Link to comment

za mene su srbi iz dalmatinske zagore dalmatinci, za tebe su vlaji, u sustini najvaznije je da su na slici fritule.... :)

 

jok brate, zovu ih morlaci, ni za mene oni nisu dalmoši, zna se ko su dalmoši

Link to comment

može i tako, dalmatinci pravi jedu ribu, pre svega, pršut im može doći kao predjelo, guda bude malo teže jer je meso i skupo je, što znači - laks kare za pašticadu

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

promasio si poentu :)

 

htela sam da kazem da u bukovici tradicijski nema nikakvih kolaca, ukljucujuci i fritule ili ustipke. i u morskoj dalmaciji ima slabo kolaca, a te fritule se tradicijski prave samo za vreme karnevala. dalmatinski zagorci, kako ti kazes, odnosno bukovcani, kako oni sebe nazivaju, ustipke su naucili da prze u srbiji.

Link to comment

može i tako, dalmatinci pravi jedu ribu pastasutu, pastafazol, joja i kunpira, pre svega, pršut im može doći kao predjelo za praznik, guda bude malo teže jer je meso i skupo je, što znači - laks kare juneca ruza ili oraj za pašticadu jednom godisnje

 

:fantom:

Link to comment

ja pricam o obicnom narodu, sirotinji, a ti o jelovniku u bogataskim kucama :)

otkud jaja i mleko u mediteranskoj kuhinji, nema nikakvog smisla. taj kraj tradicijski nije jeo slatko. feste i svadbe se ne racunaju. 

Edited by darling
Link to comment

fritule imaš svakog dana po ostrvima u pola restorana, rožadu takože, a paprenjake prodaje svaka druga baba i trafika na ulici.

 

ima slatkog u dalmaciji. nisu naučili da prže uštipke u Srbiji, kao ni Crnogorci, ni Bokelji

 

:fantom:

Edited by banatjanin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...