Jump to content

EP 2015 - opšta tema

Jimmy Kowalski

Recommended Posts

Slovačka nije dala dozvolu Gavelu da igra za Nemačku, bar je tako bilo do pre par dana. Ne znam šta se u međuvremenu promenilo, da li su promenili mišljenje. 

Kad sam već kod FIBE moram još jednom da istaknem koliko je retardirana ova promena oko kvalifikacionih turnira. Ne znam koji je tačno broj sportova i disciplina na OI ali sam siguran da je košarka jedini sport u ovom trenutku u kome još uvek ne postoji jasan kvalifikacioni sistem za Rio. Ova promena koju su sada objavili je nepotpuna i još uvek se ne zna odakle će 18 timova doći na te kvalifikacione turnire. Na stranu što su boljim reprezentacijama sada praktično otežali nastup, ova promena nama uopšte ne odgovara.

Evo bukvalno sam sad pronašao ključ. Što nisam neki kurčev novinar da mi da ne neko 15min sa Baumanom. 5 ekipa iz Evrope (3-7 mesto na EP), 3 iz Amerike (3,4 i 5), 3 iz Azije i Afrike (2,3,4) i poraženi Australija-NZ. To je ukupno 15 ekipa a pogađajte kako se dobijaju još 3. Wild card :)

Edited by theanswer
  • Replies 465
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• theanswer

67

• goofs

39

• Timmy

30

• Kanzas siti zez

21

Tri mesta ostaju ali je sada format umesto jednog turnira sa 12 timova gde prva 3 idu na OI promenjeno na 3 posebna turnira sa 6 ekipa gde pobednici idu dalje. Uz sistem vajld karti plus prošireno mesto za Evropu sa EP mislim da nema bojazni da ćemo i ako doživimo krah na EP imati još jednu šansu za OI ali osećam da će žreb i domaćinstvo tih turnira biti u FIBA stilu. Koja li će biti kvota da će Turci dobiti organizaciju jednog od ovih tunira?

Uff. U retardiranost prilikom sastavljanja te tri grupe nema potrebe sumnjati. Dobra stvar sto nas kao buduce finaliste ep sve to nece previse zanimati

Uff. U retardiranost prilikom sastavljanja te tri grupe nema potrebe sumnjati. Dobra stvar sto nas kao buduce finaliste šampione ep sve to nece previse zanimati

pacey defender

Slovačka nije dala dozvolu Gavelu da igra za Nemačku, bar je tako bilo do pre par dana. Ne znam šta se u međuvremenu promenilo, da li su promenili mišljenje. 

Sve i daje Slovacka u medjuvremenu dala dozvolu, ovo je poprilicna idiotarija. NIje Slovacka ovde jedina reprezentacija koju ova odluka dotice, (mada je najdirektnije involvirana).

Edited by pacey defender

Zašto su uopšte i cimali tog Gavela? Zar im nije bilo lakše da nađu nekog Amera koji nikada nije igrao ni za jednu reprezentaciju?

spaceploitator

Meni je ovo zazvucalo kao muljanje ala Preldzic, koji valjda igra kao domaci Turcin. I on je igrao ponesto za Slovence pre nego sto je zaigrao za Turke 2011.

• Create New...