Jump to content

EP 2015 - opšta tema

Jimmy Kowalski

Recommended Posts

• Replies 465
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• theanswer

67

• goofs

39

• Timmy

30

• Kanzas siti zez

21

Verovatno nisu, oni ne priznaju ULEB

edit: i jebo ih prosirenje na 32, ne postoji ni izbliza toliko ozbiljnih reprezentacija na svetu, gledacemo bambergovanje u svakoj drugoj utakmici

Edited by goofs

Sta treba FIBA da uvode fudbalske fore na svoja takmicenja, ovo je potpuni nonsens sta rade. 

Nonsens je da se svakog leta igra veliki turnir. Ovo pomeranje SP (da ne bude iste godine kad je fudbalsko) i igranje EP na 4 godine su odlicne promene.

Medjutim problem je sto se dobija samo jedno leto slobodno, a ostaje ritam od 3 velika takmicenja za redom

2018. - nista

SP 2019.

OI 2020.

EP 2021.

2022. - nista

2023. - SP

2024. - OI

2025. - EP

2026. - nista

2027. - SP ...

itd.

Narocito mi je lose sto ce SP i OI biti godinu za godinom, 2 najveca takmicenja...logicnije bi bilo da imamo raspored recimo EP - SP - pauza - OI - EP - SP - pauza - OI...

Mada bi najvise voleo da se, kao u fudbalu, Olimpijada degradira tj. da se ogranici za mlade igrace, a da na najvisem nivou imamo EP i SP svake druge godine i to je to.

Ove kvalifikacije ne znam kako ce uspeti da izvedu, ali valjda racunaju da ce i Ameri morati da ih igraju, pa ce NBA nekako da popusti. Mada retardiran je junski termin, zbog plejofa, i ne samo u NBA.

I da. Ukida se praksa da pobednik SP ide na OI, mada to sa novim rasporedom ima vise smisla nego ranije (jer su OI odmah posle SP), a i za OI se uvode neke kvalifikacije...e sad, nemam blage veze kako to nameravaju da izvedu? Predlazu dvogodisnji kvalifikacioni ciklus za SP, a sta ce onda za OI?

To ili jedino mogu biti paralelne kvalifikacije, u smislu iste - na kraju kvalifikacija npr. najbolja 4 evropska tima idu na OI i SP a jos na SP samo - sto opet ima svojih manjkavosti (zasto su kvalifikacije za OI 2 godine unapred?). Jedino sto bi meni bilo logicno je da samo SP bude kvalifikacija za OI - prvih 8 (cetvtrtfinalisti) idu automatski, a ovih 8 sto su ispali u 1/8, sastaju se opet sledeceg leta pred Olimpijadu da popune preostala 4 ucesnika.

Kanzas siti zez

Ove kvalifikacije ne znam kako ce uspeti da izvedu, ali valjda racunaju da ce i Ameri morati da ih igraju, pa ce NBA nekako da popusti. Mada retardiran je junski termin, zbog plejofa, i ne samo u NBA.

I ja sam mislio da FIBA slicno razmislja a onda sam sinoc cuo izjavu Bogosavljeva. Na pitanje Tegeltije oko NBA igraca u kvalifikacijama ovaj mu odgovara da je primetan trend da NBA igraci i ovako sve manje ucestvuju na EP. I onda kaze da ako neko ima 12 igraca u NBA on onda ima sigurno toliko kvalitetnih i u Evropi da mogu da izbore plasman. Majko mila.

Bice nekih sranja sa ovim kvalifikacijama.

Prvi ce Ameri popusiti kvalifikacije bez NBA igraca, pogotovu ako ih i NCAA odjebe. A onda treba da nadju 12 igraca po Evropi i Kini kojima nece biti problem da se tamburaju u kvalifikacijama po tamo nekim Dominikanama da bi zvezde igrale velika takmicenja.

Ma glupost nevidjena. I argument da nece da svetsko bude u godini kad je i u fudbalu je tek teska budalastina, ne vidim samo kako je proslogodisnje svetsko u fubalu odrzano u junu/julu uticalo na interesovanje i posetu na kosarkaskom prvenstvu odrzanom 2 meseca kasnije. No Bogosavljev zna bolje sigurno. 

• Create New...