Jump to content

EP 2015 - opšta tema

Jimmy Kowalski

Recommended Posts

• Replies 465
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• theanswer

67

• goofs

39

• Timmy

30

• Kanzas siti zez

21

Odlično prenose celo prvenstvo, sa razumevanjem.  Nema usporenih snimaka za vreme igre, ne ponavljaju po automatizmu svaki faul i izgubljenu loptu iz prethodnog napada, samo bitnije poene za vreme prekida. I ne preteruju sa nepotrebnim kadrovima publike kad im vreme nije. Retko viđeno van NBA

Znači, pupunedobog, ako ne uđemo u finale, do Olimpijade možemo samo tako što ćemo osvojiti turnir u nekoj od nabrijanih zemalja domaćina, na kom će učestvovati i Španija-Italija-Grčka, možda čak i dve od tih ekipa. Nek sisaju karinu, što se uopše igra EP.

EP se igra da bi se znalo ko je sampion Evrope. Ovo je i onako poslednje EP koje sluzi kao kvalifikacija za nesto, od 2017. EP je turnir koji je sam sebi svrha i tako treba da bude (kao se se u fudbalu ne odlucuje ko ce na SP na osnovu toga kako se igra na EP).

Inace, sama ideja da postoji dodatni kvalifikacioni turnir za OI nije losa (to je uvedeno pred 2008., jel tako bese)...na OI ide mnogo manje ekipa nego na SP, i nije bas fer da o plasmanu na OI (pa i na SP ako cemo pravo) odlucuju utakmice od 3. do 7. mesta nakon mozda teskih ispadanja kada nije bas lako motivisati igrace. Tako da je skroz OK da postoji popravni. Naravno problem je sa Fibom, sto boluju od vecitog pozivititisa, te vajld karte na SP (idiotizam), te naknadno odredjivanje domacina za kvalifikacione turnire za OI.

Spanija je prosla u polufinale, a verujem i da ce Grcka dobiti Letoniju, tako da je znaci Rusija sigurna kao domacin? Ja sam mislio da ce jedan turnir biti u Evropi, jedan u Aziji, jedan u Amerikama (racunam da niko iz Afrike nema kinte), ali da, ne bi me cudilo da budu 2 u Evropi i jedan u Aziji. Ne verujem nesto da Dominikanska ili Panama bas hoce da se iskesiraju za domacinstvo, narocito posto su im sanse da se kvalifikuju vrlo male. Da je ispusio Portoriko verovatno bi se oni isprsili, ovako nista.

Kapiram da ce rasporediti po 2 evropske ekipe u svaki turnir, plus u treci jednu evropsku ekipu i Novi Zeland, i onda po jednu azijsku, africku i americku ekipu na svaki. Mislim dakle na ove ekipe sto su se ili ce se kvalifikovati. Pa onda jos Rusi, Turci, i neki azijati domacini. I racunam na to da ce Turci dobiti ovu grupu sa jednom evropskom ekipom, da im se olaksa, a Rusi sa 2 pa sta im bog da.

Odlično prenose celo prvenstvo, sa razumevanjem.  Nema usporenih snimaka za vreme igre, ne ponavljaju po automatizmu svaki faul i izgubljenu loptu iz prethodnog napada, samo bitnije poene za vreme prekida. I ne preteruju sa nepotrebnim kadrovima publike kad im vreme nije. Retko viđeno van NBA

Odlični su prenosi. Uopšte, sve što radi francuska televizija je vrhunskog kvaliteta (na američkom nivou totalno). 

Edited by Ivo Petović

“Kakve su to bile pripreme u Svetom Martinu na kojem su samo dva igrača od ovih koji su bili na Eurobasketu? Sada se mora poštovati to kretensko NBA pravilo da njihovi igrači ne smeju da igraju pre 1. avgusta, a tu se radi o četvrtini našeg tima. Zato se događa da odlični šuter Rudež nije ništa mogao da pogodi. Tomić je među najboljim centrima u Evropi i u ključnoj ga utakmici nema, a tamo neki drvoseča Raduljica daje preko 20 poena“, rekao je Novosel za Jutarnji list

Kompleksi.

• Create New...