Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

  1. 1. Ko osvaja Tour de France 2015?

    • Alberto Contador
    • Chris Froome
    • Vincenzo Nibali
    • Nairo Quintana


Recommended Posts

Pa bio je onaj stoti tur slican. Malkin je pricao o tome prije dvije godineda vise nema takozvanih prelaznih etapa. Svaka etapa postaje zanimljiva. To se promjenilo kada su shvatili da Tur koji se oslanja samo na sto tezim planinskim etapama ne vodi nigdje (to jest vodi u propast biciklizma).

Link to comment
  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Astana:  Scarponi, Fuglsang, Boom, Westra, Kangert, Taaramäe, Grivko, Gruzdev, Nibali

 

Sky:  Thomas, Kennaugh, Stannard, Rowe, Porte, König, Roche, Poels i Froome

 

Movistar: Anacona, Castroviejo, Dowsett, Erviti, José Herrada, Gorka Izaguirre, Malori, Valverde, Nairo Quintana 

 

Tinkoff Saxo jos nije objavio tim, ali pretpostavljam da ce biti: Basso, Kiserlovski, Majka, Rogers, Kreuziger, Sagan, Bennati, Valgren i Contador. Eventualno moze Tosatto da upadne...

 

Saxo... ovo me baš čudi. ne mogu da zamislim da bi Ris ovu ekipu poveo na Tur da još radi za Olega. petorica sa Đira. od toga su dvojica Baso i Tosato od stotinu ljeta, a ni Rodžers nije u cvetu mladosti. ne znam, ovaj sastav po meni obara Kontadorove šanse--nisu napravljeni za prvu nedelju, a u planinama će Kontador bojim se morati da računa samo na svoje noge. ne verujem da će ovaj tim moći da dominira trkom, posebno ne pored onakve Astane i Skaja. bilo je tu mesta za Brešela, za Sorensena, Kišerlovskog... ne znam da li je Hezus Hernandez zdrav, ali on je bio jedan od važnijih Kontadorovih ljudi u ranijim godinama. misim, Benati. šta će im koji đavo Benati?!

 

Movistar mi se sviđa. tim je napravljen tako da dovede Naira živog, zdravog i dobro plasiranog u GCu do Pirineja. Dowsett i Malori naročito, a bogami i Castroviejo su ozbiljni hronometraši. ovo je jači sastav od onog koji je dobio TTT na Vuelti prošle godine. Herrada je doveo Kintanu do cilja na Fleche Wallonne u aprilu; njemu i Ervitiju će Nairo da visi na točku u prvoj nedelji. Anacona i Gorka su, uz Valverdea, glavna podrška u planinama. Gorka je bio mnogo bitan Kintani prošle godine na Điru, njih dvojica su tad uspostavili odličan odnos. stvarno dobro sklopljena ekipa, s obzirom na trasu trke, i takva da mi je teško da zamislim da bi mogla da izostane lojalnost Kintani. Valverde je ipak tu samo kao rezervna, tj. ne daj bože varijanta.

 

Astana i Sky vode zverske sastave. slažem se šefe, Sky je mogao da pojača podršku za prvu nedelju + bih dodao da lako može da im se desi da ne budu baš sjajni na TTT-u. ne znam, očekivao sam da Frum izdejstvuje jači klasičarski™ sastav, ali to valjda samo govori koliko u Skaju poštuju rivale kad je u pitanju borba u planinama.

Link to comment

Očajan sastav Saxoa. Četiri vozača koja si pomenuo je trebalo da vodi umesto sva tri Italijana i Kreuzigera. Kakav je vozač Valgren, vidim da ima samo 23 godine,  prvi put čujem za njega?

Link to comment

talentovan, ne baš naročito iskusan. dobio je Tour of Denmark 2014, a ja sam ga gledao jedino na svetskom prošle godine gde je završio u grupi sa Kanćelarom, Kristofom, Degenkolbom... odlično za njegovu karijeru što će voziti na Turu, ali treba tek videti koliko će i gde koristiti Kontadoru a i kako će se snaći u pelotonu Tura. fwiw, završio je Vueltu 2014.

Link to comment

Mislim da je Contador insistirao na Bennatiju, za ravnicarske etape, on i Tosatto. Meni samo cudno da nema Kiserlovskog. Jedino ako su se ovi svi zajebavali na Giru pa zato onako lose izgledali. 

Link to comment

All-rounder u nastajanju ili je specijalac u nekoj disciplini?

all-rounder.

 

nisam znao ovo za Kontadorovo insistiranje. mada sam i dalje zbunjen--ne vidim šta Benati može što npr Brešel ne može, a sa Brešelom dobijaš specijistu za prvu nedelju... al ajde, zna valjda Kontador bolje od mene :)

Link to comment

Orica-GreedEDGE

 

Michael Albasini

Luke Durbridge

Simon Gerrans

Daryl Impey

Michael Matthews

Svein Tuft

Pieter Weening

Adam Yates

Simon Yates

 

Orica je imala odličan Điro, a na Tur dovode jak tim koji je sposoban da animira trku na svakoj etapi. biće među favoritima za TTT, biće skoro uvek u konkurenciji za etapnu pobedu, a biće i super zadovoljstvo videti šta mogu braća Jejts u planinama.

Link to comment

Jbg, mislim da Contador voli da radi s ljudima s kojima je navikao, otuda Bennati i Tosatto. Valgren ce, vjerujem, posluziti da donosi hranu i vodu. 

Hernandez misilm da uopste nije u treningu, tako nesto, on nije bio ni u kombinaciji. C.A. Sorensen, ne znam zasto al on se nije nikako ni spominjao [pretpostavljam da je on vjeran Riisu pa ga je Tinkoff zato skrajnuo]. 

 

Imaju oni opet solidnu ekipu za prve etape, cini mi se, veci je problem brdo. Mada bi Majka trebalo da bude u sustini najbolji pomagac uopste na ovogodisnjem Touru. 

Link to comment

BMC ubacio Samuela u tim :)

 

Điro nisam stigao da pogledam uživo skoro nimalo, zbog posla, ali sam već spremio izgovore za Tur ^_^

 

Kakvi su ovi Čubakanci iz Južne Afrike? Jel će tu Boason da bude glavni?

Link to comment

Pravo zadovoljstvo je procitati ovaj uvod, malkine svaka cast. Plus za ovo pojasnjenje Movistar ekipe, ja to lagano pratim i tu mi je najvise 'nepoznatih' vozaca (osim Valverdea i Naira naravno).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...