Jump to content
IGNORED

Elder Scrolls (od starostavnih piksela do onlajn verzije & beyond)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mislim da sam odradio svaki mogući quest (imperial shrine, tribunal temple, imperial legion, fighters guild, thieves guild, mages guild, morag tong, house redoran, odradio sam i threads of the webspinner a imam i master prophylon index i skeleton key) ne računajući one koji se kose sa ovim završenim. Sada ću da se bacim na tribunal pa bloodmoon. Trgovci u Balmori su sada gotovo bolje snabdeveni nego Cyrodil, sve sam prodavao samo njima (zadržao sam samo stvari za koje oni nemaju dovoljno para - znam za mudcrab merchant i onog ušatog u Calderi ali ideja je bila da trgujem samo sa Balmorom - spaslo me je par puta kada mi je trebao predmet koji sam već prodao).

Link to comment

Kako si uspevao da uvališ skupe glass ili ebony stvari po Balmori? Mene je mrzelo da idem do krabe, ali onaj scamp u Calderi mi je bio pomoć (uz dodatna tri trgovca tu) da se nekako ratosiljam tih skupih stvari.

Link to comment

Nisam.  :D Slikaću kuću kada završim, punija je nego aladinova pećina. Ionako imam blizu pola miliona zlatnika. 

 

Prodam deo, treniram, spavam pa u krug. Može da se ubrza tako što spavaš u trgovčevom krevetu, on ionako mora da radi duplu smenu da proda sav krš i namakne kintu za sledeću transakciju. 

Link to comment

Pa to se podrazumeva, prodaš jeftinije stvari, pa odspavaš (kod njega), pa kupiš ponovo te stvari nazad da bi ga napunio parama, pa mu onda prodaš skupe stvari. Opet odspavaš pa ponovo prodaš i te jeftinije stvari.

Ali bez tog Scampa koji je baratao inicijalno sa 5000 zlatnika, ceo proces je najblaže rečeno mazohizam. Kod običnog trgovca koji ima u najboljem slučaju 1200 zlatnika, prodaja nečeg šta košta 60K izaziva kućno nasilje.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
  • 3 weeks later...

Gajba u Balmori posle obe ekspanzije. Situacija kada se u vama probudi unutrašnji hrčak. :lol:  Na podu je oko milion dukata. 

 

 

 

8uf2NCn.jpg

 

0KItbP9.jpg

 

BpLIiTP.jpg

 

V1cU9a3.jpg

 

hBQbN1x.jpg

 

 

Link to comment

Postoji mali mod koji ukida ograničenje u kapacitetu sanduka, to ograničenje je meni oduvek bila najveća mana Morrowind-a.

Edited by Anonymous
Link to comment

Da, kod kovčežića na polici sam došao do limita, tu držim papire i arhivu naručenih likvidacija dok u velikom kovčegu ima još mesta. Meni su ptičurine najgori deo. 

Link to comment

Ja sam podigao full estate u Balmori, sve sa pomoćnim objektima za poslugu (ili su oni bili u prizemlju a ja na spratu, tako nešto). Tu dovukao sve knjige i svo oružje koje postoji u igri. Za lovu mi nije bilo toliko bitno. Posle glavnog questa sam jedno vreme baš bio posvećen dizajniranju gajbe i stalno sam tražio neki bolji i skuplji escajg da poredjam na sto (da, igrao sam sa ženskim likom).

 

Edit: House Redoran mi je oduvek bila privlačnija od House Hlaalu čiji sam agent, kurator i grandmaster bio. Ali je Balmora bila i ostala najlepši grad u igri jbg. Ne bih gradio kuću u onoj pustari od Ald Ruhna pa taman da su džabe davali gradjevinsko zemljište.

Edited by beowl
Link to comment

Ja sam podigao full estate u Balmori, sve sa pomoćnim objektima za poslugu (ili su oni bili u prizemlju a ja na spratu, tako nešto). Tu dovukao sve knjige i svo oružje koje postoji u igri. Za lovu mi nije bilo toliko bitno. Posle glavnog questa sam jedno vreme baš bio posvećen dizajniranju gajbe i stalno sam tražio neki bolji i skuplji escajg da poredjam na sto (da, igrao sam sa ženskim likom).

 

Edit: House Redoran mi je oduvek bila privlačnija od House Hlaalu čiji sam agent, kurator i grandmaster bio. Ali je Balmora bila i ostala najlepši grad u igri jbg. Ne bih gradio kuću u onoj pustari od Ald Ruhna pa taman da su džabe davali gradjevinsko zemljište.

 

Instaliraj SWTOR, tamo imaš pet gajbi i poseban set stvari koje možeš ubaciti. Srkanje kafe na terasi uz pogled na dva sunca na Tatuini je sasvim moguć. :)

 

Mogao sam da za kuću uzmem i neku od patuljačkih tvrđava ali su sve uglavnom bogu iza nogu. Dobiješ i brvnaru od trgovaca kao Factor u bloodmoon ekspanziji. Balmora je jako dobro povezana sa svim gradovima a nije komplikovana za snalaženje kao Vivec. 

Link to comment

Kuća u Balmori sa onim lešom je zakon, samo treba da provališ u kuću i tvoja je, nikakvi kvestovi. Kućna pomoćnica je na spratu u nekom sobičku i ne pomera se nikad, tako da ne postoji šansa da mazne nešto iz nekog sanduka. Leš ostaje tamo celu igru pa ljudi i njega koriste da ostave stvari, nisam probao.

 

Inače je Kaldera najbolje mesto za dom (propilon indeksi, magovi i njihov transport, čitavo ostrvo je na dohvat), ali nema krštenu kuću, mora ekstenzija da se instalira. Čudo se niko nije  dosetio da prosto nadogradi još jedan sprat na kući magova, to bi bilo to, najbolja kuća u igri.

Edited by Anonymous
Link to comment

Kako Srbija progovara iz čoveka, odmah bi dizao još jedan sprat i uzeo potkrovlje za sebe. A građevinska i upotrebna dozvola mačku o rep...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...