Jump to content
IGNORED

Psihoterapija

Tale

Recommended Posts

@Zli Gli nemas klasicno radno vreme, ali zato ulazes svoj novac (kapital) i snosis sav rizik posla. I generalno radis 24/7 kada se mora.  Kada dobro prodjes bude lepih para. Isto tako mozes i da puknes na nekim kolima.

Po meni, koliko sam pratio ono sto pises, probaj da nadjes nesto sto ima veze sa trgovinom generalno. Imas dara za to. Auta, pogotovo polovna, su zeznuta za prodaju (to znas bolje od mene). Mislim da je sve ostalo lakse da se proda. 

Kada smo vec kod kola, da li si razmisljao o poslu sa felnama. Polovne felne (laki metali) koje srede, ispoliraju i prodaju. Kao i popravka felni. 

[mention=102]Zli Gli[/mention] nemas klasicno radno vreme, ali zato ulazes svoj novac (kapital) i snosis sav rizik posla. I generalno radis 24/7 kada se mora.  Kada dobro prodjes bude lepih para. Isto tako mozes i da puknes na nekim kolima.

Po meni, koliko sam pratio ono sto pises, probaj da nadjes nesto sto ima veze sa trgovinom generalno. Imas dara za to. Auta, pogotovo polovna, su zeznuta za prodaju (to znas bolje od mene). Mislim da je sve ostalo lakse da se proda. 

Kada smo vec kod kola, da li si razmisljao o poslu sa felnama. Polovne felne (laki metali) koje srede, ispoliraju i prodaju. Kao i popravka felni. 

Jeste rizik naravno ali ja sam se u tim kombinacijama snalazio jako dobro, cak odlicno. Radio samo Svajcarsku jer su najbolja kola u proseku, novija kapiram da su svuda dobra ali kad uzmes auto od 15 godina iz Svajcarske i npr. Italije/Austrije, ipak je ovaj prvi skoro uvek stigao u dosta boljem pocetnom stanju. Naravno, vremenom sam kupovao sve novije i novije i sa sto manje kilometara jer je tu i najveca zarada. Bilo je par puta i minusa zbog nepredvidjenih troskova ali sam za kratko vreme napravio dobru pricu a sto se tice cimanja, kad se sve sabere i oduzme ipak je dosta manje nego kod vecine ostalih poslova, vise je to neko zujanje uz dosta opustene zajebancije a najvise se zavrsava telefonski. Kad krenem preko whatsappa da parlam sa germanskim arapima, motor getribe kuplung, ist ale in ordnung, ja ja ale in ordnung, karoserie shaden, najn, auto ist perfekt, danke, blabla. Francuski bas nisam naucio, s njima na engleskom ako hoce ili samo poruke.

Ako se cene kola iole stabilizuju, u sta veoma sumnjam, ima keva lokal u centru koji vredi mislim bar toliko koliko sam ja spickao a kiriju moze mozda dobiti do 300e pa npr. neka proda i da meni za obrt, dobijace 400 mesecno a meni resto. Sanse da proda su skoro ravne nuli jer zna da ima sina debila ali pitacu, nista me ne kosta.

Fala svima na brizi i savetima, mozemo sad dalje na sledeceg.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

• +1 3

Misljenja su kao dupe..svi ih imaju i svima tudje smrdi. 

Zato cu i ja da iznesem svoje.

Ljubibrat..ako hoces da se sredis..tebi bas treba posao redovan, od 7 do 3..svakog dana, vikend off. 

Da se nesto radi konkretno..ne da se cuvaju kladionice ili bilo sta drugo.

U suprotnom..ima da se vrtis u krug vazda. Treba da ucis da pobedjujes sebe a ne da pratis krivine koje si sam nametnuo.

• +1 9

Tačno.

Cela njegova priča je o lakoj velikoj lovi bez mnogo truda ili uz "cimanje" da se sretne neki kamiondžija noću i popriča sa švajcarskim penzionerom. Pritom očigledno nije preduzetnik ili vlasnik doo, pa nema poreza, doprinosa, zaposlenih, papira... Taj život bez autoriteta, rokova, štednje, bavljenja administracijom i svim ostalim dosadnim stvarima može ako si u srednjoj školi, posle toga teško.

• +1 3

Tačno.

Cela njegova priča je o lakoj velikoj lovi bez mnogo truda ili uz "cimanje" da se sretne neki kamiondžija noću i popriča sa švajcarskim penzionerom. Pritom očigledno nije preduzetnik ili vlasnik doo, pa nema poreza, doprinosa, zaposlenih, papira... Taj život bez autoriteta, rokova, štednje, bavljenja administracijom i svim ostalim dosadnim stvarima može ako si u srednjoj školi, posle toga teško.

Pet puta sam na ovoj temi pomenuo da ljudi silne pare uzese i uzimaju 30 godina na uvozu polovnjaka a slabo ko je tu srednjoskolac. Poenta je samo sto nisu kockali kao mi neki nego uspesno uhvatili tu jednu pravu krivinu i drze se iste kao pijan plota. I ovo sam naveo samo jednu delatnost i pricam samo za ljude iz mog grada a nije trgovina polovnjacima jedina niti je Mitrovica jedini grad na svetu. Taj sto radi PDR iliti izvlacenje limarije bez farbanja uzme neki noviji auto sa ostecenjima od leda i odradi ga za 2-3 dana i uzme par hiljada evra, meni npr. za 2-3 mini ulubljenja/rupice koja mozda neko ne bi ni primetio naplacuje tipa 120e a zavrsi za 10-15min, itd itd... U pitanju je Rom koji pise na fb "evo vidite, neko je vec izbijo a ja sam popravijo". Prilicno sam siguran da nema meseca ispod 10+ hiljada a neretko i u 20+, znam da ide i u Autopromet i kojekuda a tamo nisu male cifre. Ne mlate pare samo visokoobrazovani koji su zuljali stolice nego moze i na foru lagano a to sto sam ja idiot je prica za sebe, jbg.

• +1 1

Da brate, al' taj je uložio u opremu, radnike, svoje znanje, drži sto kuraca u mozgu svakog dana, obaveza preko glave, odgovornost velika... Uvek posao nekoga ko uzima mnogo para deluje lakše nego što jeste kad se gleda izdaleka.

• +1 3

Dobra tema. 

Ono kad te naskacu sto nesto nisi uradio, a poslao pre par sati, a niko nije gledao. Trostruko silovanje u po sata, a na kraju samo mirno pobedis tekmu u jednom potezu. Svi drugi kao popisani. 

I opet se osecas lose.

Manual:

Kad uradis nesto ranije nego sto drugi ocekuju obavesti ih usmeno. Mirna kuća. 

• +1 1
Da brate, al' taj je uložio u opremu, radnike, svoje znanje, drži sto kuraca u mozgu svakog dana, obaveza preko glave, odgovornost velika... Uvek posao nekoga ko uzima mnogo para deluje lakše nego što jeste kad se gleda izdaleka.
Komsija mi, poznanik, znam sta pricam. Od svega sto si nabrojao, ulozio je u opremu (u radnike ne, radi solo) i ajde da kazemo odgovornost velika jer nije lako uzeti i raditi auto od npr. 100 hiljada evra ali on vec zna koji je ubijen od leda previse da ne moze da se uradi pa odbija takve poslove. Realnost je da je u pitanju pripadnik romske nacionalnosti koji se nevidjeno sabanise, na instagramu i fb kaci svaki obrok, svaki odlazak u kafic, restoran, slika i snima svoj crveni Ferari i sad neki novi Audi, sat u prvom planu, muzika uz snimke je mahom ova domaca autotjun bolesna (ide gas, kokain, mafija, pusite ga panduri) i poneki narodnjak, i obraca nam se sa "i evo za sve moje fanove..." Sad je odveo celu romale fameliju u Grcku na more, neki luksuz naravno, slikao nam lovu pre polaska. Odradi covek npr. 5 luksuznih auta od leda po 2-3 dana (ne ceo dan, mozda po pola), i ostalo sitnice gde se radi po jedan ili dva elementa, to je smesno tipa pola sata, sat maksimalno. Nije bas sjajno prihvacen ovamo kod nas, jeste decko saban klasican ali meni nije iritantan, cak smesno simpatican u tom svom sabanisanju a i izborio se sam posteno, mada se mora reci i da im je deda bio neki dzipsi king, jak igrac. Sve u svemu, lagan poslic a satnica tipa 100+ evra opusteno. Meni drug predlagao da pocnemo to da radimo ali to dok sam kola dobro prodavao pa me mrzelo, klasika.

To te mrzelo, a i nećeš da budeš šaban, kao komšija, tamo se rinta za male pare, onde jebu šefovi u mozak, ćale ovakav i onakav, keva neće da proda lokal, Monako ga primio u '94. minutu i jeeeeeebi ga, baš nemaš sreće.

• +1 1