Jump to content
IGNORED

Psihoterapija

Tale

Recommended Posts

@Zli Gli Mnogo mi je žao, i dosta mi je potresno ovo što ti pišeš. Nadam se da ćeš izaći iz tog tamnog vilajeta.

Nemam savet, nisam kvalifikovana, a iz ličnog iskustva ne znam kako je to boriti se sa zavisnostima. Jbg, ja sam strejterka koja ceo život radi ko budala, redovan i honorarni posao, i tvoj život kockara mi je kao neki film.

• +1 5

Zli, nadamo se svi da ćeš se izbaviti iz tog ~ pakla. Probaj predloge koje su ti dali, velika je šansa da će nešto upaliti.

Moram da se osvrnem na to što si navikao na lagodni život bez muke (ono kako si opisao koliko puno zaradis bez muke i motike a trošis bezbrižno) - to mi deluje kao nemoguće na duže staze za "običnu raju", uz to je suštinski nezdravo za psihu (moje mišljenje, ne znam šta kažu stručnjaci). Možda da i o tome popričas sa docom.

• +1 7

Ma nisam ja trosio sad ne znam koliko i mnogi forumasi sigurno zive lagodnije ali s obzirom da nisam ni visokoobrazovan niti znam neki zanat koji je dobro placen niti sam se nesto cimao, trositi bezbrizno 1000-2000e mesecno mu ga dodje neka lagodnost. I sve je vuklo ka jos boljim stvarima, planirao sam da trgujem sve skupljim kolima, na ulozenih 20+ hiljada se realno uzima par hiljada zarade i to je onda 2-3 meseca zezanja bez motike. Sad gledam sta se ovamo kod nas placa solidno, otprilike Ruma guma i Sirmium Steel gde se malo malo neko onesvesti od gume i topljenog celika, toliko blesav bas nisam. Drug koji mlati lovu na nekom programiranju zadnjih par godina me ubedjuje da se bacim na ucenje toga, on je zavrsio za 6 meseci neke kurseve za neki webflow i sad ubija... ali je isto tako zakucan za sobu, masan i prilicno asocijalan i generalno smor, to bi me tek dotuklo.

Bicu ok ovako kad se malo osvestim od nokauta ali od zajebancije i leba bez motike nema vise nista, to je zabetonirano jbg.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

30 minutes ago, Zli Gli said:

Ma nisam ja trosio sad ne znam koliko i mnogi forumasi sigurno zive lagodnije ali s obzirom da nisam ni visokoobrazovan niti znam neki zanat koji je dobro placen niti sam se nesto cimao, trositi bezbrizno 1000-2000e mesecno mu ga dodje neka lagodnost. I sve je vuklo ka jos boljim stvarima, planirao sam da trgujem sve skupljim kolima, na ulozenih 20+ hiljada se realno uzima par hiljada zarade i to je onda 2-3 meseca zezanja bez motike. Sad gledam sta se ovamo kod nas placa solidno, otprilike Ruma guma i Sirmium Steel gde se malo malo neko onesvesti od gume i topljenog celika, toliko blesav bas nisam. Drug koji mlati lovu na nekom programiranju zadnjih par godina me ubedjuje da se bacim na ucenje toga, on je zavrsio za 6 meseci neke kurseve za neki webflow i sad ubija... ali je isto tako zakucan za sobu, masan i prilicno asocijalan i generalno smor, to bi me tek dotuklo.

Bicu ok ovako kad se malo osvestim od nokauta ali od zajebancije i leba bez motike nema vise nista, to je zabetonirano jbg.

Jedan komsija radi to ode preko kupi staro prodaje ovde... nije to bas zajebancija i sigurno da ne ide uvek sa istim tempom, dobre godine lose godine, bice verov opet i neka dobra. nekako kako da si vec malodusan a mislim da ne treba da budes, mnogo toga radi i u tvoju korist.

@Lezilebovich bas tako, kad bi tek tako moglo da se uzme 2-3k evra mesecno na foru, svi bi to radili, ja prvi. cak sam i pokusavao nesto, zavrsilo se tako sto sam se vratio na regularan posao za prosecnu srpsku platu, koja kasni. gli ocito ima sharma i tu 1 neku ulicnu snalazljivost, a znamo da je ulica fakultet za sebe :)  ne znam zasto stalno istice svoj manjak obrazovanja. mozda zeli dodatno da sharmira tako sto je uvek brutalno iskren, i sprda se na svoj racun i otkriva svoje mane i slabosti, to onda mogu da razumem.

Edited by Nikodije
54 minutes ago, Zli Gli said:

od zajebancije i leba bez motike nema vise nista

nikad nije ni bilo leba bez motike.

osim možda kod mafijaša, ali oni imaju prekratak expiry date da bi se na njih ugledalo…

Laka je trgovina kad se ima para za obrt, 2-3 auta ti zakucaju po par meseci ali zato ostale prodas brzo, posle se prodaju i ta 2-3 i tako u krug. Inace je sve u matematici, nadjes auto preko, vidis koja je prodajna cena kod nas, izracunas carinu i prevoz, cenkas se da ti prodavac spusti maksimalno i onda kad auto stigne gledas jel ima nula ili malo ili mnogo ulaganja da se isti dovede u skoro pa salonsko stanje. Mozda i ne zvuci lako a zapravo jeste, najtezi deo je naci dobre prevoznike i carinike a posle sve laganica. Ono u cemu jesam bio maher je kad nadjem jedan auto gde vidim dobru zaradu a nece da mi spusti cenu pa onda udjem u kompletnu ponudu tog prodavca/placa pa kupim npr. tri komada od kojih mi jedan ne treba i na njemu budem nula, na drugom iscupam dobru zaradu a taj na koji sam se okomio bude bomba i od njega zivim dva meseca. E to ne moze svako, i nacin na koji sam se ciganio za cene, nekad pricao sa arapima na englesko arapsko nemackom jeziku...

Ako neko ima viska par desetina hiljada evra/franaka, voljan sam da ga uputim u sve tajne besplatno.

• +1 3
  • Haha 1
2 minutes ago, Zli Gli said:

Laka je trgovina kad se ima para za obrt, 2-3 auta ti zakucaju po par meseci ali zato ostale prodas brzo, posle se prodaju i ta 2-3 i tako u krug. Inace je sve u matematici, nadjes auto preko, vidis koja je prodajna cena kod nas, izracunas carinu i prevoz, cenkas se da ti prodavac spusti maksimalno i onda kad auto stigne gledas jel ima nula ili malo ili mnogo ulaganja da se isti dovede u skoro pa salonsko stanje. Mozda i ne zvuci lako a zapravo jeste, najtezi deo je naci dobre prevoznike i carinike a posle sve laganica. Ono u cemu jesam bio maher je kad nadjem jedan auto gde vidim dobru zaradu a nece da mi spusti cenu pa onda udjem u kompletnu ponudu tog prodavca/placa pa kupim npr. tri komada od kojih mi jedan ne treba i na njemu budem nula, na drugom iscupam dobru zaradu a taj na koji sam se okomio bude bomba i od njega zivim dva meseca. E to ne moze svako, i nacin na koji sam se ciganio za cene, nekad pricao sa arapima na englesko arapsko nemackom jeziku...

Ako neko ima viska par desetina hiljada evra/franaka, voljan sam da ga uputim u sve tajne besplatno.

To 'ciganjenje' za cene ti je skil koji nema svako, bez obzira kako ti to cenio.

• +1 8
25 minutes ago, Zli Gli said:

jesi zainteresovan ti da ja tebi objasnim ukratko kako je lako napisati dramski tekst za celovečernju predstavu u pozorištu? treba ti tri dana ukupno, i možda nešto malo i noću da se doradi? par hiljada evra honorar...

• +1 9
18 minutes ago, slepa živana said:

jesi zainteresovan ti da ja tebi objasnim ukratko kako je lako napisati dramski tekst za celovečernju predstavu u pozorištu? treba ti tri dana ukupno, i možda nešto malo i noću da se doradi? par hiljada evra honorar...

sto je najgore, ja mislim da bi zli imao solidno materijala za predstavu, a i stil pisanja mu je zanimljiv. :D

• +1 2
2 minutes ago, foto said:

a da se vas dvoje udruzite. obrnete par automobila i napisete komad sa pucanjem i pevanjem o trgovini kolima.

sinergija.

Serija za Netflix !

• +1 1

ej cekaj, a only fans?

radis ono sto volis, moze se i umoriti, kaplje i neka lovica...

cujem da i od toga moze da se dobro zivi.