Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

realno, novi Kul član je izdominirao temu (i još jedno 5 drugih u isto vreme) sa ova dva posta, a i zna za onu neku kao raciju  -_-

 

jedva čekam da sad razvije diskusiju sa Vasom pošto mu je odgovorio  :fantom:

Link to comment

Inicijator ideje o podizanju zida je Laslo Torockaj, vodja Omladinskog pokreta 64 zupanije. U pitanju je fasisticki ekspanzionisticki pokret koji direktno bastini ideologiju i metode delovanja madjarskih nacista iz Drugog svetskog rata, odgovoran i  za savremene nasilne incidente i u Srbiji.

 

Ideji o podizanju zida prethodilo je postavljanje serije bilborda sa izuzetno ksenofobnim porukama upozorenja migrantima. 

 

Apsolutno sve okolnosti u vezi sa izgradnjom tog zida ukazuju na to da se on gradi kako bi se izaslo u susret najcrnjoj fasistickoj desnici u Madjarskoj. Ovoga puta se ne ulaguje Jobbiku, nego najgorim neonacistima za koje je i Jobbik umerena stranka.

 

Razmisli da li zelis da se nadjes u takvom drustvu. Takodje, nacionalni emancipatorski romantizam koji je pokretao Principa u apsolutnoj je suprotnosti sa podizanjem zidova izmedju zemalja. 

ah, levcari :fantom:

Link to comment

Drustvo, ja sam voljan da diskutujem, ali na "kul!" ne znam sta bih rekao, a ni sa posalicama nije lakse, zgodnije je argumentima . . .

 

Sad sam prelistao temu, vidim da Gresni Vasilije ovakve kao ja stavlja u isti kos sa onima koji su sproveli madjarsku raciju . . . koliko se secam, to je ono za vreme WWII, madjarski fasisti pobili nekoliko hiljada srba, jevreja jos kojecega . . . Vasilije, bilo bi zanimljivo cuti zasto tako mislis, onda bih ti mogao i odgovoriti.

 

Izrazito postujem Gavrila Principa, jako mi se dopadaju pojedini detalji iz njegove biografije. Ako i tu imas nesto da primetis - izvoli.

Ja bih samo novog člana da upozorim da se na ovom forumu o žrtvama govori sa poštovanjem...

 

I nešto sam ovih dana trigger happy, da napomenem, pa neću više upozoravati..

Link to comment

Ja bih samo novog člana da upozorim da se na ovom forumu o žrtvama govori sa poštovanjem...

 

I nešto sam ovih dana trigger happy, da napomenem, pa neću više upozoravati..

idi onda rokni temu o dinamu :fantom:

Link to comment

Ne bih ja više zapinjao toliko. Biće stvarno "dok mi stignemo oni će da odu."

 

Tako nekako, baš su imigranti mislili da im ostanu i kvare zemlju... mož' misliti što svi ovi putnici-namernici imaju želju da ostanu u 'prelepoj' Mađarskoj i tu stvore novi dom.... da kuluče po poljima, čiste metlama mađarske gradove ili uče mađarski jezik budućnosti da ulove bolje plaćen i stručan posao... a i Mađarska je puna džamija, pa će tako i duhovni život da im bude ispunjen. Cenim da bi pre ostali u ovih par balkanskih zemalja nego baš kod njih iza magičnog zida. Idu ljudi tamo gde već imaju stvorene zajednice svojih sunarodnika.

 

Nego tu ima verovatno i malo mađarske prpe da u jednom trenutku neko tamo 'iznad' njih ne pooštri situaciju i zatvori granicu pa onda njima ostane ovaj narod da ih zbrinjava... a ako počne da im se gomila ova vrsta 'stranaca', onda će da im se pokaže to tamno lice nacije jer će da im izlete brojni organizovani crnokošuljaši na ulice sa motkama.

Edited by akibono
Link to comment

Gle, gle, razvila se diskusija. Mislim - to me odusevljava, naravno. E, dakle.

 

Vasilije, ja i dalje nisam procitao po kom bi ti osnovu zabranio madjarskoj drzavi da dize kakav god zid joj drago na svojoj teritoriji? Veoma cenim slobodu, i spreman sam da je branim, bez dvostrukih standarda.

A taj argument "ako Hitler voli Rama margarin, ja ga necu jesti" mi nije razumljiv. Ako ja volim Ramu, ima da je jedem, a Hitler kako god 'oce.

 

64 Zupanije su druga tema, mogu i o tome, ako treba.

 

Princip je okupatoru dao ono sto zasluzuje i zbog toga je heroj. (stoji to da je pitanje dugorocne svrsishodnosti i sl. kao ubistvo Hajdriha, ali to je opet sira tema . . .)

 

wall, radisa, mada niste koristili isti ton, odgovoricu obojici odjednom.

 

Ta moja recenica sa "kojecega" je bila moj odgovor "u tonu" Vasiliju koji me je prakticno strpao u taj genocidno-fasisticki kos. U koji - treba li to uopste naglasavati - nimalo ne pripadam.

 

p.s. Tamo je pisalo "upozorenje". Nije, dakle, pisalo ni "skrenem paznju" ni "obavestim" ni "molim novog clana da ima u vidu" . . . Nego bas tako tvrdo - upozorenje. Nisam odgovorio - kao sto sam mogao i kao sto bi bilo legitimno - u stilu "upozorenje za upozorenje", ali jesam "bold za bold".

 

Posto niti je tema niti me je iko pitao sta mislim o tima koji su sproveli madjarsku raciju - nisam nista ni pisao. A nije da ne bih mogao . . .

Link to comment

Vasilije, ja i dalje nisam procitao po kom bi ti osnovu zabranio madjarskoj drzavi da dize kakav god zid joj drago na svojoj teritoriji? Veoma cenim slobodu, i spreman sam da je branim, bez dvostrukih standarda.

A taj argument "ako Hitler voli Rama margarin, ja ga necu jesti" mi nije razumljiv. Ako ja volim Ramu, ima da je jedem, a Hitler kako god 'oce.

e, moj ti...

Link to comment

et kul

 

Ne nalaziš nikakav problem u tome što je zid podignut da bi se sprečio ulazak migranata iz Sirije, Iraka, itd koji su pobegli od rata i eventualne pogibije u svojim zemljama? Nije ti to smrdljivo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...